reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Zatrudniona jestem dalej, martwie sie bo skladek teraz zadnych nie place na zwolnieniu, ale powinno byc ok, dzieki:-)
jesli jestes na zwolnieniu z pracy,w sensie jestes zatrudniona to jak na moj gust pracodawca oplaca za Ciebie skladki,chyba ze sie myle..Ja bylam na zwolnieniu od 2miesiaca ciazy,z tym ze dostawlam kase z socjala-przepracowalam przed ciaza 3lata ciagiem..
Do macierzynskiego trzeba miec oplacona wymagana ilosc skladek przed ciaza,a Ty je masz z tego,co rozumiem wiec spokojnie dostaniesz kaske:tak:


Z tym form A to ja mam juz cisnienie :dry: bo moj A.jest tutaj od 2005,czyli te 4wymagane lata,ale co z tego jak nijka nie moze tego udowodnic bo wspanialomsylnie nie posiada papierka z PPSem,poza tym pracowal wiadomo jak,wiec dupa.Udowodnic moze jedynie 3,5roku jakies,o ile okaze sie ze posiada p60 z tamtego okresu bo jak je zaniosl do rozliczenia do tax office to mu je zatrzymali zamiast skserowac i oddac.A on nie wiedzial o co kaman wtedy i sie nie upomnial:dry:W duchu licze ze moze bylo to p60 na 2007,musze sprawdzic...Generalnie mam nadzieje ze te 3.5roku wystarczy....:eek:bo nie usmiecha mi sie po dublinach jezdzic:no:
 
reklama
Madbebe moj wcale nie ma P60:no:....i wszystko bez tego tez sie da zalatwic....
Dopiero w tamtym roku jedna pani mi powiedziala ze mozna jechac do Taxu zlozyc taki dokument i oni do domu przyslatakie cos jak P60...to jest jakies zastepcze...teraz nie pamietam nazwy ale zaraz skocze na gore i zobacze.....to napisze....


EDIT:
Madbebe to sie nazywa "Pay Balancing Statement (P21) For The Tax Yaer"
 
Ostatnia edycja:
w sumie ma payslipy w razie wu.Teraz tylko zalezy od urzedasow czy te 3,5 roku im styknie.Moga sobie zawsze sprawdzic w sumie kiedy wyrobil PPSa...
Dzieki ewelcia <buziol>
 
Madbebe z tego co ja pamietam jak mlodemu skladalismy o paszport to data wyrobienia PPS srednio ich interesowala,a wlasciwie wcale....oni chcieli jakies rachunki za gaz/prad.....my tego nie mamy ale na cale szczescie wystarczyl list od m pracodwacy ze my u niego mieszakmy itp....no i ta kartka z banku co przychodzi zaraz po otwarciu konta:tak:
 
Dzieki za odpowiedz anineczka z tego co sprawdzalam to w 2008 mam 41 składek a w 2009 - 34.Wiec jesli bedą brać pod uwagę 2008 rok to spokojnie dostanę macierzynski.
 
powiedzcie mi czy żeby uzyskac jakąkolwiek pomoc od panstwa trzeba byc rezydentem??
chciałam mamie wyrobic medical card,odmowili,allowance odmowili...masakra normalnie.
ma łuszczyce a to choroba przewlekła i na całe zycie i z tego co wyczytałam to te benefity powinny jej sie nalezec a tu d... :eek:
przyjechala tutaj rok temu i ma zamiar zostac juz z nami,a ze leki sa bardzo drogie(ponad 100e za kazda tubke) to myslalam,ze moze zdolamy zalatwic jakis benefit chociaz na to...w koncu jestesmy czlonkami UE prawda.
wiecie cos na ten temat??
 
Madbebe z tego co ja pamietam jak mlodemu skladalismy o paszport to data wyrobienia PPS srednio ich interesowala,a wlasciwie wcale....oni chcieli jakies rachunki za gaz/prad.....my tego nie mamy ale na cale szczescie wystarczyl list od m pracodwacy ze my u niego mieszakmy itp....no i ta kartka z banku co przychodzi zaraz po otwarciu konta:tak:
hmm,moze jakies rachunki by sie znalazly,kurcze musze poszukac :dry:kartka z banku...;-)statementy to ja mam,ale ta kartka..Ide szukac:tak:
znalazlam kilka szpargalow i okazalo sie ze owszem p60 zatrzymali ale wyslali te p21 za 2006-zeby nie Ty ewelcia, to nawet nie wiedzialabym ze to to samo prawie..;) dzieks!
 
Ostatnia edycja:
madbebe chodzi po prostu o dowód na to,że mieszkasz na tym adresie na który składasz o paszport.
Może byc nawet umowa najmu.
Jeśli jest na Ciebie albo Twojego męża.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Najnowsze wieści na paszport ekspres czeka się 22 dni robocze :eek::eek::eek:
żartujesz chyba??
ja czekałam na jakąkolwiek odpowiedź miesiąc,ale myślałam,że to spowodowane jest tym ich strajkiem :eek::eek:
chociaż z drugiej strony,podejrzewam,że większosc korzystała własnie z passport express i dlatego wydłużył się okres oczekiwania ;-) a strajk swoją drogą dodał te kolejne dni :eek:
 
Do góry