reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mój Wiktorek waga urodzeniowa 3700 i 56 długi, na pierwszym szczepieniu 5100, na drugim 6200, na trzecim 7400, na czwartym 8100 :-). Teraz pewnie z 8300 a wzrost dokładnie nie wiem bo nie mierzyłam, ale ubranka na 74-80 są akurat :-)
 
reklama
Witam Was dziewczyny!!!
Ja także jestem juz Mama 6 tygodniowego Synka i mam do Was pytanie. W dniu dzisiejszym moje Maleństwo waży 6600 kg. Lekarz stwierdził dośc duzy przyrost wagi od urodzenia ( wazyl 3750) jednak nie stwierdził w tym nic niepokojacego. Mnie jednak to troche martwi. Czy mozecie napisac ile ważą Wasze Pociechy? Będę może trochę spokojniejsza! Dzięki!
 
Synek mojej siostry ma 4.5miesiąca i waży ponad 9kg!Lekarz powiedział że tyle wazy roczne dziecko.Ciesz się bo masz fajną kluseczkę!Ja ze swoją kruszynką mam problem.Tucze tucze i nic!Teraz waży 6280!Czasami się boję ją wziąć pod pachy:)))))Także się nie martw.
 
moja córka ma 9 miesiecy i wazy 7700kg i co wy na to to jest dopiero chudzielec. wiec na twoim miejscu Nalka2 bym sie niemartwiła chłop ci rosnie jak dąb ja sie martwie ze moja to chucherkao.kazde dziecko jest inne inaczej rosnie przybiera na wadze a jezeli lekarze twierdza ze jest zdrowe to nie trzeba sie martwic niby moja córeczka tez jest zdrowa ale i tak tym sie niepokoje.
 
natka, ja tez sie martwiłam,ze moje dziecko tak tyje... i myslałam ze na grubasa wyrosnie - jednak przy raczkowaniu zaczał wage gubic, a teraz w ogóle jest chudzinka... nawet nie wiesz ile bym dała by miał choc kilo więcej!
 
Nie wiem, ale ja bym się bardziej martwiła gdybym miała dziecko o zbyt niskiej wadze, niż zbyt wysokiej. Nasz synuś ma skonczone 6 m-cy (prawie) i waży 7600 gr, przy urodzeniu miał 3000 gr, więc podwoił wage urodzeniową do poł roku. Uważam, ze nie masz się czym martwić tym bardziej, że tak jak koleżanka wyżej napisała jak zacznie się intensywnie ruszać zacznie waga spadać:-)
 
Witam, moja córcia ma 10 miesięcy i waży 8 kg. Też się trochę niepokoję wagą ale lekarz twierdzi że wszystko jest ok., po prostu taki z niej "szczupaczek". A ponadto jeść nie chce!!Więc każda z mam ma swojego mola. Nie przejmuj się Nalka, jak zacznie chodzić to zgubi wagę
 
Ja mam 13 miesięczną pannicę która waży 10 kg. Urodziła się z wagą 3600. Ja jestem spokojna bo mała super wstrzela się w siatkę centylową.:-)

Synek moje kuzynki, który również ma 13 miesięcy waży 12,5 kg. Od urodzenia tył i tył i tył. Jednak jak zaczął się ruszać jego waga stanęła w miejscu i tak już 3 miesiące, a chłopak nie tyje ani nie chudnie. Nadal też nie w siatce centylowej jakoś pośrodku.:tak:
 
reklama
Witam Was dziewczyny!!!
Ja także jestem juz Mama 6 tygodniowego Synka i mam do Was pytanie. W dniu dzisiejszym moje Maleństwo waży 6600 kg. Lekarz stwierdził dośc duzy przyrost wagi od urodzenia ( wazyl 3750) jednak nie stwierdził w tym nic niepokojacego. Mnie jednak to troche martwi. Czy mozecie napisac ile ważą Wasze Pociechy? Będę może trochę spokojniejsza! Dzięki!

Najważniejszą rzeczą jest czy karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym. Jeśli piersią to tłuszczyk u malucha szybciej się spali niż przy karmieniu mlekiem modyfikowanym.
Mój od poczatku był dokarmiany mlekiem modyfikowanym a od 2,5 mies życia już tylko był na mleku modyfikowanym. Przybierał na wadzę do 6mc (ok 1,5kg na miesiąc) a potem kg/mies lub mniej. Teraz ma roczek i waży 11kg czyli wszystko w normie bo jest na 50centylu.
Nie martw sie póki co ;-) na pewno po pół roczku będzie mniej przybierał bo i dodatkowo w menu pojawią sie zupki, owoce a nie tylko samo mleko :tak:
 
Do góry