reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

magda - tu masz wszystko, lacznie z formularzami do pobrania :tak:
Irlandzki paszport dla polskiego dziecka
lubiczanka - tak sie zastanawiam,a wlasciwie moj rozsadny maz..Za te wypelnienie zaswiadczenia pewnie skasuja jak zanormalna wizyte,nie?On mi tu juz gada,ze to nie warte zachodu..ble ble ble-bogacz jeden.Ja tam jestem za kombinowaniem i tak-jak mi sie nalezy to czemu nie?A Ty chyba tez masz polskie znaki w nazwisku,nie?Wiec pesel bedziesz wyrabiac osobiscie czy jak kombinujesz?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam dziewczynki :)

mam pytanko,musze wyrobic paszport dla corci-dodam,ze chodzi o irlandzki,i nie wiem od czego zaczac:szok:
jak sie za to zabrac? skad wziac formularz? jak dlugo sie czeka-orientacyjnie bo musze zaplanowac podroz do PL ....
za wszelka pomoc z gory dziekuje...
ja bralam na poczcie formularz....podbiłam na gardzie ,dalam zaswiadczenia od lekarza ze dziecko tu jest ,nasze paszporty i to wszytsko zadnych zaswiadczen nie wysylalam paszport dostalismy po 9 dniach poczta:-)a zapomnialam zdjecia i dzwonililsmy do nich i oni przyslali specjalna forme do wypelnienia!!!
 
DZieki Andzulina...
Ale oni to przysylaja jakos wczesniej przed skonczeniem JB czy pozniej?
JB mam do czerwca ale nie wie dokladnie ktorego a w czerwcu tez chcemy jechac do Polandii na miesiac i nie wiem jak to wyjdzie z tym:eek:
wiesz co... mój JB kończył się w maju, a formę o JA dostałam chyba w lutym albo marcu... nie pamiętam dokładnie. ale w sumie to w kwietniu poszłam do pracy, więc sprawa się zamknęła. kurcze, ale tak jak Frog pisze, może lepiej idź sobie w kwietniu do socjala do okienka Current Claims i zapytaj się, co masz robić, bo JB się kończy. wtedy dadzą Ci formę i listę dokumentów, które musisz dołączyć. ja nie słyszałam o przypadku, żeby nie przysłali... z wyjątkiem Frog, ale może teraz coś się zmieniło.

magda.w1980 - ja czekałam 2 tygodnie na paszport (robiłam w październiku '09). musiałam dołączyć paszport jednego z rodziców (który jest tutaj minimum 3 lata), do tego dowód pobytu przez ten okres, czyli najlepiej P60, payslip, wyciąg z konta, 2 zdjęcia dziecka i akt urodzenia. no i formy.
 
Ostatnia edycja:
magda - tu masz wszystko, lacznie z formularzami do pobrania :tak:
Irlandzki paszport dla polskiego dziecka
lubiczanka - tak sie zastanawiam,a wlasciwie moj rozsadny maz..Za te wypelnienie zaswiadczenia pewnie skasuja jak zanormalna wizyte,nie?On mi tu juz gada,ze to nie warte zachodu..ble ble ble-bogacz jeden.Ja tam jestem za kombinowaniem i tak-jak mi sie nalezy to czemu nie?A Ty chyba tez masz polskie znaki w nazwisku,nie?Wiec pesel bedziesz wyrabiac osobiscie czy jak kombinujesz?
nieee-tzn ja mam ale Daniel nie ma polskich znaków...A co do opłaty-wydaje mi sie,że jak pójdziesz tylko do recepcji-bo po kiego grzyba wchodzić do gabinetu)i tam poprosisz o wypełnienie,to niby dlaczego mieliby Cię skasować?Powiedz,że jest Ci to potrzebne do spraw urzędowych w pl i tyle:tak::sorry:
 
nieee-tzn ja mam ale Daniel nie ma polskich znaków...A co do opłaty-wydaje mi sie,że jak pójdziesz tylko do recepcji-bo po kiego grzyba wchodzić do gabinetu)i tam poprosisz o wypełnienie,to niby dlaczego mieliby Cię skasować?Powiedz,że jest Ci to potrzebne do spraw urzędowych w pl i tyle:tak::sorry:
no no,Wikta tez nie ma polskich znakow na akcie urodzenia,ale czy to tym samym nie swiadczy ze ma inne nazwisko niz my?u nas w tej Polsce to moga sie przyczepic do wszystkiego i zapewne tak bedzie ze jak to-akt przetlumaczony a tam nazwisko bez kreski nad 'n' w moim przypadku..Ja myslalam coby tlumacza poprosic aby w tlumaczeniu uzyl polskich znakow,no ale jak zloze o irlandzki paszport to z irlandzkim aktem ur. i tam ich nie bedzie.ktos tu pisal ze wlasnie wtedy paszport jest z tzw. bledem i dopiero jak wyrobisz pesel na nazwisko z polskimi znakami,to wpisza tez takie w paszporcie:-(Nie wiem czy to dobrze zrozumialam:sorry:
Juz to widze jak pani w recepcji mi to wypelnia i zanosi do podpisu ginowi za darmo:szok::szok::-DChyba bym tam trupem padla jakby sie tak stalo:tak:Ona nie wie czasem jak sie nazywa, a uprzejma:szok:jakbym w Polsce byla tak sie czuje jak tam chodze;-):-D
 
no no,Wikta tez nie ma polskich znakow na akcie urodzenia,ale czy to tym samym nie swiadczy ze ma inne nazwisko niz my?u nas w tej Polsce to moga sie przyczepic do wszystkiego i zapewne tak bedzie ze jak to-akt przetlumaczony a tam nazwisko bez kreski nad 'n' w moim przypadku..Ja myslalam coby tlumacza poprosic aby w tlumaczeniu uzyl polskich znakow,no ale jak zloze o irlandzki paszport to z irlandzkim aktem ur. i tam ich nie bedzie.ktos tu pisal ze wlasnie wtedy paszport jest z tzw. bledem i dopiero jak wyrobisz pesel na nazwisko z polskimi znakami,to wpisza tez takie w paszporcie:-(Nie wiem czy to dobrze zrozumialam:sorry:
Juz to widze jak pani w recepcji mi to wypelnia i zanosi do podpisu ginowi za darmo:szok::szok::-DChyba bym tam trupem padla jakby sie tak stalo:tak:Ona nie wie czasem jak sie nazywa, a uprzejma:szok:jakbym w Polsce byla tak sie czuje jak tam chodze;-):-D
to też inna bajka(z przemilusią panią z recepcji)a tłumaczenie-niech będzie z polskimi literami-przecież tu tak czy siak nie stosują polskich liter.przecież na oryginale nie masz pol.znaków też-a do irlandzkiego paszportu właśnie oryginał jest potrzebny-namąciłam znowu....
 
magda - tu masz wszystko, lacznie z formularzami do pobrania :tak:
Irlandzki paszport dla polskiego dziecka
lubiczanka - tak sie zastanawiam,a wlasciwie moj rozsadny maz..Za te wypelnienie zaswiadczenia pewnie skasuja jak zanormalna wizyte,nie?On mi tu juz gada,ze to nie warte zachodu..ble ble ble-bogacz jeden.Ja tam jestem za kombinowaniem i tak-jak mi sie nalezy to czemu nie?A Ty chyba tez masz polskie znaki w nazwisku,nie?Wiec pesel bedziesz wyrabiac osobiscie czy jak kombinujesz?
lekarz moze Ci ta forme podbic a nawet ksiadz....nam ksiadz podbisywal i podbijal i nic nie placilismy,a nawet na miejsce przyjechal:-D:-D:-D

Jesli dziecko ma polskie znaki w nazwisku to na akcie urodzenia iE jest wpisane bez nich ale w PL jak sie tlumaczy akt z angielskiego na Polski to oni tam juz daja Polskie znaki i opisuja.....

No wlasnie tez bylam zdziwiona ze przysylaja forme o JA....bo z tego co wiem to moja kolezanka sama u nich byla....
14 kwietnia mam podpis w socjalu wiec moze wtedy za jednym zamachem pojde i sprobuje sie czegos dowiedziec.
Dzieki za wszeystkie informacje:-):tak:
 
jestem zalamana:-(kemaya powinna byc szczęsliwa:crazy:własnie wrociłam z pracy i dowiedziałam sie ze na dzien dzisiejszy roboty nie mam:no::wściekła/y:ryczec mi sie chce:-(prosiłam zeby chociaz na part time a on powiedział ze zobaczy co będzie w kwietniu:-:)-:)-(
 
reklama
Do góry