reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
hej Dziewczynki - ten dodatek na żonę i dziecko jest jeżeli mąż nie pracuje. ja nie wiedziałam jak to dokładnie się nazywa, poszłam do socjala i powiedziałam, że słyszałam o czymś takim i czy mogłabym dostać formę. dali bez problemu:tak: ale od razu uprzedzam, że musicie mieć: akt małżeństwa przetłumaczony na jęz. ang, akt urodzenia (żony) też tłumaczony, no i jak macie dziecko - to akt urodzenia dziecka. a jeżeli nie pracujecie, to jeszcze wasze p45. ja już czekam 3 tyg na decyzję...
a dzisiaj byłam u social officera i dostałam ok 70 e tygodniowo (bo mój M nie pracuje, a mi nie chcą przyznać chorobowego). więc mamy 270 e tygodniowo na 2 osoby... rewelacja...:szok: bo wg tabelki jezeli nie mamy dzieci, to limit dla nas jest ok 330 e... i niewazne, że za miesiąc będzie dziecko i muszę kupić rzeczy dla Małego... 270 powinno starczyć :wściekła/y:
 
Julia28 to mnie zaskoczyłaś z tymi zmianami... jeszcze nic nie dostałam ale mam nadzieję, że jak sami przysłali i nic nie było o jakiś zmianach to dostanę tą kasę:tak: no zobaczymy... a swoją drogą to dziwne z tym dofinansowaniem na mieszkanie... ja znam taki "pozytywny" przypadek: znajomego zwolnili z pracy i mimo, że pracował tu 3 lata to zabrakło mu składek , bo okazało się, że nie wszyscy pracodawcy mu je odprowadzali, pół roku przed zwolnieniem ściągnął żonę z dzieckiem, które zaczęło tu chodzić do szkoły, otóż do czasu przyznania JB (chcą rozpatrzyć składki z PL) otrzymał JA + dodatek na żonę i dziecko + dofinansowanie do mieszkania (440e tygodniowo):tak: Trochę się nachodził do tego socjala, ale mają więcej kasy niż my, gdzie mój pracuje... Jakoś mu się udało to pozałatwiać... nie wiem czemu jednym przyznają a drugich odsyłają z kwitkiem, albo jakąś śmiesną kwotą:confused::baffled:
 
Dziewczyny a jakie dokmenty potrzebowalyscie by dostac birth cert waszego malenstwa urodzonego w irlandii? ja jestem mezatka, bralismy slub w pl, czy musze okazac ak małzenstwa? moja kumpela rodzila w Mullingar i nic nie potrzebowala, tylko paszport, pps itd...ale w necie pisza co innego...
 
reklama
Do góry