reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Witam, Dziewczyny mam do Was pytanie, czy w Ir na podstawie dowódu osobistego dziecka będe mogła załatwiać różne sprawy urzędowe, socjalne, czy wymagany jest paszport.
W urzędzie w Pl kobieta poinformowała nas, że wystarczy dowód, czy rzeczywiście tak jest?????
Powiem szczerze, że nie widzę sensu wyrabiać paszport, który w przypadku mojej córki ( w listopadzie skończy 12 miesięcy) będzie ważny tylko rok. W przypadku dowodu osobistego to czas 5 lat, więc spora róznica ;-)
Być może ptanie przewinęło się już w wątku, ale przy moim chodzieczku trudno dłużej przy kompie spokojnie posiedzieć, także sorkii. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
 
Z tego co mi wiadomo to w Irlandii na dowód to nic nie załatwisz:no:Oni nie wiedzą co to jest:no:Wszędzie wołają w urzędach,na poczcie,gdziekolwiek albo paszport albo prawo jazdy(co oczywiście nie tyczy się dziecka:sorry:).Ale jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi:sorry:
...A pani urzędniczka w Polsce co może wiedzieć o tutejszych urzędach,powiedziała tak bo pewnie nie myślała nawet,że taki ważny w Polsce dowód nic w Irlandii nie znaczy:sorry:
 
Tichonek ma racje:tak:paszport jest miedzynarodowym dokumentem,wiec obowiazuje wszedzie.Jeszcze w razie 2go (w przypadku osob doroslych)pytaja o prawko.
A nie mozesz zrobic IRL paszportu?jest wazny 3lata..
 
a czy żeby wyrobić paszport w Ir, nie muszę tam przebywać jakiś okres czasu????? Mój mąż przylatuje dopiero do Ir w listopadzie, ja z małą prawdopodobnie w lutym.
 
reklama
Pauletta jak ja wczesniej aplikowalam o MC to wyslalam i orginal jakiegos tam dokumentu i mi odeslali.ale wlasnie dzis ide znow zlozyc o MC i bede wsio kserowac.

Ja mam tylko dowod i nie mam problemu z zalatwieniem jakis tam spraw:sorry:
Mialam wczesniej tez paszport ale jak wzielismy slub no to juz jest nie wazny...wyrobilam w PL tylko dowod.

nie wiem jak sie to ma do dziecka
 
Do góry