reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
:-D:-D:-Dczyli 3ch czlonkow-3karty.Ok wiec aplajuje i ja:tak::-DDZIEKI CICHOPKU!
A jak mnie zab rozboli to tez moge isc na tym,albo na pogotowie w naglym przypadku?
ha - i nie moge online bo mnie nie maja w bazie!nie mam karty medycznej itp.musze by post albo u lekarza..
 
Ostatnia edycja:
:-D:-D:-Dczyli 3ch czlonkow-3karty.Ok wiec aplajuje i ja:tak::-DDZIEKI CICHOPKU!
A jak mnie zab rozboli to tez moge isc na tym,albo na pogotowie w naglym przypadku?
ha - i nie moge online bo mnie nie maja w bazie!nie mam karty medycznej itp.musze by post albo u lekarza..
A,to widzisz,nie wiedziałam,że trzeba by w ich bazie coby się on-line starac o kartę europejską:no:My mamy Medical Card,więc bez problemu się wystarałam:happy2:A z zębem chyba możesz iśc.W końcu to nagły przypadek jak ząb rozboli:tak:Pogotowie chyba też wzywasz bez problemu na to,tak mi się wydaje.Parę(albo paręnaście)stron wcześniej anineczka wklejała link do strony gdzie jest napisane,że NFZ ma obowiązek przyjąc osobę z tą kartą jak się coś dzieje i nie robic problemu.Najlepiej sobie to wydrukowac i miec przy sobie w razie jakiś problemów.Może jak się ładnie do anineczki uśmiechniesz to wklei ten link jeszcze raz:happy2:
 
Kobitki pomozcie za niedlugo czeka mnie nct a zmienilam adres i niewiem gdzie mam zmienic adres zeby przyslali mi list na nowy , moze wy sie orientujecie, czy mam dzwonic do shannon czy mozna przez neta?czy to wogole w shannon mam zmieniac adres??:confused::confused:

Odnosnie karty to respektuja ja w polsce bo jak bylam we wrzesniu w pl i dzieciaczki mi sie rozchorowaly to pediatra pytala mi sie o nia, a i w aptece lekarstwa tez mozna na nia kupowac tylko wczesniej trzeba lekarce powiedziec bo musi na recepcie wpisac chyba nr tej karty. Ja dla chlopcow wyrabialam przez neta jakies 6,7 tyg temu i przyslali do domu :-) wiec nastepnym razem zabieram karty ze soba do pl;-)
 
marcysia musisz wysłac tą książeczke do Shannon z nowy adresem i przyślą ci nową ksiązke i wtedy nct i tax bedzie przychodził na nowy adres
 
No wlasnie ja tez kiedys przez neta skladalam ta aplikacje o karte europejska ale nic nie przyszlo bo nie maja mnie w bazie danych tak jak Madbebe bo nie mam MC.
JAk sie raz dodzwonilam to mily pan powiedzial ze tej pani nie ma co sie tym zajmuje a pozniej nie moglam sie dodzwonic,a teraz nie mam nr bo fon u Lubiczanki:dry:.

A czy jesli bym poleciala z SZymem do Polski i powiedziala ze ten jego refluks to sie nagle przyplatal i poszlabym do szpitala to tez by to dzialalo czy raczj nie?

Nie wiem jak mam ten problem rozwiazac zeby w PL nie placic za szpital?
Jak nie to to chyba zostanie mi zarejstrowanie sie Urzedzie pracy:sorry2:....

Moj m dzislatal za prywatnym ubezbieczeniem , ale nie ma takiego czegos....kupil tylko na mnie i na Szyma ze jak tutaj nam sie cos stanie to jak tu poniesiemy koszty to PL nam zwracaja.....dobre i tyle na razie do poki nie dowiem sie co z ta MC.

Moze by nam dali jakbym nie miala JB?nie wiem?
 
ale jaki list?ja nie wiem za bardzo,bo jeszcze nigdy nie robilismy NCT 2 razy w jednym aucie;-)Podejrzewam ze wszelkie dane odnosnie wlasciciela auta czerpia z dowodu rejestracyjnego,wiec jesli wysylalas go do shannon w celu zmiany adresu to maja nowy,a jesli nie to powinnas wyslac:tak:i to chyba wystarczy:confused:
edit:
mam ten refleks,Marta byla szybciejsza;-)
ewelcia-ja jak kliknelam na submit przy aplikacji o te karte,wywalilo wiadomosc ze nie moge i tyle.Wydrukowalam wiec forme i wysle poczta:tak:
 
Ostatnia edycja:
Forme mam.
Wszelkie dokumenty dolaczylam tym burakom do aplikacji o MC i od pazdziernika cisza:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Jak bede miec juz swojego fona (moze w niedziele) tak w poniedzialek od 9 dobijam sie do nich.
Niech mi gadaja co sie dzieje , czy mi sie nalezy,czy mam jeszzcse raz skladac.

A ta forme a europejska to sie wysyla pod ten sam adres co o MC no nie?
 
reklama
madbebe list ci przysylaja gdy konczy ci sie nct i tam masz podany nr potrzebny do umowienia sie na przeglad przez neta tj chyba nr klienta czy cos takiego :dry:
odnosnie karty to ja forme wysylalam jak staralam sie o karte dla mnie i J ale wtedy jeszcze MC nie mielismy;-)
 
Do góry