reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

no właśnie hania nie jest ochrzczona :sorry2: ale tutaj też jest bray school project educate together to ide tam w poniedzialek:sorry2: mam nadzieje, że bedzie miejsce:sorry2: a jak nie to bede musiala ochrzcic chociaz nie jestem tego pewna :sorry2:
 
reklama
Szkoła Educate Togheter moim zdaniem jest świetna,Radek tam chodzi i jestem bardzo zadowolona:tak:Dzieci ,których językiem ojczystym jest język inny niż angielski mają zajęcia (w ramach lekcji) z panią od angielskiego,w grupach po 4 osoby.Poza tym nie ma żadnej dyskryminacji,uprzedzeń,ja polecam:tak:
 
ja tam jeszcze wyrobionego zdania nie mam...jak na razie jest ok :tak:
tylko,że ja chciałabym by moje dziecko miało Komunię i w takim przypadku potrzebne są lekcje religii,a nie wiem ilu katolików jest w klasie Antka.Szkoła nie organizuje takowych lekcji,za to moze udzielic sali...a przecież nie będę chodziła i pytała każdego jakiego jest wyznania :no:
chyba muszę wysmarowac maila do dyrektora,a przystojniak z niego :cool2:
a jak to u was jest Tichonku?
a z tymi spotkaniami z panią i nauką jezyka jest w każdej szkole gdzie jest conajmniej 3 dzieci obcojęzyczne,tak więc to raczej normalka :sorry2:
 
No,fakt,religii nie ma,ale z tego co wiem to większość dzieci jest katolickiego wyznania (samych Polaków przecież połowa:-Di wszyscy katolicy:tak:)
A z angielskim to nie wiem jak to jest w innych szkołach,tu mi się to spodobało,bo tam gdzie Radek był wcześniej zapisany to miła pani nam powiedziała,że musimy go uczyć angielskiego sami,żeby coś rozumiał na lekcjach bo oni nie mają dodatkowych zajęć dla takich dzieci:sorry2:A było 2 Polaków,Meksykanin,2 Chinki i jakiejś takiej hinduskiej urody dzieci:sorry2:
 
no u mnie właśnie nawet polacy to nie katolicy,nie wiem czy wszyscy bo nie pytałam,ale jedna mama chodziła kiedyś po osiedlu i rozdawała gazetki "Strażnica" :sorry2:
no ale do Komunii jeszcze trochę czasu,popytam u nas w Kościele może są jakieś zajęcia przedkomunijne....a swoją drogą to może Lubiczanka czy Margaritta mi powiedzą czy trzeba zdawac katechizm....ale z tego co kojarzę w Irlandzkich kościołach nie trzeba? dobrze mówię?
i dziwne co mówisz z tą nauką w domu :szok:
 
Damian ma jakąś książke,tzn. ma miec ale mamusia nie wie jaką ale dowiem sie we wtorek na spotkaniu bo lubiczanka wkręciła mnie w organizacje komunii,ale sie ciesze bo to ważne dla dziecka to niech i mamusia sie pomęczy:-)
 
otóz droga anineczko.. przede wszytskim dziecko moje chodzi do szkoły polskiej gdzie jest normalnie religia i "zaswiadczenie" nawet wydawane jesli ktoś jedzie na "impre" do Polski a tam księza takowego wymagają,ze dziecie uczęsczało na "nauki" :nerd: i na tej religii mają przygotowanie do komunii i uczą się modlitw które pozniej ,ze tak powiem'zaliczają"- nie jest tego duzo takze luzz
A w ire szkole tez mają przygotowania do komunii z tym ,ze moja miśka jest w katolickiej szkole.. i tez uczyli się modlitw z jedną róznicą- nikt ich z tego nie przepytywał i nie stresowal dodatkowo;-)
takze jesli polecisz do PL to masz "podstawy" zeby dziecko przyjęło komunie.Jesli robisz ją tu tez dziecko jest "przygotowane' po ichniemu :nerd:

Sama w domu na swój sposób pewnie i tak bedziesz tłumaczyc dziecku na czym to wszytsko i tak polega...;-)

Nie jest tak strasznie jak mogłoby to wyglądać. serio serio.
 
reklama
Madzakowalik moje dziewczyny skonczyly( a Maya bedzie tam chodzic) st.patrick girls national school....szkola katolicka zenska:)same dziewczynki....po drugiej stronie ulicy jest szkola dal chlopcow:)ja jestem bardzo zadowolona:)

moje dzieci mialy komunie w Polsce jeszcze przed przyjazdem tu ,ale za to mam obcykane bierzmowanie jakby co:):):):) ono jest tu w 6 klasie podstawowki:)
 
Do góry