reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Ale jestem uhahana-nie mogę znalezć nigdzie papierów od mojego gina,że byłam pod opieką lekarską w ciąży(do becikowego),ale dokopałam się do tego Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku i chyba wystarczy jak wezmę zaświadczenie od gina w pl u którego byłam w ciąży na wakacjach-jak myślicie?
powinno wystarczyc:tak:z tym ze na ichniejszym formularzu i ze 3wizyty odbebnione:tak:Zniesli jedynie udowodnienie opieki od 10tyg.Umnie gin podpisal bez problemu,pomimo iz bylam raz tylko;-)Powodzenia!
 
reklama
Dziewczyny, takie pyt mam - czy jadac z dzieckiem do Pl musze miec dla niego pl paszport? bo ktos mi powiedzial, ze jak jest obywatelem Pl, to musi ma pl dokument wjezdzac... a na irl co, nie wpuszcza go? Nie wiem, czy zdazymy przed wyjazdem odebrac pl paszport Mlodego:zawstydzona/y:
 
Dziewczyny, takie pyt mam - czy jadac z dzieckiem do Pl musze miec dla niego pl paszport? bo ktos mi powiedzial, ze jak jest obywatelem Pl, to musi ma pl dokument wjezdzac... a na irl co, nie wpuszcza go? Nie wiem, czy zdazymy przed wyjazdem odebrac pl paszport Mlodego:zawstydzona/y:

bzdura,nie ważne jaki paszport ma dziecko:)
 
Hej dziewczyny
Mam pytanie, jak długo czekałyście na child benefit?? moja mała ma już przwie 8 miesięcy, a kasy dalej nie ma :/ byłam w socialu, pytałam, ale babka powiedziała że trzeba dalej czekać, ale ilez można czekać?? Jak to było u was??

 
Hej dziewczyny
Mam pytanie, jak długo czekałyście na child benefit?? moja mała ma już przwie 8 miesięcy, a kasy dalej nie ma :/ byłam w socialu, pytałam, ale babka powiedziała że trzeba dalej czekać, ale ilez można czekać?? Jak to było u was??

ja dostalam na 3 miesiąc:)) a dostalaś formularz od nich do podpisania??
 
No dostałam i odesłałam te wszystkie papiery odnośnie dochodów itd. nie wiem o co chodzi, w socialu babka mi żadnych konkretnych informacji nie udzieliła co jest grane.
Nie wiem, a może orientujecie się gdzie to trzeba zadzwonić i zapytać?? Dodam że jestem z Navan

 
Dobra znalazłam numer na stronie citizen, jutro zadzwonie, niech mi wyjaśnią co jest pięć. Do tej pory myślałam że to normalne że tak długo się czeka, ale jak wy tylko kilka miesięcy czekałyście, to chyba coś jest nie tak.
W każdym razie dzięki za pomoc.

 
reklama
Do góry