reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
dziewczyny jaka jest różnica pomiędzy affordable housing a local authority housing accomodation?:sorry2: według tego co w mojej mózgownicy wykmniniłam to to pierwsze to kupowanie domu za niewielką cene i spłacanie kredytem z małymi odsetkami, a to drugie to co? to dom socjalny ktory mozna dostacw jakiejs kiepskiej dzielnicy i moze byc w kiepskim stanie i nie mozna go splacac zeby byl wlasnoscia? bossssssz stupid woman:zawstydzona/y:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam:sorry:
A więc tak :1 affordable housing to nic innego jak zakup domu na własność od Urzędu Miasta. Kredytu udziela bank lub (jeśli się nie łapiesz) Urząd Miasta. (bank przeważnie do 92%, Miasto do 97%). Domu nie wybierasz sobie jak przy zakupie na wolnym rynku. Miasto ma swoje domy zwane socjalnymi i tylko z nich możesz wybrać ten który Ci odpowiada. Find Affordable Housing, Affordable Houses Dublin, Affordable Housing Application :: Affordable Homes Partnership - Affordable Home pod tym linkiem są domy obecnie dostępne.
2 local authority housing accomodation - to natomiast jest wynajęcie domu od Urzędu Miasta lub od sektora prywatnego jak np Cluid Housing Association. Czyli dom socjalny. Dostajesz taki dom na dożywotnie użytkowanie i płacisz czynsz jak za wynajęcie.:wściekła/y::wściekła/y:Taki dom, po chyba roku, możesz wykupić na własność (tylko od UM, Cluid nie sprzedaje swoich domów) . Oczywiście dostajesz dom kompletnie pusty, bez mebli.
Jeśli chodzi o dzielnice w jakich są te domy to wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz. Ale przeważnie nie są to ciekawe okolice, zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku.
Mam nadzieję że trochę pomogłam.:-):-):-)
Pozdrowienia;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry