reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

ja nie wiem nic nt kropelek przy sztucznym karmieniu bo karmie piersia,ale z tego co pamietam MartaF napisala Ci ze nie daje karmiac z butli.
Odnosnie szczepienia - to to samo, co TB dziewczyny?:confused::zawstydzona/y:Jesli tak,wiem ze trzeba sie na to umawiac oddzielnie i robia w osrodku na Shantala Rd bodajze,niedaleko szpitala UHG.W IE nie jest to w karcie obowaizkowych szczepien,tlmacza to tym iz u nich nie jest potrzebne bo nie ma zagrozenia czy cos takiego..:baffled:Popros o nr tel do osrodka przy wizycie u GP.Ja tez sie zabieram zeby mala zapisac i jakos sie zebrac nie moge:zawstydzona/y::szok:
 
reklama
kinia220v ja swojego synka karmię sztucznie i podaję mu 1 kropelkę witaminy D3. Z tą witaminą to jest tak, że mleko modyfikowane pokrywa dzienne jej zapotrzebowanie, tylko wtedy, jeśli dziecko wypija za każdym razem całą porcję mleka. A sama wiesz, jak to jest z dziećmi - raz mają mniejszy - raz większy apetyt. Więc nic nie zaszkodzi podawać dzieciaczkowi 1 kropelki dodatkowo. Ja to robię tak, ze codziennie przed wieczornym karmieniem (żeby nie zapomnieć) wkrapiam mu bezpośrednio do buźki 1 kropelkę i potem zaraz podaje butlę z mlekiem.
Jeśli chodzi o szczepienie BCG (przeciw gruźlicy), to ja to załatwiałam dopiero teraz. Zrobiłam tak: zadzwoniłam do pani Marella ma na imię, jej nr tel. 091546250. Ona zajmuje się rejestracją. Powiedziałam jej, że w najbliższym czasie lecię do Polski,a mój synek nie był jeszcze zaszczepiony na BCG (Chodzi o to, że Polska nadal należy do krajów o wysokiej zachorowalności. Oni o tym wiedzą, więc jak chcemy tam lecieć i tutaj wrócić, to chcą nas zaszczepić, żebyśmy tego cholerstwa tutaj nie przywlekli). Ona się pyta kiedy dokładnie lece, wymyśliłam datę, ona coś tam sprawdziła, powiedziała, że narazie długa kolejka, że za miesiąc mam znowu zadzwonić. Jednak w miedzy czasie, przyszedł od nich list (z Shantalla Health Centre), że wyznaczyli mi termin na szczepienie, tzn. są 2 wizyty, najpierw robią tzw. Mantoux Test - czyli próbę tuberkulinową, a po 2 dniach sprawdzają (na drugiej wizycie) czy się przyjęła czy nie i robią zastrzyk w ramię.
Pozdrawiam.
 
dziewczynki ja w kwestiach zasilkow sienieorientuje,pytam w prawie przyjaciolki.powiedzcie mi jak to jest z FIS em ?Ona nie prcuje,maja jedno dziecko,wkrotce urodzi sie im drugie a on wlasnie stracil robote.Bedzie im ciezko,moga starac sie o fis?Czy jedno z ich musi pracowac? Napewno duzo jest tu o fisie ale nie mam sily przeszukiwac..
 
czesc dziewczyny Mam pytanie jak to jest z paszportem irlandzkim dla dziecka urodzonego w irlandii ??i moze macie jakies przydatne linki?? zapewne gdzies tu znalazlabym odpowiedz ale czytanie wszytskich postow zajeloby mi wiieki..... z gory dziekuje bardzo za pomoc
 
czesc dziewczyny Mam pytanie jak to jest z paszportem irlandzkim dla dziecka urodzonego w irlandii ??i moze macie jakies przydatne linki?? zapewne gdzies tu znalazlabym odpowiedz ale czytanie wszytskich postow zajeloby mi wiieki..... z gory dziekuje bardzo za pomoc
To może bez zbędnego pisania po raz kolejny ja Ci podam link
Irlandzki paszport dla polskiego dziecka
 
dzieki lubiczanko :-):-) bo troszke sie przestraszylam bo mnustwo ''zyczliwych'' znajomych opowiada ze trzeba z tymi formularzami osobiscie do dublina jechach i osobiscie wnioski skladac - wydalo mi sie to troszke dziwne........ ale czy aby napewno swierzo wyrobiony paszport odsylaja?? bo slyszalam ze trzeba po dokument jechac do dublina...... artykul przeczytalam i tam jest napisane ze wysylaja ale .....

jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie??
 
my niestety nie mamy irlandzkiego,ale jestem pewna na 101%,że przysyłają do domku:)Także spokojnie...Z resztą inne dziewczynki pewnie potwierdzą....
 
reklama
Do góry