reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
no...o kurcze.....ja i tak nie mam co im wyslac bo wszystkie papiery mam w Polsce ....jesli rodzice je jeszcze trzymaja bo tego zagwarantowac nie moge.....ech....i zebym ja cos zlego zrobila.....ale ani podwojnych pieniedzy nie bralam ani swiadomie nie poinformowalam o wyjezdzie:(a powinnam....no ale to wiem po fakcie.....w koncu nie codziennie moj maz do pracy za granica wyjezdzal....wrrrrrrrr

kolezanka tez ma podobna sytuacje....tylko jej kazali zwrocic pieniadze bo irlandia zaplacila im duzo wstecz....no ale wyroku jako takiego nie maja i zaplacic nie moga:(
ech.....ja tam tez im moge oddac....marne 165 zl miesiecznie dawali nam na 3 dzieci jak dobrze pamietam.....i powinnam byc wdzieczna ....ech.....jak ja mam dosc tego kraju......i urzedow.....nie wspone jaka gehenne mi zafundowali po wypadku w pracy wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
dziewczyny powiedzcie mi ktora z was zna sie dobrze na tym JA
bo ja juz zglupialam po odebraniu dzisiejszej sumy:baffled:
jest inna niz na kartkach a na kwtku jaki podpisuje sa 3 rozne sumy (w tym ta ktora dostalam) normalnie nie wiem o co kaman...
no i nie wiem co s tym ze na dziecko mam e00 mam dziecko przeciez
 
dziewczyny powiedzcie mi ktora z was zna sie dobrze na tym JA
bo ja juz zglupialam po odebraniu dzisiejszej sumy:baffled:
jest inna niz na kartkach a na kwtku jaki podpisuje sa 3 rozne sumy (w tym ta ktora dostalam) normalnie nie wiem o co kaman...
no i nie wiem co s tym ze na dziecko mam e00 mam dziecko przeciez

nie wiem czy sie dobrze znam ale napisze co wiem :-) wiec tak pierwsza suma ''payments flat''to max sum ajak amozna dostac na JA (355,90) , druga kwota ''deductions means to suma jaka odejmuja od kwoty bazowej (355,90) ktora obliczaja na podstawie means test - ich wyliczenie powinnas dostac poczta razem z decyzja :tak: nio a kwota '' total amount payble'' to kwota jaka dostajesz ty :-) czylo 355,90 - means test= twoje JA

a jesli chodzi o dziecko to proponuje zebys zglosila w socialu ze na decyzji nie uwzglednili dziecka i zeby to zmienili Jak zmienia to dostaniesz wyrownianie o ta brakujaca kwote
 
reklama
Do góry