reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Odnosnie JA to odbiera sie pieniadze na poczcie i podpisuje osobiscie , i raczej nie pozwola zeby ktos inny odebral.
Socjal o wyjezdzie trzeba iformowac na tydzen przed(tak mi dzis pan powiedzial), bo jak sie nie pojawisz na poczcie to Ci wstrzymaja, lub moga do ciebie dzwonic i usłysza zagraniczny sygnal to sie skapna. Czesto ryanair wymienia z nimi informacje.
A możesz mie2 tygodnie wolnego bedac na socjalu. Dlatego mi sie wydaje że mozesz kombinowac, ale zeby jakiejs wpadki nie było bo Ci wstrzymaja.Na własne ryzyko.
Masz karte socjalna? Bo jak nie to musisz isc do socjala dadza ci żółta tymczasową.
pozdro
 
reklama
KaMcia ja juz sama nie wiem ile mam tego JA,tydzien temu wzielam 172e a wczoraj 183:eek:
Mam dwie decyzje na jednej jest 172 a na drugiej 183.....:-p:sorry:

Kamcia ooo to u Was inaczej...wystarczy tydzien przed zglosic...mi pani u nas powiedziala ze tzreba 2tyg wczesniej:baffled:

moja kolezanka poszla zagadala z poczciarzem i on wydawal kase jej kolezance przez3tyg,ale u na sjest mala miescina i on je obydwie dobrze zna....ta druga nawet lepiej....


odemnie nigdy jeszcze nie wolal dowodu albo karty z socjala:no:
 
Odnosnie JA to odbiera sie pieniadze na poczcie i podpisuje osobiscie , i raczej nie pozwola zeby ktos inny odebral.
Socjal o wyjezdzie trzeba iformowac na tydzen przed(tak mi dzis pan powiedzial), bo jak sie nie pojawisz na poczcie to Ci wstrzymaja, lub moga do ciebie dzwonic i usłysza zagraniczny sygnal to sie skapna. Czesto ryanair wymienia z nimi informacje.
A możesz mie2 tygodnie wolnego bedac na socjalu. Dlatego mi sie wydaje że mozesz kombinowac, ale zeby jakiejs wpadki nie było bo Ci wstrzymaja.Na własne ryzyko.
Masz karte socjalna? Bo jak nie to musisz isc do socjala dadza ci żółta tymczasową.
pozdro
a musze koniecznie odebrac na mojej poczcie?? np czy moge w innym miescie ??
karty jeszcze nie mam zadnej...tylko ten list z socjala

moja kolezanka poszla zagadala z poczciarzem i on wydawal kase jej kolezance przez3tyg,ale u na sjest mala miescina i on je obydwie dobrze zna....ta druga nawet lepiej....


odemnie nigdy jeszcze nie wolal dowodu albo karty z socjala:no:
a ta 1 kolezanka to poleciala do pl?? i nie sprawdzili jej w tym czasie??
jak co to tel moge zostawic mojemu D i on odbierze.... a na poczcie idzie sie dogadac z babka :tak: bo nas dobrze zna
kurde ledwo wcczoraj bilet zabukowalam na czwartek (a mialam jeszccze do wyboru poniedzialek) a tu mi przyszlo nagle:baffled:dzisiaj... ze juz od piatku mam chodzic na podpisy...
a co do dziecka to zarraz wam skopiuje to i pokaze co tam nakreslili:baffled:
 
hmmmmm :oo::oo: to skad babeczka na poczcie wie co i jak ma ci wyplacac bez karty z sociala?? :eek::eek: niekumam:unsure:
u nas jest gosc na poczcie...ja czesto chodzilam na poczte wyslac jakies listy itp,zawsze do mnie zagadal...wiedzial jak mam na imie itp.jak poszlam pierwszy raz po kase to pogadalismy chwile...teraz juz mnie zna b.dobrze bo co tydzien chodze;-)wiec problemu nie ma:)

KaMcia a Ty nie mialas wczesniej JB?tylko od razu JA?
Now wlasie obrze dziewczyny pisza, jak sie wypelnia aplikacje to wpisujesz na ktorej poczcie chcesz odbierac kase:)
Ja jezdze do SW do innego County a kase pobieram w swoim County:)

Tak, ta kolezanka poleciala do PL,na wlasne wesele...2 tyg przed i tydzien po weselu chciala zostac,a tez jej przyszla decyzja jakos dzien lub dwa przed wylotem :)
 
Ostatnia edycja:
u nas jest gosc na poczcie...ja czesto chodzilam na poczte wyslac jakies listy itp,zawsze do mnie zagadal...wiedzial jak mam na imie itp.jak poszlam pierwszy raz po kase to pogadalismy chwile...teraz juz mnie zna b.dobrze bo co tydzien chodze;-)wiec problemu nie ma:)

KaMcia a Ty nie mialas wczesniej JB?tylko od razu JA?
Now wlasie obrze dziewczyny pisza, jak sie wypelnia aplikacje to wpisujesz na ktorej poczcie chcesz odbierac kase:)
Ja jezdze do SW do innego County a kase pobieram w swoim County:)

Tak, ta kolezanka poleciala do PL,na wlasne wesele...2 tyg przed i tydzien po weselu chciala zostac,a tez jej przyszla decyzja jakos dzien lub dwa przed wylotem :)

nio to super masz :tak::-) mnie to zawsze legitymuja ze wszystkiego :confused2:
 
u nas jest gosc na poczcie...ja czesto chodzilam na poczte wyslac jakies listy itp,zawsze do mnie zagadal...wiedzial jak mam na imie itp.jak poszlam pierwszy raz po kase to pogadalismy chwile...teraz juz mnie zna b.dobrze bo co tydzien chodze;-)wiec problemu nie ma:)

KaMcia a Ty nie mialas wczesniej JB?tylko od razu JA?
Now wlasie obrze dziewczyny pisza, jak sie wypelnia aplikacje to wpisujesz na ktorej poczcie chcesz odbierac kase:)
Ja jezdze do SW do innego County a kase pobieram w swoim County:)

Tak, ta kolezanka poleciala do PL,na wlasne wesele...2 tyg przed i tydzien po weselu chciala zostac,a tez jej przyszla decyzja jakos dzien lub dwa przed wylotem :)
moja babka z poczty chodzila zawsze do mnie do sklepu po bizuterie, i jakies duperelki ozdobki itp a ja zawsze chodzilam do niej z rachunkami sklepu ... no i wysylac kase albo paczki i listy, takze mnie zna dobrze... zawsze z nia tez gadam.. teraz wchodzimy z Vi to zawsze z mala mi gada... i opowiadam jej co u mnie bo skoro juz nie pracuje to nie jest na biezaco;-) wiec pojde z nia pogadac , napewno sie uda zeby D odebral za mnie kasiorke:tak:

tak pisalam do jakiej poczty naleze , ale myslalam ze mozna sobie odebrac czasem w innej;-)


tak dostalam od razu JA bo na JB nie mialam skladek... i oni cos mi zakombinowali bo sprawdzili ze D ma skladki a mi brakowalo (przez mila szefowa) no i dali mi kilka form do wypelnienia... i ot dostalam:-D
 
reklama
powiedzcie mi laski czy ktoras ma problem w Polsce w zwiazku z pobieraniem zasilku rodzinnego?
bo my dostajemy pisma bo ktos madry podal nasz adres w irlandii....chodzi o to ze kaza nam doslam dokumenty roznego rodzaju bo jak sie okazalo ze bezprawnie pobieralismy zasilek rodzinny....
moj maz przyjechal do irlandii w lutym 2006....ja bralam zasilek ( od wrzesnia 2005 do sierpnia 2006)....no i Polska teraz wszela postepowanie administracyjne w zwiazku z tym.....rodzinne w irlandii dostalismy( przyznali nam) od sierpnia 2006( choc pod koniec sierpnia aplikowalam ) teoretycznie tylko 1 miesiac nam sie zazebil ,ale weglug polskiego prawa nie powinnismy wogole pobierac bo maz za duzo zarabial jako ze pracowal za granicaa dzis przyszlo pismo ze mam im wyslac zaswiadczenie dotyczace mojej sytuacji zawodowej( nie pracowalam,bylam na rencie w zwiazku z wypadkiem w pracy),oswiadczenie moje obejmujace brak zatrudnienia mojego,zaswiadczenie o dochodach meza za pierwszy przepracowany miesiac z kwata netto,dokument potwierdzajacy uprawnienie do irlandzkich zasilkow rodzinnych,dokument potwierdzajacy utrate dochodu na terenie Polski czyli pit 11 moj lub meza lub pit 37 za rok 2004????????????
po uzyskaniu tych informavcji jesli urzad uzna za konieczne wystapi do brytyjskiej(??????????????????????) instytucji wlasciwej o zweryfikowanie danych dotyczacych sprawy,jak rowniez ustalenie okolicznisci ktore moga miec wplyw na ustalenie prawa do polskich zasilkow
 
Do góry