reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Moja bratowa była przed chwilą na Gardzie po wniosek i ponoc Gardziaż jej powiedział,że nie ma limitu pobytu w Irlandii przed urodzeniem się dziecka.
Dziwne :eek:
Aha i ,że nie trzeba wysyłac P60 by potwierdzic ile czasu jest się tutaj.
No nic, jak zobaczę efekt końcowy tego to uwierzę :sorry:
 
reklama
Moja bratowa była przed chwilą na Gardzie po wniosek i ponoc Gardziaż jej powiedział,że nie ma limitu pobytu w Irlandii przed urodzeniem się dziecka.
Dziwne :eek:
Aha i ,że nie trzeba wysyłac P60 by potwierdzic ile czasu jest się tutaj.
No nic, jak zobaczę efekt końcowy tego to uwierzę :sorry:
anineczka-nam na poczatku tez tak na Gardzie powiedzieli.Wychodzi na to,ze oni nie maja pojecia.Ale potem dostalismy pismo z paszportowego i tam jedna strona to przedrukowana ustawa,jakie warunki nalezy spelnic,aby uzyskac ten paszpotr.Wymagane jest potwierdzone np.P60minimum 4 lata(jeden z rodzicow).Pozdrawiam
 
Moja bratowa była przed chwilą na Gardzie po wniosek i ponoc Gardziaż jej powiedział,że nie ma limitu pobytu w Irlandii przed urodzeniem się dziecka.
Dziwne :eek:
Aha i ,że nie trzeba wysyłac P60 by potwierdzic ile czasu jest się tutaj.
No nic, jak zobaczę efekt końcowy tego to uwierzę :sorry:
Jak ja wyrabialam rok temu to jedno z rodzicow muisalo byc tutaj 3 lata przed urodzeniem sie dziecka....
No i chcieli P60 ale ze moj m nie ma to wyslalam im inne dokumenty:tak::tak::tak:

:-D:-D:-D
Z tym ksiedzem to o paszport chodzilo:-D:-D nie o becikowe....bo tam jest napisane ze lekarz ...prawnik itp

Marta jesli szef Cie zwolni a nie da odprawy to mozesz strac sie o odprawe od panstwa....
Moj kolega wlasnie takowa dostal na poczatku lutego,ale czekal od czerwca chyba:eek:
 
anineczka-nam na poczatku tez tak na Gardzie powiedzieli.Wychodzi na to,ze oni nie maja pojecia.Ale potem dostalismy pismo z paszportowego i tam jedna strona to przedrukowana ustawa,jakie warunki nalezy spelnic,aby uzyskac ten paszpotr.Wymagane jest potwierdzone np.P60minimum 4 lata(jeden z rodzicow).Pozdrawiam
ja wyrabialam w atmtym roku i nie wysylalam potwiedzenia ile tu jetesmy;-)a dziewczyny zmiane adresu do child benefit jak to najlepiej zrobic zeby znowu nie zatrzymali???
 
Ostatnia edycja:
a dziewczyny zmiane adresu do child benefit jak to najlepiej zrobic zeby znowu nie zatrzymali???



Najlepiej wydrukuj ze strony sociala ten wniosek do zmiany danych i wyslij....ja mam o tyle dobrze ze chb mam pod nosem:tak:

A propo paszportu,to ja wysylalam pejslipy,i na gardzie chyba nam sprawdzali pps od kiedy sa wyrobione...w kazdym badz razie jedno z rodzicow musi byc tutaj 3 z 4 lat tzn pracowac 3 z 4 lat legalnie...
nie pamietam juz za dobrze jak to wszystko bylo...ale wydaje mi sie ze wszystko dokladnie sprawdzali bo wiem ze po paru dniach wniosek przyszedl spowrotem bo jakiegos podpisu burmistrza czy cos brakowalo....
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej wydrukuj ze strony sociala ten wniosek do zmiany danych i wyslij....ja mam o tyle dobrze ze chb mam pod nosem:tak:

A propo paszportu,to ja wysylalam pejslipy,i na gardzie chyba nam sprawdzali pps od kiedy sa wyrobione...w kazdym badz razie jedno z rodzicow musi byc tutaj 3 z 4 lat tzn pracowac 3 z 4 lat legalnie...
nie pamietam juz za dobrze jak to wszystko bylo...ale wydaje mi sie ze wszystko dokladnie sprawdzali bo wiem ze po paru dniach wniosek przyszedl spowrotem bo jakiegos podpisu burmistrza czy cos brakowalo....
masz moze link do tej strony,zebym wydrukowala sobie z gory dziekuje
 
lubiczanko-ja jeszcze wracajac do becikowego..W rubrykach,gdzie wymagaja adresu zamieszkania wpisujesz polski,tam gdzie jestes zameldowana??
 
reklama
Do góry