reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Kamcia trzeba osobiscie zglosic:)
Ja dzis wlasnie dostalam wyrownanie za urlop...az bylam milo zaskoczona jak poszlam na poczte,bo Pani we wtorek w socjalu powiedziala ze mi czek przysla
 
reklama
Ewelcia no własnie u L nie ma żle bo moze w dzien wylotu odebrac kase i w dzien po przylocie, wiec nie wiem czy oni mu wtedy wsztrzymaja czy bedzie mógl isc odebrac na poczcie jak zawsze..?
 
dziewczyny potrzebuje szybkiej rady odnośnie Back to school Clothing and Footwear scheme.
Otoż moja siostra aplikowała własnie o to i dzisiaj dostała list w którym piszą,że sie nie kwalifikuje ze względu na to,ze jej partner nie dostaje zadnego social payment.
w zeszłym roku aplikowali i dostali a w tym roku odmowa.
czytam ten list i nic w nim nie jest napisane na temat osob pracujacych na full time.
jesli jedna z osob pracuje na fulla to nie nalezy jej sie ten scheme ??

Back to School Clothing and Footwear Allowance-Information from CitizensInformation.ie
 
Ewelcia no własnie u L nie ma żle bo moze w dzien wylotu odebrac kase i w dzien po przylocie, wiec nie wiem czy oni mu wtedy wsztrzymaja czy bedzie mógl isc odebrac na poczcie jak zawsze..?
a no z tym to nie wiem,bo mnie tu nie bylo 4tyg:)i mi wstrzymali......
najlepiej jak pojdzie wczesniej i sie spyta jak to jest i w zaleznosci od tego co mu powiedza to na drugi dzien pojdzie i zglosi,albo nie zglosi hehehhee..
Zagmatwalam,ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi:)
 
Fenix z tego co wiem to żeby to dostac trzeba miec Fis lub karte medyczna, i zarabiac nie dużo..:/
no i właśnie o to chodzi,że on ma Fis i mają medical card.
jesli chodzi o jego zarobki to nie przekracza limitu,bo ma najnizsza krajowa,wiec nie wiem o co chodzi :eek:
dlatego was pytam.może ktoras z was jest w podobnej sytuacji.
Ewelcia no własnie u L nie ma żle bo moze w dzien wylotu odebrac kase i w dzien po przylocie, wiec nie wiem czy oni mu wtedy wsztrzymaja czy bedzie mógl isc odebrac na poczcie jak zawsze..?
ja miałam tak samo.w sumie moglam zaryzykowac i leciec,ale wolałam zgłosic,że wybieram sie do Polski.
przed wyjazdem kaski na koncie już nie było(brałam we wt a leciałam w środę),ale za to jak tylko wróciłam (wracałam w czwartek wieczorem,w piątek już byłam zawiadomic,że jestem w IE)to we wtorek oddali wszystko co do grosza :-)


dzindusia wiem co jest napisane na str citizen ale z tego co tam czytam to nie ma mowy o osobach pracujach na full time'a.
cały ten tekst mówi jedynie o zasadach dotyczących osób dostających jakies zasiłki.
I tak jak pisałam w zeszłym roku dostali,a w ich sytuacji nic się nie zmieniło...więc czemu w tym roku nie :eek:
 
Ostatnia edycja:
Kamcia pewnie, ze jesli nie chcesz ryzykowac to lepiej zglosic. Ja pisalam o tym by nie zglaszac urlopu do SW bo sama kilka razy tak robilam tzn. jesli wyjazd byl do 5-7 dni bo po co i zadnych niespodzianek nie mialam. Jesli byl to dluzszy okres to zglosilam. Znam kilka osob ktore tak lataja kilka razy w roku i nigdy nie spotkalam sie zeby ktokowiek stracil zasilek. Moze ktos zapomnial sie odhaczyc albo ktos go poprostu zaanonsowal w SW. Bo i takie teraz cyrki sa.
 
reklama
Witam dziewczynki:-)
Mam pytanie, w jaki sposób powiadomić Child Benefit Section o zmianie adresu po przeprowadzce?
Dzwonić tam czy wysłać jakieś pisemko?
Miłego dnia życzę mamusiom:-)


 
Do góry