reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

anineczko,pauletta - czego Marta ma nie mowic szefowi?ze bedzie chciala odprawe?:eek:Jak moze nie dac p45??Przeciez musi
Nie musi...w tym sęk...może utrzymywac umowę ale nie dawać jej godzin pracy twierdząc że czeka na lepsze czasy czy coś w tym stylu:sorry: moja koleżankę tak trzymali 3 miesiące wtedy nei wiedziala ze po 4 tyg. może sama sie upomnieć o P45 i wtedy faktycznie musi dać
 
reklama
madbebe do becikowego jest potrzebe ksero dowodow osobistych obojga rodzicow!!!! wiec jesli jedziesz sama to zrob ksero dowodu M!!!
a ten ksiadz do ewelci chyba o paszport chodziło, mysle ze mozesz isc do zastepczego gina i nie powinnas placic przeciez nie bedzie cie bada, wpisz sama daty i tylko niech ci podpisze, a do jakiego gina chodziłas?
 
Marta ma jeszcze jakieś 2,5 miesiąca do powrotu do pracy,raczej mi chodziło o to by teraz nie mówiła szefowi,że chce odprawę.
Najpierw niech napisze list,że wraca.Pracodawca chyba powinien jej odpisac,że jej nie przyjmuje i podac powód dlaczego.
Wtedy Marta powinna chyba listownie poinformowac go,że oczekuje P45 i odprawy.
Piszę chyba bo ja tak bym zrobiła :sorry:
A jeśli przetrzyma jej P45 tak jak koleżance pauletty po powinna dostawac za to wynagrodzenie od niego,albo z SW kasę.Nie można zostawic kogoś tak na lodzie :eek::no:
 
A jeśli przetrzyma jej P45 tak jak koleżance pauletty po powinna dostawac za to wynagrodzenie od niego,albo z SW kasę.Nie można zostawic kogoś tak na lodzie :eek::no:
Jeżeli pracodawca wystosuje pismo że na dzień dzisiejszy nie ma dla niej pracy nie musi jej nic płacić :eek: ale można starać sie o SW moja koleżanka otrzymała JB albo JA teraz nie pamiętam dokładnie mimo tego że miała umowę o prace ale właśnie na podstawie listu pracodawcy że nie ma dla niej pracy i musiła chodzić do niego z karteczkami co jakiś tydzien lub dwa które on podpisywał że dalej nie pracuje imomentalnie traciła do tego zasiłku prawo jeżeli pracodawca dałby jej choć jedną godzinę pracy :eek::sorry: na szczęście po 3 miechach sami dali jej p45 a ona została na zasiłku :confused2:
 
Pauletta z tego co wiem (a mam w rodzinie kilka przykładów) jeśli pracowałaby 1h dziennie to socjal dopłacałby różnicę.
W Thermo king w Galway to jest na porządku dziennym :tak:
No tylko ,że tam chłopaki pracowali po 2 dni a 3 siedzieli w domu...to trochę więcej niż jedna godzina...
 
Ostatnia edycja:
Pauletta z tego co wiem (a mam w rodzinie kilka przykładów) jeśli pracowałaby 1h dziennie to socjal dopłacałby różnicę.
W Thermo king w Galway to jest na porządku dziennym :tak:
Ale mi chodziło o to że by straciłaby ten zasiłek który miała wtedy przyznany którego warunkiem było to że nie miała żadnych godzin pracy bo to nie był dodatek do wypłaty bo tego nie mogła dostać bo takowej nie miała:sorry:
 
dziewczyny cale szczęście mój szef nie jest taką świnią,wie ze mam 3 dzieci które muszą jeśc:tak:nigdy nie miałam z nim problemu:no:tylko nie ma pracy dla mnie bo tam tylko 3 osoby pracują:sorry:on ma dobre serce i dlatego będe go prosila o part time,sie pobecze mu tam to może zmięknie:sorry:jak sądzicie?:confused2:a jak nie to trudno,angielski znam to moze coś znajde:confused2:
 
Nie no Marta próbuj.:tak::tak::tak:

Jeśli jest tak dobry to powinien trzymac miejsce dla Ciebie :sorry::-p

Pamiętaj,że jak coś to możesz się z problemem zwrócic do Right Commisioner ;-)
 
reklama
Marta F- a nie jest tak ze pracodawca ma obowiązek Cie przyjąć?
Powrót do pracy
Zgodnie z postanowieniami zawartymi w rozdziale 26 Poprawki do Ustawy z 2004 r. o ochronie macierzyństwa pracownica ma prawo powrotu na poprzednie stanowisko pracy, z zachowaniem warunków dotychczasowej umowy o pracę. W rozdziale 27 Ustawy stwierdza się, że w przypadku, gdy z uzasadnionych przyczyn praktycznych pracodawca nie jest w stanie zapewnić powrotu pracownicy na poprzednie stanowisko pracy, ma obowiązek zatrudnienia jej na odpowiednim stanowisku równorzędnym. Warunki pracy na nowym stanowisku nie powinny w znaczącym stopniu odbiegać od warunków na poprzednim stanowisku pracy.

W przeciwnym wypadku pracownica ma prawo do uznania okresu urlopu macierzyńskiego za równorzędny z okresem zatrudnienia. Jej warunki zatrudnienia nie mogą ulec pogorszeniu w wyniku wykorzystania urlopu macierzyńskiego; jeżeli w okresie wykorzystywania przez nią urlopu macierzyńskiego wynagrodzenie lub inne warunki pracy uległy poprawie, po powrocie do pracy pracownica również jest do nich uprawniona.
z tego wynika tylko tyle ze jesli jednak ja zwolni po macierzynskim-redukcja etatu np.-wtedy urlop macierzynski liczy sie do lat pracy:tak:Zwolnic nie moze tylko wtedy jesli jestes na macierzynskim..


madbebe do becikowego jest potrzebe ksero dowodow osobistych obojga rodzicow!!!! wiec jesli jedziesz sama to zrob ksero dowodu M!!!
a ten ksiadz do ewelci chyba o paszport chodziło, mysle ze mozesz isc do zastepczego gina i nie powinnas placic przeciez nie bedzie cie bada, wpisz sama daty i tylko niech ci podpisze, a do jakiego gina chodziłas?
wlasnie sie zastanawialam jak ksiadz moze mi zaswiadczenie podpisac:-DZapewne polece z A.-fakt ze ma dowod pekniety ale ksero moze tego nie uwidoczni..
Zrobie jak mowisz-dzieki-mam nadzieje ze nie bede musiala placic:tak:Chodzilam do Sempki
 
Do góry