reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

ja tylko słyszałam ze koleżance tak powiedzieli: ze jak ona straciła prace a ojciec pracuje to CHB muszą przepisać na ojca a jeśli matka jest na zasiłku to socjal to podpisuje,ale mówie to tylko od koleżanek słyszałam
 
reklama
Witajcie.
U nas jest tak samo.Nawet wczesniej,gdy otrzymywalam CHB na mojego starszego syna(moj maz nie jest jego ojcem co jest jednoznaczne z innym nazwiskiem)zawsze zanosil dok.do szefa a nastepnie ja podpisywalam.Nigdy nie bylo problemow.
 
Dziewczyny jak z takim pytankiem...czy ktoras z Was badz wasi mezowi mieli takie cos jak niespodziewana wizyta sociala w domu???chodzi mi tutaj o osoby ktore pobieraja zasilek dla bezrobotnych....
pytam bo moj znajomy dzisiaj wlasnie taka wizyte mial,i sie zastanawiamy czy ktos doniosl co nieco do sociala czy poprostu robia takie kontrole.

z gory dziekuje z jakie kolwiek info;)
 
bosh :baffled: to ja nie wirem co ten jego szef wymyslil:no::wściekła/y:
chyba sie sama do niego przejde i mu powiem ... bo zaraz termin minie:baffled:
dziekuje dziewczyny
Kamcia ChB nalezy sie na bank jesli chociaz jedno z rodzicow pracuje,wiec niech ten szef nie wymysla.
nie daj sie!!!

laski nie orientujecie się czy mogę wykupic tax na auto jak jeszcze nie odesłali mi dowodu rejestr.z Shannon??

Powiem tak.MartaF miała rację.
pojechałam i niestety nie wykupię dopóki nie dostanę dowodu lub dopóki moje nazwisko nie zawidnieje w ich systemie w Shannon.
Pisałyście,ze was nie proszono o dowód i owszem macie rację ale tak dzieję sie tylko wtedy gdy nazwisko aplikanta widnieje już w systemie jako właściciel auta.
Koleś od ktorego kupiliśmy auto wysłał dowód dopiero w czwartek,a ja byłam próbowac wykupic tax w środę.
Tak więc jak tylko podeszłam do okienka,babka wklepała nr rejestr autka i od razu zapytała mnie o to czy niedawno kupiłam to auto i czy mam ze sobą dowód.niestety w systemie włascicielem auta nadal był tamten koleś także d.u.p.a.
Jeśli bym miała to wykupiłabym tax,bez tego niestety muszę czekac.
mam nadzieję,że za bardzo nie zagmatwałam i że wiecie o co kamam.

powiem wam,że to trochę dziwne.bo myślałam,że pomimo tego,że na moje nazwisko jest auto to moj mąż np bedzie mógł wykupic tax,a tu z tego co widac raczej nie bardzo.
coż dobrze,że jest opcja wykupienia on line juz za drugim razem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry