reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
wzięłam form na Back to School ale marnie to widzę,tam nic nie pisze,że jak masz MC lub GP to dostaniesz kasę :baffled: a jak np. mam skredytowane składki to pewnie też mi nic to nie da.

Ewelcia pamiętasz jak rozmawiałyśmy o składkach i macierzyńskim? raczej tego się nie da tak zrobic :sorry:
 
Cześć dziewczyny.Jestem początkująca i proszę o wyrozumiałość:) Podczytuje Was od dłuższego czasu i postanowiłam się dołączyć.Kilka postów wstecz pisałyście o JA i jest to temat w kórym szukam pomocy. Mianowicie aktualnie kończy mi się Jobseeker benefit i będę składać o JA. Ale jako że do jego wyliczenia biorą pod uwagę dochody męża nie wiem czy i ile mogę dostać.Mój mąż zarabia tyg 350e,mamy 2 dzieci.Pytałam w citizenie ale trafiłam na dziadka ,który chyba tam odpracowywał jakieś przewinienie bo nic nie wiedział:)Nawet zbytnio nie potrafił poruszać się po ich stronach w internecie:) Może któraś z Was ma podobną sytuację? Będę wdzięczna za pomoc.
 
Anienczko to w takim razie na co oni kredytuja te skladki??
Bo to moze jesli masz skredytowane na JA to sie wtedy liczy do macierzynskiego?
Bo ja mam JA i jak skladalam to mi tak mowila w SW.

Ratajka no napewno mniej niz 200e nie dostaniesz.
Oni biora pod uwage wszystko
 
anineczka do back to school wliczane są dochody,nie pamiętam ile to było ale lubiczanka ma chyba tą forme i tam jest napisane jaki jest limit
 
hej pytalam o ta forma na JA czemu na Vio nie dostaj e, to powiedzieli ze zarobki D przekraczaja , wiec juz wiem czemu jest 00e :sorry:
no i na poczcie gadalam z babka, i powiedziala ze D moze za mnie przyjsc odebrac kaske.. wiecc jest gicior:tak:
 
Cześć dziewczyny.Jestem początkująca i proszę o wyrozumiałość:) Podczytuje Was od dłuższego czasu i postanowiłam się dołączyć.Kilka postów wstecz pisałyście o JA i jest to temat w kórym szukam pomocy. Mianowicie aktualnie kończy mi się Jobseeker benefit i będę składać o JA. Ale jako że do jego wyliczenia biorą pod uwagę dochody męża nie wiem czy i ile mogę dostać.Mój mąż zarabia tyg 350e,mamy 2 dzieci.Pytałam w citizenie ale trafiłam na dziadka ,który chyba tam odpracowywał jakieś przewinienie bo nic nie wiedział:)Nawet zbytnio nie potrafił poruszać się po ich stronach w internecie:) Może któraś z Was ma podobną sytuację? Będę wdzięczna za pomoc.

witamy na forum :-):-)
kazdy wniosek rozpatruja indywidualnie na podstawie tzw. means test Biora pod uwage wszystko : dochody , wydatki ( wysokosc rentu, ewentualne kredyty w banku itp ) zawsze warto zlozyc wniosek o JA bo znam przypadki gdzie ludze bardzo pesymistycznie podchodzili do sprawy bo im sie wydawalo ze sie niekwalifikuja bo maja za duzy dochod a potem mile zaskoczenie bo jednak dostali :tak::tak: nawet gdyby mieli dac np 50e to zawsze cos i na ulicy nie lezy A w waszym przypadku powinniscie dostac wiele wiecej :tak: Powodzenia:-):-)

Ka.M'cia super :-) dobrze ze udalo ci sie na poczcie dogadac:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny wiecie cos moze o RENT RELIEF z tytulu wynajmu mieszkania.
Mozecie mi cos wiecej na ten temat powiedziec
/QUOTE]
Powiem jak było u mnie.
Złożyłam formularz w tax office (link do niego podała dzindusia) i po jakichś 2 miesiącach dostałam czek.
Składałam wtedy na 2 mieszkanka,na to w którym mieszkałam i na to z ktorego się przeprowadziłam.
Jedno było zarejestrowane w PRTB,a drugie nie a mimo tego zwrot dostałam :-) także jak na moje oko to warto złożyc mimo wszystko.

Kamcia super :-)
u mnie taka opcja by nie przeszła,ale jak widac co miasto to inaczej podchodzą do wszystkiego.

Ratajka witaj :-)glowa do góry.
Ja miałam podobna sytuację jak brałam JA.
Mój maż też zarabiał 350 e a wtedy nie mieliśmy jeszcze dzieci.
Dostawałam wtedy 165e tyg. więc na bank dostaniecie więcej.
Będzie dobrze.
 
Do góry