reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Dziewczyny jak z takim pytankiem...czy ktoras z Was badz wasi mezowi mieli takie cos jak niespodziewana wizyta sociala w domu???chodzi mi tutaj o osoby ktore pobieraja zasilek dla bezrobotnych....
pytam bo moj znajomy dzisiaj wlasnie taka wizyte mial,i sie zastanawiamy czy ktos doniosl co nieco do sociala czy poprostu robia takie kontrole.

z gory dziekuje z jakie kolwiek info;)
osoby na zasiłku sprawdzają raz na jakiś czas
 
reklama
Powiem tak.MartaF miała rację.
pojechałam i niestety nie wykupię dopóki nie dostanę dowodu lub dopóki moje nazwisko nie zawidnieje w ich systemie w Shannon.
Pisałyście,ze was nie proszono o dowód i owszem macie rację ale tak dzieję sie tylko wtedy gdy nazwisko aplikanta widnieje już w systemie jako właściciel auta.
Koleś od ktorego kupiliśmy auto wysłał dowód dopiero w czwartek,a ja byłam próbowac wykupic tax w środę.
Tak więc jak tylko podeszłam do okienka,babka wklepała nr rejestr autka i od razu zapytała mnie o to czy niedawno kupiłam to auto i czy mam ze sobą dowód.niestety w systemie włascicielem auta nadal był tamten koleś także d.u.p.a.
Jeśli bym miała to wykupiłabym tax,bez tego niestety muszę czekac.
mam nadzieję,że za bardzo nie zagmatwałam i że wiecie o co kamam.

powiem wam,że to trochę dziwne.bo myślałam,że pomimo tego,że na moje nazwisko jest auto to moj mąż np bedzie mógł wykupic tax,a tu z tego co widac raczej nie bardzo.
coż dobrze,że jest opcja wykupienia on line juz za drugim razem.

Dziwne, ja kupilam nowe auto, maz przeniosl ubezpieczenie ze swojego na ten moj nowy i z niezmienionymi danymi na nowego wlasciciela czyli mnie(czyli na tego co od niego auto kupilam) wykupilam motor tax na 6mcy wiec uwazam ze to zalezy tylko od tego na kogo trafisz

osoby na zasiłku sprawdzają raz na jakiś czas

Kurcze u nas nie slyszalam zeby byly takie kontrole, chyba musze sie jakos zabezpieczyc:eek:
 
Dziewczyny wiecie cos moze o RENT RELIEF z tytulu wynajmu mieszkania.
Mozecie mi cos wiecej na ten temat powiedziec


Julia
ale forme czy wzrot bo ja forme wyslalam na poczatku lipca a pod koniec dostalam pieniazki
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny wiecie cos moze o RENT RELIEF z tytulu wynajmu mieszkania.
Mozecie mi cos wiecej na ten temat powiedziec

tu masz info na temat rent relif Ulgi podatkowe dla najemców-Information from CitizensInformation.ie

aha ale zeby dostac ta ulge i zwrot pieniazkow za np poprzednie lata to wlasciciel mieszkania ktore wynajmujesz musi zglosic w PRTB fakt wynajmu bo powinien odprowadzac podatek Nieotrzymasz zwrotu jesli fakt wynajmu jesty nie zgloszony Raczej nie ma z tym problemu jesli od agencji wynajmujesz bo prywaciaze to kombinuja.......:confused2:
tzn musisz podac pps wlasciciela domku jesli ci go nie da to odrazu wiadomo ze wynsajmuje chate na lewo a ty niestety bez jego pps nie otrzymassz zwrotu:eek:


link do formy: Form Rent 1 - Claim for Rent Relief for private rented accommodation


 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny wiecie cos moze o RENT RELIEF z tytulu wynajmu mieszkania.
Mozecie mi cos wiecej na ten temat powiedziec


Julia
ale forme czy wzrot bo ja forme wyslalam na poczatku lipca a pod koniec dostalam pieniazki
forme tez wyslalam na poczatku lipca i jeszcze nic nie przyszło......masz moze jakis numer do nich zeby sie dowiedziec co i jak???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry