reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dzieki lubiczanko :-):-) bo troszke sie przestraszylam bo mnustwo ''zyczliwych'' znajomych opowiada ze trzeba z tymi formularzami osobiscie do dublina jechach i osobiscie wnioski skladac - wydalo mi sie to troszke dziwne........ ale czy aby napewno swierzo wyrobiony paszport odsylaja?? bo slyszalam ze trzeba po dokument jechac do dublina...... artykul przeczytalam i tam jest napisane ze wysylaja ale .....

jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie??
Witaj.My mamy taki paszport i recze,ze odsylaja!Wszystko zalatwilismy poczta mimo,ze maeszkamy w Dublinie.Gdybys miala wiecej pyt.napisz na priv.odpowiem.Pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich!!!
Chciałabym Was wszystkie ostrzec przed listami z child benefit...
Wysyłają listy o potwierdzenie czy ktoś pracuje na terenie Irlandii z datą dużo wcześniejszą niż obecna... Ja otrzymałam takowy list wczoraj z datą :szok::szok::szok:28 grudzień 2009.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Na odpowiedz jest 21 dni, czyli w styczniu termin minął:(. Na kopercie data jest oczywiście z przed 2 dni. Normalnie jaja sobie robią... Podkreślam że nie jestem jedyną osobą która otrzymała takowy list...
Pozdrawsziam wszystkich.
 
Witam wszystkich!!!
Chciałabym Was wszystkie ostrzec przed listami z child benefit...
Wysyłają listy o potwierdzenie czy ktoś pracuje na terenie Irlandii z datą dużo wcześniejszą niż obecna... Ja otrzymałam takowy list wczoraj z datą :szok::szok::szok:28 grudzień 2009.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Na odpowiedz jest 21 dni, czyli w styczniu termin minął:(. Na kopercie data jest oczywiście z przed 2 dni. Normalnie jaja sobie robią... Podkreślam że nie jestem jedyną osobą która otrzymała takowy list...
Pozdrawsziam wszystkich.

Rozmawiałyśmy na ten temat chyba z 1000 razy :tak:
Wiemy o tym,ale ty to chyba jesteś rekordzistka :szok::-D:-D
Dziękujemy za ostrzeżenie. ;-)

Do mnie jeszcze nie przyszedł he he,pewnie już mam zablokowany chb :-D:-D
 
reklama
Witam oni automatycznie wysylaja listy koputerowo, i przetrzymywane sa na poczcie zeby szly w wiekszych plikach wtedy zaoszczedzaja na tym dlatego data listu jest z grudnia a dostajesz go w marcu, i albo ktos sie skapnie i zadzwoni do nich albo zlapia kogos ze do Polski wyjechal.
Ja tez tak mialam wiele razy:)
 
Do góry