reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

kamcia ja miałam tak samo.
rozne sumy a na poczcie dostawalam jeszcze inaczej.
ale powiem tak,ze to co dostajesz na poczcie to bedziesz dostawala.
nie radze probowac zrozumiec tego co napisali bo glowa cie jedynie od tego rozboli.
jesli natomiast nie policzyli ci dziecka to o to jak najbardziej sie kloc w swoim socialu.


dziewczyny mowicie ze moge wykupic bez dowodu??
hmm...w sumie co mi szkodzi podjechac i zapytac.
tylko czy nie beda mi problemow robili
a na was bylo auto czy na kogos innego??
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie wiem czy sie dobrze znam ale napisze co wiem :-) wiec tak pierwsza suma ''payments flat''to max sum ajak amozna dostac na JA (355,90) , druga kwota ''deductions means to suma jaka odejmuja od kwoty bazowej (355,90) ktora obliczaja na podstawie means test - ich wyliczenie powinnas dostac poczta razem z decyzja :tak: nio a kwota '' total amount payble'' to kwota jaka dostajesz ty :-) czylo 355,90 - means test= twoje JA

a jesli chodzi o dziecko to proponuje zebys zglosila w socialu ze na decyzji nie uwzglednili dziecka i zeby to zmienili Jak zmienia to dostaniesz wyrownianie o ta brakujaca kwote
czyli tak to co napisalas to sie nawet zgadza, znaczy jesli poodejmuje bo ja nie mam tak ten flat 355 tylko 597 i wlasnie w tym miejscu sie zaczynaja schodki bo kwota jaka dostalam czyli ten means test jest wyzsza od kazdej z kwot na decyzji jaka mi wyslali...
to jeszcze jak mozesz powiedziec to ktora z tych decyzji jest ostateczna...
ta co mam kartke z zielonym paskiem czy ta co z niebieskim??
bo na tej z zielonym mam napisane cos o personal rate, increase for qualified adult itp i ostateczna kwota jest podana niska
a na tej 2 kartce z niebieskimi paskami mam wyliczone te gross income, prsi itp i kwota ostateeczna wyzsza:baffled:
nie wiem czy polapalas...
 
dziewczyny mowicie ze moge wykupic bez dowodu??
hmm...w sumie co mi szkodzi podjechac i zapytac.
tylko czy nie beda mi problemow robili.
dowod nie jest potrzebny , mnie nigdy nie prosili o dowod jak placilam tax poraz pierwszy po kupnie auta Bo teraz to online wszystko place Wypelniasz formularz , dajesz babce w okienku i placisz I tyle :)
 
dziewczyny powiedzcie mi ktora z was zna sie dobrze na tym JA
bo ja juz zglupialam po odebraniu dzisiejszej sumy:baffled:
jest inna niz na kartkach a na kwtku jaki podpisuje sa 3 rozne sumy (w tym ta ktora dostalam) normalnie nie wiem o co kaman...
no i nie wiem co s tym ze na dziecko mam e00 mam dziecko przeciez
Za nimi to ciezko trafic.....
Ja mialam napisane na drugiej decyzji ze do odbioru na poczcie mam 183e i ze tak bede brac co tydzien(na pierwszej decyzji mialam 172e) poszlam na poczte i dostalam 94e:baffled::sorry:pytalam w socjalu czemu to powiedziala babka ze to wyrownanie za dwa dni....no ok,ale czemu tego w decyzji nie napisali.....
Oni sa dziwni bo nawet 172e jesli sie ma to jest platne za 6dni to za dwa dni powinnam wziac o wiele mniej:baffled::sorry:........

Musze jak spojrzec na swoja decyzje dokladnie czy mam dziecko uwzglednione;-)ale wydaje mi sie ze dodatke na dziecko zalezy od tego ile maz zarabia?
 
Ostatnia edycja:
czyli tak to co napisalas to sie nawet zgadza, znaczy jesli poodejmuje bo ja nie mam tak ten flat 355 tylko 597 i wlasnie w tym miejscu sie zaczynaja schodki bo kwota jaka dostalam czyli ten means test jest wyzsza od kazdej z kwot na decyzji jaka mi wyslali...
to jeszcze jak mozesz powiedziec to ktora z tych decyzji jest ostateczna...
ta co mam kartke z zielonym paskiem czy ta co z niebieskim??
bo na tej z zielonym mam napisane cos o personal rate, increase for qualified adult itp i ostateczna kwota jest podana niska
a na tej 2 kartce z niebieskimi paskami mam wyliczone te gross income, prsi itp i kwota ostateeczna wyzsza:baffled:
nie wiem czy polapalas...

ta z zielonym paskiem tylko wlasnie musisz sie upomniec zeby ci za dziecko doliczyli :)


Musze jak spojrzec na swoja decyzje dokladnie czy mam dziecko uwzglednione;-)ale wydaje mi sie ze dodatke na dziecko zalezy od tego ile maz zarabia?

na dziecko dostajesz bez wzgledu na to ile maz zarabia Jedynie ta kwota na dziecko jest zmniejszana o polowe jesli maz tez pobiera zasilek z sociala ( JB, JA lub Back to school)
 
wieccie co...
nie wiem co zrobic:baffled:
mojego D szef odeslala nas z ChB do mojej szefowej jako ze jestem bylym pracownikiem...
a ona znow odsyla nas do niego jako ze D jest moim partnerem:baffled:
i teraz nie wiem co robic... bo szef mowi jego ze jak nie mamy slubu to on nie moze tego wypelnic... bo inne nazwisko..
to co ja mam teraz zrobic?? gdzie z ta forma isc??
 
KaMcia mnie sie wydaje ze Twojego D szef powinien to podpisac...coz z tego ze macie inne nazwiska?ale macie wspolnie dziecko i Twoj D jest niejako zywicielem rodziny.
 
reklama
Do góry