reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Ale ostatnio i tak mówił, że dla niej pracy nie ma i ma czekać, jak będzie mu potrzebna, to da znać, więc kilka tygodni i tak nie dostawała wypłat, bo ona przy owocach i warzywach pracuje:baffled:. A Chb i tak jej się należy. Druga koleżanka też nie pracowała jak mała się urodziła i ChB dostaje.
 
reklama
a jak ja nie będe miała pracy po macieżyńskim to bedą mi wypłacać CHB bo szkoda by było tych 535 euro chyba na trójke dzieci:confused:
 
Marta mi chodziło o to,że bez sensu wysyłac matkom takie listy "czy pracuje" no bo jak już nie pracuje to co? Nic to nie zmieni a zasiłek i tak dostanie.Ale jeśli robili by problemy z CHB to zawsze list,że jest zatrudniony może wysłac mąż tej dziewczyny.Wiesz o co mi chodzi?
Myślę,że dostaniesz CHB,w końcu jest grono ludzi na zasiłkach jakichkolwiek i dostają CHB.
Chyba Agusiek ostatnio walczyła o to? I dostała :tak:
 
Dziewczynki mam takie pytanko odnośnie właśnie CHB wczoraj mąż jechał autem i słyszał jakąś audycje czy wiadomości i podobno mają okroić CHB nie chce wprowadzać zamętu bo być może zle zrozumiał ale może wy coś na ten temat wiecie:) nie jest pewien czy mowa była że okroją o 60 jurków czy to będzie 60 jurków dla dziecka ..
 
asienka bo można pobierac CHB jak ktoś z rodziny pracuje,może mąż mógłby wysłać taki list ze swojej pracy :tak:

Jej mąż pracuje, więc na pewno też wyślą. Mój M pracuje, ja nie, ale myślę, że jak dzidź się urodzi to nam dadzą ChB.

Też słyszałam, że mają obciąć, ale chyba o 40 euro. To po prostu śmieszne wszystko, co się w tym kraju zaczyna wyrabiać. Ja tu przetrwać. My planujemy jakieś 2-3 lata tu jeszcze być. Nie wiem....
 
anineczka rozumiem;-) mam nadzieje ze mie nie zabiorą CHB bo teraz nie mam juz 2 miesiące bo czekam na wznowienie i musiałam od brata kase pożyczyc na chate:baffled: nie mam cierpliwości wisieć na tel. i sie upominac bo i tak mnie spławiają:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:ah....
 
Tak sobie podczytuje o tym CHB i w koncu zglupialam.
Wedlug tego co ja tam doczytalam bo dostalam taki list z socjala - to fakt, tam ma wypelnic pracodawca jesli u niego pracujesz, ale pod spadem jest adnotacja ze jesli jestes samozatrudniony badz pobierasz jakies swiadczenia socjalne to postaw krzyzyk.:tak:Na odwrocie jest oswiadczenie ktore musisz uzupelnic podpisac z data i wsadzic w koperte i na poczte. W tym oswiadczeniu stwierdzasz ze ty i/badz twoj partner przebywacie w Irlandii. Tu chodzi tylko o potwierdzenie maszego pobytu na terenie IRL choc dziwilam sie ze tym razem nie musze udowadniac iz dziecko tez tu przebywa:szok:
Wiec dlaczego tak sie boicie ze wam pozabieraja albo nie dadza CHB? Moze ja cosik przegapilam?:baffled::zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry