reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

A w książeczce zdrowia dziecka nie patrzyłaś na siatkę centylowa tam ładnie jest to pokazane i ten środkowy wykres jest najbardziej prawidłowy
 
reklama
anian każde dziecko ma inną wagę urodzeniową i własne tempo wzrostu, nie można ściśle określić ile "powinno" ważyć, są dość szerokie normy (na siatkach centylowych)

maja córeczka jest dosyć szczupła, ma 6,58 kg, a pojutrze zaczyna szósty miesiąc
 
A moja Leneczka skończyła 5 miesięcy i przekroczyła 9 kg :) no i wyciągneła się do 74 cm :D a przy urodzeniu ważyła 4200g i mierzyła 59 cm. Wydawałoby się że duże dziecze ale pediatra mówi że jest OK :)

 
Moja Ala dziś na wizycie kontrolnej (ma przepuchlinkę) została położona na wadze. Waży 5500 g nie mierzyłam jej więc nie wiem jaka jest teraz długa. Jak się urodziła to miała 2950 g i 57 cm. Przez pierwszy miesiąc nic nie przytyła więc teraz jestem bardzo szczęśliwa, że rośnie.
 
witam!
hubert urodzil sie z waga 3500 i mial 60 cm
teraz wazy 11,5 kilo i mierzy troszke ponad 90 cm. dokladnie nie wiem ile ma wzrostu bo nie mierzylam ale tak na oko i biorac pod uwage ostatnia miare!
ale za to jak mial pol roku wazyl prawie 9 kilo!!!!!
 
Macio dwa dni temu skonczył 5 miesiacy i wazy 7500g, nie wiem ile mierzy ale cos ok 70cm, a przy urodzeniu ważył 2550 i miał 52cm
 
reklama
Do góry