reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

byliśmy już w socjalu... bardzo miły pan dał nam formę do wypełnienia i kazał przynieść TYLKO moje p45. dostałam po 2 tyg i poszliśmy raz jeszcze, żeby to złożyć. no i trafiliśmy na kobietę, która uparła się na przetłumaczony akt małżeństwa i mój akt urodzenia. więc znów musimy czekać, aż papiery przyjdą z PL:-( czyli kolejny tydzień w plecy. a co do dofinansowania, to ponoć musimy mieszkać sami, a niestety nie chcemy ryzykować i przeprowadzamy się z 2 osobami... chyba że jest jakiś przepis, o którym nie wiem???

Witam
A nam nie przyznali Rent Suplement ze wzgledu ze mieszka z nami kolega,wiec sie przeprowazilismy i mieszkamy teraz sami. A tu sie okazalo ze teraz trzeba mieszkam min. 6 miesiecy w danym mieszkaniu zeby dostac dofinansowanie. Wiec musimy teraz czekac
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam
A nam nie przyznali Rent Suplement ze wzgledu ze mieszka z nami kolega,wiec sie przeprowazilismy i mieszkamy teraz sami. A tu sie okazalo ze teraz trzeba mieszkam min. 6 miesiecy w danym mieszkaniu zeby dostac dofinansowanie. Wiec musimy teraz czekac
to cie oszukali bo ja mieszkam 6 tygodni i dali mi 7.70 :wściekła/y: oni teraz wymyślają zeby tylko nie dać, każdemu mówią coś innego:wściekła/y::crazy:
 
Ja składałam... w zeszłym roku dostałam, a w tym roku sami przysłali , już im odesłałam, bo tym razem napisali, żeby listownie przesłać, a nie osobiście. Gdzieś w tym wątku pisałam od jakich dochodów się należy... chyba zbytnich zmian w tym roku nie ma :happy: Znalazłam - strona 94 wątku
ja tez skladalam w tamtym roku:-)lecz pan powiedzial ze sa jakies zmiany moze dla nas polakow ale oddalam juz forme....a czy ty dostalas juz i ile czekalas???:-)
 
nam w socjalu kazali zmienic chate bo była zapleśniała i dzieci chorowały, powiedzieli ze pomogą płacic i dali 7.70:crazy:takze drugi raz bym nie zaryzykowała:wściekła/y:złożyliśmy zażalenie i dalej czekam bo mi powiedzieli ze jak bede na macieżyńskim to dostaniemy więcej, ciekawe jakim cudem jak macieżyńskiego będe miała o 80 euro więcej:confused::eek:

edyta myśle ze musisz przejść na macieżyńskie od dnia zwolnienia z pracy i tyle bo macieżyńskie ci sie należy
A czy ktoś z was jest na Jobseeker benefit? Bo mi chodzi konkretnie o to,że na tym zasiłku można dostac rent suplement :tak:
 
Wiecie co z socialem to juz trzeba chyba zaczac walczyc.
Ostatnio jak bylismy to facet powiedzial, ze tu sa ludzie ktorzy na cos czekaja a mieszkaja cale zycie wiec jak my jestesmy kilka lat to czemu sie plujemy:szok:
Ja na to wstalam i wyszlam, jemu sie glupio zrobilo i zaczal mnie wolac...ze cos mi niby pokaze ale ja tylko, ze to nieuczciwe i wyszlam-a pomyslalam ze juz i tak nie mam nic do stracenia-bo juz wiedzialm ze wyjezdzam a moze sie przestrasza oszusci...bo juz taki kit Polakom wciskaja, ze szok.
 
andziula jeszcze jedno pytanie.
A czy jeśli ty nie dostaniesz macierzyńskiego i urodzi się dziecko to czy Twój M nie będzie miał dodatku na żonę i dziecko?
Bo mój brat tak ma.Mają więcej zasiłku niż jak on pracował wypłaty :tak:
Niech Twój M się przejdzie do socjala i pogada.Powinien dostac na żonę 135.60 i na dziecko 26 albo 13 euro.
Dodatkowo dofinansowanie do chaty?Macie?

Anineczka a jak się nazywa ten dodatek na żonę i dziecko ???
 
Jsz25:

Weekly payment for new claims in 2009

Average weekly earningsPersonal rate Qualified adult rateLess than €150 €91.80€87.90 €150 - €219.99€132€87.90 €220 - €299.99€160.10€87.90€300 or more€204.30 €135.60
You get a personal rate and may get an increase for an adult dependant and child dependant. Your average weekly earnings do not affect the amount you get for a child dependent.

Wiecej Claiming for an adult dependant-Information from CitizensInformation.ie ;-)

hahah anineczka jako doswiadczony i mądry moderator zrobila to lepiej :D
 
reklama
Do góry