reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Asienka i dobrze:-) bo juz myslalam ze mnie cos umknelo, ze znowu jakies durne przepisy, a przeciez na kazde dziecko nam sie naleza money. To ze cosik okroja no coz przeciez dzieci i ryby glosu nie maja.:wściekła/y::no::angry:
 
reklama
Marta mi chodziło o to,że bez sensu wysyłac matkom takie listy "czy pracuje" no bo jak już nie pracuje to co? Nic to nie zmieni a zasiłek i tak dostanie.Ale jeśli robili by problemy z CHB to zawsze list,że jest zatrudniony może wysłac mąż tej dziewczyny.Wiesz o co mi chodzi?
Myślę,że dostaniesz CHB,w końcu jest grono ludzi na zasiłkach jakichkolwiek i dostają CHB.
Chyba Agusiek ostatnio walczyła o to? I dostała :tak:
Anineczka a o co agusiek tu nie musiala walczyc???:szok::-D:-D kurcze ale nie daje sie;-)i jakos mi to wychodzi...jak narazie:rofl2:
No wiec jesli ma sie zasilek lub zapomoge to te chb sie nalezy, bo wczesniej sie pracowalo tu...i skoro sie tu przebywa i szuka pracy to dlaczego mieliby nie dac...wkoncu za darmo JB nie daja czy maternity - przez jakis czas skl byly oplacane to tym bardziej chb sie nalezy
kiedys jeszcze jak bedac w polsce bylam na pewnym szkoleniu to mowili tak: krajem wlasiwym do wyplaty zasilku rodzinnego jest kraj zatrudnienia, w nastepnej kolejnosci patrzy sie na zasilek dla bezrobotnych...:eek:
 
spytam dopoki pamietam czy ktoras z was skladala juz forme o powrot do szkoly???bo tam tez mialy byc jakies zmiany:szok:
Ja składałam... w zeszłym roku dostałam, a w tym roku sami przysłali , już im odesłałam, bo tym razem napisali, żeby listownie przesłać, a nie osobiście. Gdzieś w tym wątku pisałam od jakich dochodów się należy... chyba zbytnich zmian w tym roku nie ma :happy: Znalazłam - strona 94 wątku
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny:) to co tutaj czytam przechodzi ludzkie pojęcie... mnie tez juz dobrze znaja w socjalu heheh ;) Mam do Was pytanko bo jestem w rosterce;
za tydzien dostane wypowiedzenie z pracy (bo restauracja w ktorej pracowałam zbankrutowała) jestem teraz w 8 miesiacu ciąży i jakiś czas temu wysłałam formularz na maternity benefit przyszła mi odpowiedz ze mi przyznali ale teraz jak ja dostane P45 to mam im to wysłać i powiadomic ze zostałam zwolniona przed rozpoczeciem maternity?
 
andziula jeszcze jedno pytanie.
A czy jeśli ty nie dostaniesz macierzyńskiego i urodzi się dziecko to czy Twój M nie będzie miał dodatku na żonę i dziecko?
Bo mój brat tak ma.Mają więcej zasiłku niż jak on pracował wypłaty :tak:
Niech Twój M się przejdzie do socjala i pogada.Powinien dostac na żonę 135.60 i na dziecko 26 albo 13 euro.
Dodatkowo dofinansowanie do chaty?Macie?
 
andziula jeszcze jedno pytanie.
A czy jeśli ty nie dostaniesz macierzyńskiego i urodzi się dziecko to czy Twój M nie będzie miał dodatku na żonę i dziecko?
Bo mój brat tak ma.Mają więcej zasiłku niż jak on pracował wypłaty :tak:
Niech Twój M się przejdzie do socjala i pogada.Powinien dostac na żonę 135.60 i na dziecko 26 albo 13 euro.
Dodatkowo dofinansowanie do chaty?Macie?
byliśmy już w socjalu... bardzo miły pan dał nam formę do wypełnienia i kazał przynieść TYLKO moje p45. dostałam po 2 tyg i poszliśmy raz jeszcze, żeby to złożyć. no i trafiliśmy na kobietę, która uparła się na przetłumaczony akt małżeństwa i mój akt urodzenia. więc znów musimy czekać, aż papiery przyjdą z PL:-( czyli kolejny tydzień w plecy. a co do dofinansowania, to ponoć musimy mieszkać sami, a niestety nie chcemy ryzykować i przeprowadzamy się z 2 osobami... chyba że jest jakiś przepis, o którym nie wiem???
 
andziula z tego co wiem KAŻDY co jest na jobseeker benefi ma szanse i to spore na dofinansowanie do mieszkania.Moja kuzynka płaci 13e tygodniowo za dom.Tylko oni w Tuam płaci 550 za cały dom.Mój brat też płaci kilka euro za wynajem,resztę socjal.
To wiem ze sprawdzonych źródeł,w końcu najbliższa rodzina ;-)

Przenoszę tą rozmowę na "Sprawy socjalne" ;-)
 
Andziulina postarajcie sie o ten rent suplement - to ze ktos z wami mieszka to raczej nie ma znaczenia....ktoras z dziewczyn pisala ze ma znajomych ktorzy mieszkaja w jednym domu z inna para, a i jedni i drudzy maja dofinansowanie :-)
 
reklama
nam w socjalu kazali zmienic chate bo była zapleśniała i dzieci chorowały, powiedzieli ze pomogą płacic i dali 7.70:crazy:takze drugi raz bym nie zaryzykowała:wściekła/y:złożyliśmy zażalenie i dalej czekam bo mi powiedzieli ze jak bede na macieżyńskim to dostaniemy więcej, ciekawe jakim cudem jak macieżyńskiego będe miała o 80 euro więcej:confused::eek:

edyta myśle ze musisz przejść na macieżyńskie od dnia zwolnienia z pracy i tyle bo macieżyńskie ci sie należy
 
Ostatnia edycja:
Do góry