reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

no właśnie wczoraj mąż mi przypomniał,że w tym formie było cos na temat rozłożenia taxu na nas dwoje jako małżeństwa.
na niego 0% a na mnie 100% czy jakoś tak.
dziewczyny ale chyba mogę złożyc jeszcze o ten Home carier??
no kurcze wkurzona jestem trochę,bo byliśmy i pytaliśmy wtedy babki co będzie dla nas najlepsze.chodziło nam własnie o to,ze ja nie pracuję i z tego co mowicie to korzystniejszy jest ten home carier...a ta nawet o tym nie wspomniała.
dzindusia serdeczne dzięki,ale mówisz o rejestracji on line ale gdzie?? bo link prowadzi na wyslanie formu smsem.
kurcze tylko widzicie z moim "szczęściem"to trochę bym sie bała robic to w ten sposób.
dla przykładu powiem,ze przez 1,5 nie miałam JB bo zgubili moje dokumenty a zanosiłam osobiście.
chociaż z tego co czytam to dostaję się sms zwrotny z postępem aplikacji.
 
reklama
no właśnie wczoraj mąż mi przypomniał,że w tym formie było cos na temat rozłożenia taxu na nas dwoje jako małżeństwa.
na niego 0% a na mnie 100% czy jakoś tak.
dziewczyny ale chyba mogę złożyc jeszcze o ten Home carier??
no kurcze wkurzona jestem trochę,bo byliśmy i pytaliśmy wtedy babki co będzie dla nas najlepsze.chodziło nam własnie o to,ze ja nie pracuję i z tego co mowicie to korzystniejszy jest ten home carier...a ta nawet o tym nie wspomniała.
dzindusia serdeczne dzięki,ale mówisz o rejestracji on line ale gdzie?? bo link prowadzi na wyslanie formu smsem.
kurcze tylko widzicie z moim "szczęściem"to trochę bym sie bała robic to w ten sposób.
dla przykładu powiem,ze przez 1,5 nie miałam JB bo zgubili moje dokumenty a zanosiłam osobiście.
chociaż z tego co czytam to dostaję się sms zwrotny z postępem aplikacji.

jak wysylasz sms odrazu dostajesz sms zwrotny ze dostsali twoje zgloszenie Nie martw sie sms nie zaginie:tak::tak:;-);-) a zarejestrujcie sie tu https://www.revenue.ie/selfservice/enterRegistrationDetails.faces to trwa kilka dni ale potem wygoda jaka...... wszystko online bedziecie mogli robic Nawet wyslanie formy p21 o zwrot podatku nio slowem wszystko Zreszta sama zobaczysz :tak::tak: jak juz dostaniecie piny do dokonczenia rejestracji logujesz sie tu Launch PAYE Anytime :-):-) jakbys miala jeszcze jakies pytania to pisz i pytaj smialo

aha o home carer zluz wniosek bo tu jest tak ze tax bierze pod uwage twoja obecna sytuacje i bedzie naliczal tax kozystniejszy dla ciebie MY tez bylismy na malzenskim taxie ale ja teraz nie pracuje to tylko o home carer zlozylismi i odrazu nam zmienili:tak::tak: bedzie dobrze ;-):-)
 
a ja znow pisze z prosba :zawstydzona/y:
po raz kolejny dostalam sprawdzenie z ChB pewnie dlatego ze w poprzedniej formie wpisalam nowy adres
tym razem nie wiem jak to wypelnic,bo poczta przyszla na moje nazwisko , a ja juz nie pracuje..
wiec , na poczatku domyslam sie ze musi szef D wypelnic ta forme, ale zastanawia mnie ta 2 strona...
tam gdzie jest deklaracja ... mam pisac za siebie czy D za siebie?
i kto ma podpisac ja jako odbiora i matka , czy on jako osoba pracujaca?
i tam na dole trzeba wpisac ze ja juz nie pracuje tak?? :sorry:
 
a ja znow pisze z prosba :zawstydzona/y:
po raz kolejny dostalam sprawdzenie z ChB pewnie dlatego ze w poprzedniej formie wpisalam nowy adres
tym razem nie wiem jak to wypelnic,bo poczta przyszla na moje nazwisko , a ja juz nie pracuje..
wiec , na poczatku domyslam sie ze musi szef D wypelnic ta forme, ale zastanawia mnie ta 2 strona...
tam gdzie jest deklaracja ... mam pisac za siebie czy D za siebie?
i kto ma podpisac ja jako odbiora i matka , czy on jako osoba pracujaca?
i tam na dole trzeba wpisac ze ja juz nie pracuje tak?? :sorry:
widze ze juz Asienka wyjasnila......u mnie sytuacja jest taka sama...wlasnie mialam isc na poczte i odeslac ta forme ,ale pada deszcz co chwile:baffled:
 
reklama
Do góry