reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

frog ja zmienialam w glownym, ale zeby zmienic to musisz miec list od nowego landlorda, albo kontrakt albo jakis list np z banku na nowy adres;-)
 
reklama
hej dziewczyny powiedzcie mi jak to jest czy jezeli tracisz prace a masz jakas kaske odlozona na koncie to nie dadza ci socjala chociaz ci sie nalezy,czy to jest zgodne z prawem?bo wiecie nadewszly takie czasy ze nic nie wiadomo,moze trzeba cos zrobic z pieniedzmi zeby wrazie czego sie nie czepiali:confused:
 
biola ja nie slyszalam zeby przy staraniu sie o Jobseekers benefit sprawdzali stan konta:baffled:jest jednak w formularzu pytanie o to czy posiadasz nieruchomosci jakies tu lub w PL ...natomast wyciag z konta interesuje ich przy staraniu sie o Jobseekers allowance:szok::baffled:
 
Co do tego utrudniania życia, to podam wam przykład z dzisiaj. Moja koleżanka, która tutaj jest i pracuje, ale mała jej urodziła się w Polsce, teraz są tu całą rodziną, więc dostała pismo z Child Benefit, żeby pracodawca potwierdził, że ona tu jest, czyli, że u niego pracuje. A ten gość powiedział, że on jej nic nie podpisze, bo to o jakiś dodatek się starają i on może jej dać P45, co wiadomo, że jest równoznaczne z wylaniem jej z pracy:wściekła/y: i wtedy jej to podpisać. Ja nie wiem, co się w tym kraju dzieje:wściekła/y:
 
Co do tego utrudniania życia, to podam wam przykład z dzisiaj. Moja koleżanka, która tutaj jest i pracuje, ale mała jej urodziła się w Polsce, teraz są tu całą rodziną, więc dostała pismo z Child Benefit, żeby pracodawca potwierdził, że ona tu jest, czyli, że u niego pracuje. A ten gość powiedział, że on jej nic nie podpisze, bo to o jakiś dodatek się starają i on może jej dać P45, co wiadomo, że jest równoznaczne z wylaniem jej z pracy:wściekła/y: i wtedy jej to podpisać. Ja nie wiem, co się w tym kraju dzieje:wściekła/y:
niech koleżanka wyśle payslipa i to wystarczy:tak:
swoją drogą dobrze ze ja mam szefa w porządku :tak:i mam nadzieje ze będe miała gdzie wrócic po macieżyńskim:sorry2:
 
Już nie trzeba, szef i tak chciał ją zwolnić, teraz tylko przyspieszył swoja decyzję. Już wszystko na nią było przygotowane, jak przyszła- P45 i jego oświadczenie od kiedy do kiedy u niego pracowała
 
reklama
Do góry