reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Witam.Dziewczyny to ja pisalam o tych polskich znakach.Ale do ire paszportu to nie ma znaczenia,jak mowicie.W Dublinie moze jast troche inaczej bo,forma jest z Gardy,nastepny druk z internetu.Dwa zdjecia podpisane przez Garde i wypelnienie tam druku,do tego potwierdzenie tozsamosci przez prawnika,P60 z wszystkich lat oraz paszport tegoz rodzica.Wszystko wysylalam poczta w ich specjalnej kopercie i tam robilam oplate.Polskie znaki w nazwisku robia tylko problem w konsulacie przy wyrabianiu paszportu.Gdybym miala wczesniej ten pesel,nie byloby problemu.Konsulat wyrabia paszport dla dziecka tu na miejscu a oni nie maja polskich trzcionek.I w przypadku takiego nazwiska nie wyrabiaja peselu(nie rozumiem dlaczego).Na paszport w pazdzierniku czekalam tydzien.Pozdrawiam
 
Za każdy rok przepracowany należy Ci się 2 tygodniowa wypłata odprawy czyli za 3 lata należy ci się wypłata za 6 tygodni :tak: jak będzie się migał każdy prawnik się podejmie sprawy :tak: tylko musisz dostać p45 od nich
p45 napewno dostane,a odprawy mu nieodpuszcze:no:wcześniej zwolnił litwina i mu niezapłacił a tamten wcale sie nie upominał:no:
 
p45 napewno dostane,a odprawy mu nieodpuszcze:no:wcześniej zwolnił litwina i mu niezapłacił a tamten wcale sie nie upominał:no:
Upomnij się o odprawę jak będzie Ci P45 wręczał ....żeby nie próbował mataczyć jak się wcześniej dowie może nie będzie chciał ci go dać ... jeżeli pojawi sie taka sytuacja to pamiętaj że po 4 tygodniach chęci powrotu do pracy pracodawca nie da Tobie ani jednej godziny do wypracowania możesz sama odebrac P45 i będzie to równoznaczne ze zwolnieniem z pracy
 
Ale chyba lepiej jeśli MartaF na 4 tygodnie przed skończeniem się macierzyńskiego napisze list do szefa,że chce wrócic do pracy.Najlepiej wysłac ten list poleconym by się facet nie wyłgał,że nie dostał.
Wtedy będziesz miała Marta podkładkę,że chciałaś wrócic do pracy.
I to fakt,nie mów nic facetowi dopóki nie dostaniesz P45.


chyba to samo napisałyśmy Pauletta :-D
 
to też inna bajka(z przemilusią panią z recepcji)a tłumaczenie-niech będzie z polskimi literami-przecież tu tak czy siak nie stosują polskich liter.przecież na oryginale nie masz pol.znaków też-a do irlandzkiego paszportu właśnie oryginał jest potrzebny-namąciłam znowu....
no tak ale ja wlasnie nie odnosnie irlandzkiego tylko polskiego;-):-)

lekarz moze Ci ta forme podbic a nawet ksiadz....nam ksiadz podbisywal i podbijal i nic nie placilismy,a nawet na miejsce przyjechal:-D:-D:-D

Jesli dziecko ma polskie znaki w nazwisku to na akcie urodzenia iE jest wpisane bez nich ale w PL jak sie tlumaczy akt z angielskiego na Polski to oni tam juz daja Polskie znaki i opisuja.....
jak ksiadz??:szok:

jestem zalamana:-(kemaya powinna byc szczęsliwa:crazy:własnie wrociłam z pracy i dowiedziałam sie ze na dzien dzisiejszy roboty nie mam:no::wściekła/y:ryczec mi sie chce:-(prosiłam zeby chociaz na part time a on powiedział ze zobaczy co będzie w kwietniu:-:)-:)-(
przykro mi Martus,z drugiej strony to jest to,czego ja bym chciala,bo wrocic mi sie pewnie nie uda,a tak chociaz ta odprawa...:eek::-(Z tym ze ja nie mam 3ki dzieci to moge sobie pozwolic na krecenie nosem na pracodawce:sorry::eek:
tu masz wszystko: Utrata pracy – uprawnienia-Information from CitizensInformation.ie
Warunki uzyskania odprawy-Information from CitizensInformation.ie
i tu odnosnie wysokosci wyplat Redundancy payments-Information from CitizensInformation.ie
ewa - teraz juz kapuje.Musze tylko jeszcze z tym zaswiadczeniem wyjsc na prosta
Dzieki za wyczerpujace info wszystkim! :-)
anineczko,pauletta - czego Marta ma nie mowic szefowi?ze bedzie chciala odprawe?:eek:Jak moze nie dac p45??Przeciez musi
 
Ostatnia edycja:
Ale chyba lepiej jeśli MartaF na 4 tygodnie przed skończeniem się macierzyńskiego napisze list do szefa,że chce wrócic do pracy.Najlepiej wysłac ten list poleconym by się facet nie wyłgał,że nie dostał.
Wtedy będziesz miała Marta podkładkę,że chciałaś wrócic do pracy.
I to fakt,nie mów nic facetowi dopóki nie dostaniesz P45.


chyba to samo napisałyśmy Pauletta :-D

Upomnij się o odprawę jak będzie Ci P45 wręczał ....żeby nie próbował mataczyć jak się wcześniej dowie może nie będzie chciał ci go dać ... jeżeli pojawi sie taka sytuacja to pamiętaj że po 4 tygodniach chęci powrotu do pracy pracodawca nie da Tobie ani jednej godziny do wypracowania możesz sama odebrac P45 i będzie to równoznaczne ze zwolnieniem z pracy

no tak ale ja wlasnie nie odnosnie irlandzkiego tylko polskiego;-):-)


jak ksiadz??:szok:


przykro mi Martus,z drugiej strony to jest to,czego ja bym chciala,bo wrocic mi sie pewnie nie uda,a tak chociaz ta odprawa...:eek::-(Z tym ze ja nie mam 3ki dzieci to moge sobie pozwolic na krecenie nosem na pracodawce:sorry::eek:
tu masz wszystko: Utrata pracy – uprawnienia-Information from CitizensInformation.ie
Warunki uzyskania odprawy-Information from CitizensInformation.ie
i tu odnosnie wysokosci wyplat Redundancy payments-Information from CitizensInformation.ie
ewa - teraz juz kapuje.Musze tylko jeszcze z tym zaswiadczeniem wyjsc na prosta
Dzieki za wyczerpujace info wszystkim! :-)
anineczko,pauletta - czego Marta ma nie mowic szefowi?ze bedzie chciala odprawe?:eek:Jak moze nie dac p45??Przeciez musi
dziękuje dziewczyny,zrobie tak jak mowiłyście:tak:madbebe dzięki,napewno sie przyda:tak:
 
reklama
Marta F- a nie jest tak ze pracodawca ma obowiązek Cie przyjąć?
Powrót do pracy
Zgodnie z postanowieniami zawartymi w rozdziale 26 Poprawki do Ustawy z 2004 r. o ochronie macierzyństwa pracownica ma prawo powrotu na poprzednie stanowisko pracy, z zachowaniem warunków dotychczasowej umowy o pracę. W rozdziale 27 Ustawy stwierdza się, że w przypadku, gdy z uzasadnionych przyczyn praktycznych pracodawca nie jest w stanie zapewnić powrotu pracownicy na poprzednie stanowisko pracy, ma obowiązek zatrudnienia jej na odpowiednim stanowisku równorzędnym. Warunki pracy na nowym stanowisku nie powinny w znaczącym stopniu odbiegać od warunków na poprzednim stanowisku pracy.

W przeciwnym wypadku pracownica ma prawo do uznania okresu urlopu macierzyńskiego za równorzędny z okresem zatrudnienia. Jej warunki zatrudnienia nie mogą ulec pogorszeniu w wyniku wykorzystania urlopu macierzyńskiego; jeżeli w okresie wykorzystywania przez nią urlopu macierzyńskiego wynagrodzenie lub inne warunki pracy uległy poprawie, po powrocie do pracy pracownica również jest do nich uprawniona.
 
Ostatnia edycja:
Do góry