reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
dziewczyny ktore maja JA ... mam ogromne pytanie
wlasnie dostalam list ze sie zakwalifikowalam na JA
i tak przyszly 2 koperty w jednej napisali ze sie zakwalifikowalam i nalezy mi sie po odlicczeniu wszystkiego wyzsza kwote tygodniowo, a w 2 liscie ze 130 czyli duzo mniej:baffled:
nie czaje o co kaman...:baffled::eek:
i 2 pytanko czy to sie trzeba podpisywac przy kazdym odbiorze pieniedzy?? czy tylko sie odbiera co piatek i to wszystko??
bo na podpis mi babka mowila wczesniej ze mam isc 30 sierpnia do office
juz sie pogubilam:baffled:
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny ktore maja JA ... mam ogromne pytanie
wlasnie dostalam list ze sie zakwalifikowalam na JA
i tak przyszly 2 koperty w jednej napisali ze sie zakwalifikowalam i nalezy mi sie po odlicczeniu wszystkiego 196e tygodniowo, a w 2 liscie ze 130:baffled:
nie czaje o co kaman...:baffled::eek:
i 2 pytanko czy to sie trzeba podpisywac przy kazdym odbiorze pieniedzy?? czy tylko sie odbiera co piatek i to wszystko??
bo na podpis mi babka mowila wczesniej ze mam isc 30 sierpnia do office
juz sie pogubilam:baffled:

wiec tak Podpisywac sie w socialu bedziesz raz w miesiacu - w liscie ktory dostalas powinno pisac kiedy masz podpis, a kasiurke co tydzien na poczcie bedziesz odbierac
co do listu byc moze w tym co napisali 130 nie uwzglednili dziecka i/lub partnera Ciezko mi powiedziec bo nie widze tego listu Cio dokladnie napisali :sorry::sorry:
 
wiec tak Podpisywac sie w socialu bedziesz raz w miesiacu - w liscie ktory dostalas powinno pisac kiedy masz podpis, a kasiurke co tydzien na poczcie bedziesz odbierac
co do listu byc moze w tym co napisali 130 nie uwzglednili dziecka i/lub partnera Ciezko mi powiedziec bo nie widze tego listu Cio dokladnie napisali :sorry::sorry:
nom na to by wygladalo... bo tam gdzie o dzieciach mowa nbapisali mi 00...
wiec co bede dostawala ta nizsza kwote czy ta wyzsza?
ewelcia wlasnie przecczytalam priv
a Ty dostalas dopiero 2 razy
jak nie to cy to 172 Ci czesciej przysylaja czy ta druga??
no i jak sie odbiera to potrzebnyt jest moj podpis na poczcie czy tylko ten w socjalu bo w socjalu to ja mam 30 podpisac sie (tak jak mi mowily wczesniej)
a teraz tez mam juz bilet do pl i nie bede mogla odebrac, chcialam zeby D za mnie odebnral kase (na poczcie pracuje znajoma babka wiecc jak co bym z nia pogadala zeby ten jueden piatek odebral on a nie ja bo ten urlop bede potrzebowala na pazdziernik):baffled:
 
reklama
nom na to by wygladalo... bo tam gdzie o dzieciach mowa nbapisali mi 00...
wiec co bede dostawala ta nizsza kwote czy ta wyzsza?
ewelcia wlasnie przecczytalam priv
a Ty dostalas dopiero 2 razy
jak nie to cy to 172 Ci czesciej przysylaja czy ta druga??
no i jak sie odbiera to potrzebnyt jest moj podpis na poczcie czy tylko ten w socjalu bo w socjalu to ja mam 30 podpisac sie (tak jak mi mowily wczesniej)
a teraz tez mam juz bilet do pl i nie bede mogla odebrac, chcialam zeby D za mnie odebnral kase (na poczcie pracuje znajoma babka wiecc jak co bym z nia pogadala zeby ten jueden piatek odebral on a nie ja bo ten urlop bede potrzebowala na pazdziernik):baffled:

nio jak odbierasz kaske na poczcie to podpisujesz kwitek Przewaznie wymagaja tez dowod osobisty do wgladu Nio i karte z sociala Generalnie jest tak ze kaske odbiera sie osobiscie Byc moze jak znajoma pracuje na poczcie to wyda kaske komu innemu ale tego pewna nie jestem:baffled: a powiadomilas social ze wyjezdzasz??
aha chyba powinnas im zglosic ze sie pomylili i ze nie uwzglednili dziecka (za dziecko doliczaja 29.80)
 
Do góry