reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dużo-niedużo-piechotą nie chodzi:sorry::tak::-)prawda?
Asieńko-dzięki za odpowiedz..A nie wieisz czy istnieje szansa załatwienia sprawy w ciągu jednego dnia-mało realne,ale z tego co wiem czasami w niektórych przypadkach do zrobienia

trzeba się umówić to na pewno, ale czy od ręki wydadzą to nie wiem, bo my normalnie odbieraliśmy, a pesel z polski idzie. Musiałabyś zapytać. Musicie być oboje ty i J z Danielkiem, a do odbioru tylko jedno
 
reklama
lubiczanko starasz sie o te becikowe z PL?jak to bedziesz robic?rozumiem ze trzebaby do GP po zaswiadczenia ze sie na wizyty chodzilo?
Sprawa ma się tak-z netu wydrukowałam wniosek ,który zaniosę do GP-on mi tam napisze kiedy i ile razy byłam na wizycie w ciąży.Akt urodzenia tłumaczę.Pesel dostanę przy wyrabianiu paszportu.Nie jestem pewna jak to jest z zameldowaniem dziecka(czy musi być-ponoć już nie,ale pewności nie mam).Idę do urzędu zgodnego z ostatnim zamieszkaniem(moim badz J)z dowodzikiem.aktem urodzenia,podpisuję,że nigdzie indziej becikowego nie pobierałam,wypełniam fprmularz,który otrzymasz na miejscu (ja w swojej gminie znalazłam na stronie internetowej-bo każda jednostka ma swój własny formularz-właściwie o nazwy chodzi:eek:)i tyle:sorry:Mam nadzieję,że moją niespójną wypowiedz zrozumiałaś:zawstydzona/y:
Asieńko-już się z konsulatem skontaktowałam przedstawiłam im jak się ma sprawa moich możliwości przyjazdowych i czekam na jakieś wieści:sorry:
 
Mam pytanko do Mam,które wyrabiały polski paszport dzieciaczkowi.Jak to wygląda-tzn jak długo się czeka-bo rozumiem,że troszkę musi w związku z tym,że mały nie ma nr.pesel?
Hej.Wiele jest juz odp.na to pyt.ale nikt nie dodal,ze konsulat wyrobi pesel tylko wtedy,gdy nie masz w nazwisku polskich znakow,typu z z kropka.My mamy i paszport jest z tzw.bledem.Polski paszport jest na rok(mamy rowniez ire),wiec nastepny (majac juz pesel)bedzie poprawny.Pesel wyrabia sie niby osobiscie w Polsce,ale jak juz ktoras z dziewczyn pisala,sa urzednicy ludzie i mlotki.Mama trafila na mila pania i jej sie udalo nam wyrobic.Potrzebny byl ire.akt urodzenia,notarialne tlumaczenie oraz polski akt urodzenia,ktory mama wyrobila w USC.A i jeszcze nasz akt slubu..pozdrawiam
 
Nie jestem pewna jak to jest z zameldowaniem dziecka(czy musi być-ponoć już nie,ale pewności nie mam).
nie wiem czy jest jakiś przepis mówiący o tym, ale mogę powiedzieć jak my robiliśmy ;-):tak:
najpierw złożyliśmy wniosek o becikowe (w urzędzie przypadającym na adres zameldowania mojego m), a potem zameldowaliśmy synka.. przy czym dziecko było meldowane pod innym adresem niż jest zameldowany mój m, a co za tym idzie urzędy też są rożne :tak:

będzie dobrze dziewczyny - trzeba po prostu spróbować :tak::tak:
niestety, ale wszystko zależy od dobrej woli urzędników :zawstydzona/y:
trzymam kciuki za powodzenie :tak:

 
Sprawa ma się tak-z netu wydrukowałam wniosek ,który zaniosę do GP-on mi tam napisze kiedy i ile razy byłam na wizycie w ciąży.Akt urodzenia tłumaczę.Pesel dostanę przy wyrabianiu paszportu.Nie jestem pewna jak to jest z zameldowaniem dziecka(czy musi być-ponoć już nie,ale pewności nie mam).Idę do urzędu zgodnego z ostatnim zamieszkaniem(moim badz J)z dowodzikiem.aktem urodzenia,podpisuję,że nigdzie indziej becikowego nie pobierałam,wypełniam fprmularz,który otrzymasz na miejscu (ja w swojej gminie znalazłam na stronie internetowej-bo każda jednostka ma swój własny formularz-właściwie o nazwy chodzi:eek:)i tyle:sorry:Mam nadzieję,że moją niespójną wypowiedz zrozumiałaś:zawstydzona/y:

Na stronce o becikowym przeczytalam ze to zaswiadczenie ma wypelnic ginekolog i nie wiem czy to wynika stad ze w Polsce z reguly chodzi sie do gina w ciazy na kontrole(nie ma GP), czy tez moze je wypelnic po prostu GP?Moj 'problem' stad ze moja gin przyjmuje teraz w Dublinie,a na jej miejsce jest ktos inny..Czy myslisz ze moze byc GP(choc tez nie wiem czy mi wypelni bo ma byc wizyta w kazdym trymestrze a ja do GP zaczelam chodzic w 3cim o ile dobrze pamietam(wczesniej tylko do gina) .Czy moze ten zastepczy gin moglby mi to wypelnic,skoro maja moja karte w przychodni?ale namotalam:sorry:mam nadzieje ze cos zrozumiesz:sorry:
Hej.Wiele jest juz odp.na to pyt.ale nikt nie dodal,ze konsulat wyrobi pesel tylko wtedy,gdy nie masz w nazwisku polskich znakow,typu z z kropka.My mamy i paszport jest z tzw.bledem.Polski paszport jest na rok(mamy rowniez ire),wiec nastepny (majac juz pesel)bedzie poprawny.Pesel wyrabia sie niby osobiscie w Polsce,ale jak juz ktoras z dziewczyn pisala,sa urzednicy ludzie i mlotki.Mama trafila na mila pania i jej sie udalo nam wyrobic.Potrzebny byl ire.akt urodzenia,notarialne tlumaczenie oraz polski akt urodzenia,ktory mama wyrobila w USC.A i jeszcze nasz akt slubu..pozdrawiam
ewa- nie rozumiem:sorry:wiec macie polski paszport bez pesel czy jak?A ten nastepny,gdy bedziesz miala pesel,to z tego jak to zrozumialam- najpierw wyrobilas paszport bez nr pesel, a pozniej mama Ci dzieciatko umiejscowila i ten pesel dostalas;teraz go podasz w ambasadzie i nowy paszport bedzie juz z pesel?:eek:
Dzizas ja dzisiaj ze skladnia mam problemy.Sorki dziewczyny za slowotok bez ladu i skladu:sorry::eek:
 
Chcialam napisac ale widze ze Andzulina mnie ubiegla.
JA dodam tylko ze najpierw zarejestrowalam sie w Fasie a pozniej zanioslam papiery do socjala.
Samemu trzeba tam isc wziasc papiery umowic sie na interviu i pozniej na rozmowie dajesz im ta wypelniona forme

A ja mam takie pytanie:
czy ktoras z Was starala sie o przedluzenie socjala....wiem ze mozna ale chyba to bedzie JA a nie JB?
ewelcia - ja nie szłam do FASu i mój A też nie. dostaliśmy wezwania, że mamy się zgłosić danego dnia, o konkretnej godzinie. na miejscu wypełniliśmy papiery i przeszliśmy rozmowę. i tyle. a na socjalu byłam od 3 m-cy chyba... a jeżeli chodzi o przedłużenie socjala czyli JB, to powinni ci przysłać do domu formę o JA i kopertę, do której masz włozyć dokumenty i odesłać.
 
DZieki Andzulina...
Ale oni to przysylaja jakos wczesniej przed skonczeniem JB czy pozniej?
JB mam do czerwca ale nie wie dokladnie ktorego a w czerwcu tez chcemy jechac do Polandii na miesiac i nie wiem jak to wyjdzie z tym:eek:
 
Witam dziewczynki :)

mam pytanko,musze wyrobic paszport dla corci-dodam,ze chodzi o irlandzki,i nie wiem od czego zaczac:szok:
jak sie za to zabrac? skad wziac formularz? jak dlugo sie czeka-orientacyjnie bo musze zaplanowac podroz do PL ....
za wszelka pomoc z gory dziekuje...
 
ewelcia - ja nie szłam do FASu i mój A też nie. dostaliśmy wezwania, że mamy się zgłosić danego dnia, o konkretnej godzinie. na miejscu wypełniliśmy papiery i przeszliśmy rozmowę. i tyle. a na socjalu byłam od 3 m-cy chyba... a jeżeli chodzi o przedłużenie socjala czyli JB, to powinni ci przysłać do domu formę o JA i kopertę, do której masz włozyć dokumenty i odesłać.

Andzulina niestety nie przysylaja formy o JA do domu moze jakies nieliczne przypadki. Jesli sama nie dopilnujesz to moze ci przejsc kolo noska:cool: Niestety
 
reklama
Na stronce o becikowym przeczytalam ze to zaswiadczenie ma wypelnic ginekolog i nie wiem czy to wynika stad ze w Polsce z reguly chodzi sie do gina w ciazy na kontrole(nie ma GP), czy tez moze je wypelnic po prostu GP?Moj 'problem' stad ze moja gin przyjmuje teraz w Dublinie,a na jej miejsce jest ktos inny..Czy myslisz ze moze byc GP(choc tez nie wiem czy mi wypelni bo ma byc wizyta w kazdym trymestrze a ja do GP zaczelam chodzic w 3cim o ile dobrze pamietam(wczesniej tylko do gina) .Czy moze ten zastepczy gin moglby mi to wypelnic,skoro maja moja karte w przychodni?ale namotalam:sorry:mam nadzieje ze cos zrozumiesz:sorry:

ewa- nie rozumiem:sorry:wiec macie polski paszport bez pesel czy jak?A ten nastepny,gdy bedziesz miala pesel,to z tego jak to zrozumialam- najpierw wyrobilas paszport bez nr pesel, a pozniej mama Ci dzieciatko umiejscowila i ten pesel dostalas;teraz go podasz w ambasadzie i nowy paszport bedzie juz z pesel?:eek:
Dzizas ja dzisiaj ze skladnia mam problemy.Sorki dziewczyny za slowotok bez ladu i skladu:sorry::eek:
Wiesz-ja ide z tym formularzem do mojego GP-biorę książeczkę ciąży-tam są daty,on je przepisuje i tyle.A wydaje mi się,że śmiało możesz walić do tej przychodni,gdzie chodziłaś do gin.-jak jest karta to z niej spiszą:tak:
Magda w-musisz iść na gardę i poprosić o formularz do paszportu dla dziecka-a na nim będziesz miała napisane co jest potrzebne(jakis wiarygodny dowód,że jedno z rodziców mieszka w Irlandii od min.3 lat przed narodzinami dziecka-wyciąg z konta,albo rachunki za prąd,adres,jakie zdjęcie itd)
 
Do góry