reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
dziewczyny wie któraś jak to jest z taxem w rodzinie w której pracuje tylko jedna osoba??
byliśmy w taxie i wypełnialiśmy jakieś papiery o tym,że mój mąż jako jedyny pracuje w rodzinie i mieli nie pobierac mu taxu,a jeśli już to mało a tu dzisiaj bach 165 e.
myślałam,że mnie sz... trafi.
najlepsze jest to,że żeby się czegokolwiek dowiedziec to musimy naginac 40 km do Wexford.
pojedziemy i tak,ale chciałabym sie dowiedziec czy któraś coś wie na ten temat,co by mi kitu jakiegoś babka w taxie nie sprzedała,żeby mnie spławic.
 
a wypełnialiście form :home carer tax credit?no i ile czasu minęło od wypełnienia?
a nie lepiej tam zadzwonic?
po co jeździc?
wypelnialismy jakas ksiazeczke ale nazwy nie pamietam :-(
aha i minelo 6 mcy.
na poczatku pobierali mu gora 30 e a dzisiaj 165.
a sumie masz racje.najpierw lepiej zadzwonic ;-)

sprawdzilam na str revenue i jesli to jest to o czym mowisz IT66
http://www.revenue.ie/revsearch/search.jsp to nie tego nie wypelnialismy,bo babka nic o tym nie wspomniala.podobno tamto mialo wystarczyc :-(
 
Ostatnia edycja:
my wypełnialiśmy ten home carer i dlatego płacimy mały podatek,szkoda,że nie pamiętasz co wypełnialiście to by wszystko wyjaśniło.
kurcze cos z married tax,czy cos takiego.
taka książeczka gdzie moj musial wypelnic ile zarabia i wpisac,ze ja nie pracuje.
jutro sprobuje poszukac na revenue i wstawie fotke.
rzekomo dzieki temu tax mial byc zerowy.
 
feniks83 proponuje zebyscie sie zarejestriwali na PAYE anytime i wszystkie claimy zalatwiali online....szybko latwo i przyjemnie Mozecie zmieniac dane itp itd...... dodac np ten home carrer tax credit i inne jesli was dotycza Aha mozecie to rowniez zglosic smsem Ja tak robilam i adres tez smsem zmienilam w revenue :tak::tak::tak:
PAYE anytime using your mobile phone
tu masz wyjasnione jak sie to robi ;-)
 
reklama
niestety nie pamiętam już jakie korzyści ma married dla osób ,które nie pracują,a wychowują dziecko w domu.My byliśmy na married kiedy oboje pracowaliśmy.większośc zwolnienia z podatku była na mojego M bo on zarabiał więcej,a teraz ja nie pracuję to bardziej się opłaca nam home carer.
 
Do góry