reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

paulett a ja zglaszalam w usc i meldowalam szymka....moze dlatego ze Zu nie jest zgloszona w PL to odeslali "WAS" do konsulatu?

niunia dzieki:)
 
reklama
Ale Zuzka jest zgłoszona w usc w pl a tata poszedł tylko po formę i się zapytał i to mu powiedzieli on nie chciał składać wniosku a P tego nie załatwił bo oczywiście zostawił to na ostatnią chwilę i nie zdążył:crazy:
 
My wyrabialiśmy Ani Pesel w konsulacie przy okazji składania wniosku o paszport, bo szybciej niż w Polsce, potem jak byliśmy w grudniu to złożyliśmy wniosek o wpisanie Ani irlandzkiego aktu urodzenia do polskich ksiąg stanu cywilnego:-p, czyli żeby miała polski akt urodzenia, potem powiedzieliśmy, że Pesel ma i M pojechał ją zameldować, chociaż nie musiał, bo nie ma takiego obowiązku dla małych dzieci
 
Pauletta ja jak chcialam wyrobic pesel chlopcom to musialam najpierw ich zameldowac, bo babka powiedziala, ze bez meldunku nie wyrobie:baffled:. Musialam byc osobiscie tzn. podpisalam sie przy babce ona sobie zaznaczyla ze jest zgodny i moja mama meldowala chlopcow u siebie jako wlascicielka domu. Moze lepiej by Ci bylo zalatwic to przez konsulat, przynajmniej nie bedziesz musiala meldowac dzieci w PL jak nie masz takiej potrzeby:happy:
 
dziewczyny, prosze napiszczie jak mozecie gdzie skladalyscie swoje wnioski BACK TO SCHOOL w jakim urzedzie

niektorzy mowia ze w sw inni ze w centrum zdrowia

pozdrawiam
asia
 
Powiem jak było u mnie.
Złożyłam formularz w tax office (link do niego podała dzindusia) i po jakichś 2 miesiącach dostałam czek.
Składałam wtedy na 2 mieszkanka,na to w którym mieszkałam i na to z ktorego się przeprowadziłam.
Jedno było zarejestrowane w PRTB,a drugie nie a mimo tego zwrot dostałam :-) także jak na moje oko to warto złożyc mimo wszystko.


Dzieki


Dziewczyny a powiedzcie mi wiecie moze jak wyglada zawarcie zwiazku malzenskiego w polskim konsulacie ile kosztuje itd......
albo slub w irlandzkim urzedzie stanu cywilnego ( jesli cos takiego jest tu )
 
Dzieki


Dziewczyny a powiedzcie mi wiecie moze jak wyglada zawarcie zwiazku malzenskiego w polskim konsulacie ile kosztuje itd......
albo slub w irlandzkim urzedzie stanu cywilnego ( jesli cos takiego jest tu )

moja kolezanka brala slub cywilny tu w irlandii:tak::tak: trzeba isc do urzedu ( to ten sam budynek gdzie sie zglasza urodzenie dziecka) umawiasz sie na interview , potem przychodzisz z partnerem na to spotkanie omawiacie szczegoly i ustalacie date i potem w ustalony dzien muwicie sobie TAK ;-):-) ceremonia oczywiscie po angielsku ale daja formulke na kartce zeby latwiej bylo powtarzac jesli ktos ma z tym problem ;-):tak: kolezanka brala tu slu 2 lata temu wiec jesli od tego czasu cos sie zmienilo to mnie dziewczyny poprawcie :-)
 
Dzieki


Dziewczyny a powiedzcie mi wiecie moze jak wyglada zawarcie zwiazku malzenskiego w polskim konsulacie ile kosztuje itd......
albo slub w irlandzkim urzedzie stanu cywilnego ( jesli cos takiego jest tu )
alex napisz mi co chcesz wiedziec na priva to cie pokieruje co i jak,bo ja swoj wlasnie w limerick brałam :-)
moja kolezanka brala slub cywilny tu w irlandii:tak::tak: trzeba isc do urzedu ( to ten sam budynek gdzie sie zglasza urodzenie dziecka) umawiasz sie na interview , potem przychodzisz z partnerem na to spotkanie omawiacie szczegoly i ustalacie date i potem w ustalony dzien muwicie sobie TAK ;-):-) ceremonia oczywiscie po angielsku ale daja formulke na kartce zeby latwiej bylo powtarzac jesli ktos ma z tym problem ;-):tak: kolezanka brala tu slu 2 lata temu wiec jesli od tego czasu cos sie zmienilo to mnie dziewczyny poprawcie :-)
ale jest generalnie tak jak piszę dzindusia.
w limerick musisz isc do tego urzedu :
Office of Superintendent Registrar.
St.Camillus'Hospital
Shelbourne road
Tel 061 483 763
mi to miejsce przypomina zameczek.
to boczna ulicy ennis road.
za starym hiltonem,drugie skrzyzowanie w prawo :-)
idziesz umawiasz sie na spotkanie,płacisz 150e.gosciu wyznacza Ci date i bierzesz ślub.
niestety jak dla mnie w Irlandii ślub cywilny to totalna hała.nie przypomina nawet w 10% ślubu w polskim urzędzie.
no chyba,że dla kogoś to tylko formalnosc,ale ja oczekiwałam czegoś innego.a tu nawet sala ładnie przystrojona nie jest :-( także te 150e to nie wiem za co się płaci,bo po ceremonii za akty płacisz kolejne 8 e za kopie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry