reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mój synuś ważył przy urodzeniu 3290 g a teraz już podwoił swoją wagę,waży 6670 i to w czwartym miesiącu :shocked2:.Dodam że jest na cycowym mleku :shocked2::sorry:.
 
reklama
Ja wiem że dziecko w 6 miesiacu powinno podwoic swoja wage ale moja niunia malo przybiera na wadze i waży 6250(wazylam ja okolo miesiac temu)a urodziła się duża bo ważyła 4000.Miała robione badania i wyszły dobrze pozatym zawsze przybiera na wadze nie stoi w miejscu.Czy którejs z Was maluszek tez slłabo przybiera na wadze??Dodam że mala karmie piesia i od jakiegos czasu dostaje zupki i kleik kukurydziany.Czekam na odpowiedzi pozdrawiam i dziekuje za obecne odpowiedzi
 
hmm, to faktycznie nie za dużo przybrała mała :-( no ale skoro wyniki wyszły dobre, to chyba nic się nie dzieje, a w nocy też karmisz? bo wiesz, że nocne mleczko jest tłustsze, no nie?
a może Ty albo tatuś jesteście drobni i mała po Was to odziedziczyła? :-)
mi Ola tak do 6 miesiąca ładnie przybierała, teraz przystopowała - waży coś ok 9500 - czyli w ponad 3 miesiące pół kilo - to też nie dużo, tez robiłam badania dla świętego spokoju i wyszły dobre - więc nie przejmuję się aż tak bardzo. Poza tym właśnie po 6 miesiącu dzieciaki dużo się ruszają, już nie leżą tyle co do tej pory ;-)
 
Hej!!Nio moja córeczka mało przybrała na wadze:(wyniki wyszły dobrze ale ja nadal o tym myślę!:(Natalka jest bardzo radosna i ruchliwa dziewczynka wiec mam nadzieje ze nic jej nie doilega.Mój mąż jest szczupły(kiedys nawet bardzo)wiec moze po nim odziedziczyla geny.Jezeli chodzi o karmienie w nocy ta ja karmie tak 2 lub 3 razy bo sama sie budzi.Czasem zastanawiam sie ze moze mam malo pokarmu,ale z drugiej strony sobie mysle ze jakbym miala malo to mala by plakala bo bylaby glodna.Co Wy o tym myslicie??
Ja sie martwie ze malo przybiera a Wy macie odwrotny problem wiec to moze normalne ze dzieciakai jedne sa takie a drugie takie i nie ma co sie przejmowac??Jezeli ktoras ma taki problem i robila badania to jakie>>pOzdrawiam i czekam naodpowiedz milego dnia:))
 
Ostatnia edycja:
Nie powinnaś się tym zadręczać, każde dziecko jest inne. Jeżeli mała jest zdrowa, na pewno wszystko jest w porządku, może ma taki szybki metabolizm. Mój synek wagę urodzeniową podwoił po 4 miesiącach, przy urodzeniu ważył 3880, a jak miał te 4 miesiące - 7900. Ale co z tego, skoro potem 3 miesiące stał w miejscu i dopiero coś drgnęło, ale też niewiele.

Teraz ma prawie 10 miesięcy i coś koło 9 kg, może nawet nie i jest bardzo szczupły, wręcz chudy. Ale apetyt mu dopisuje, je chętnie i dużo, więc się tym nie przejmuję. Jest bardzo ruchliwy i pewnie to taka uroda. Wyniki też ma dobre.

Naprawdę nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. U nas w zasadzie coś zaczęło się dziać dopiero jak rozszerzyłam dietę.
 
Nie powinnaś się tym zadręczać, każde dziecko jest inne. Jeżeli mała jest zdrowa, na pewno wszystko jest w porządku, może ma taki szybki metabolizm. Mój synek wagę urodzeniową podwoił po 4 miesiącach, przy urodzeniu ważył 3880, a jak miał te 4 miesiące - 7900. Ale co z tego, skoro potem 3 miesiące stał w miejscu i dopiero coś drgnęło, ale też niewiele.

Teraz ma prawie 10 miesięcy i coś koło 9 kg, może nawet nie i jest bardzo szczupły, wręcz chudy. Ale apetyt mu dopisuje, je chętnie i dużo, więc się tym nie przejmuję. Jest bardzo ruchliwy i pewnie to taka uroda. Wyniki też ma dobre.

Naprawdę nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. U nas w zasadzie coś zaczęło się dziać dopiero jak rozszerzyłam dietę.
Dziekuje Ci bardzo za pocieszenie!Mam nadzieje poprostu ma taka urode i tak musi byc:)Natalka z apetytem zjada zupki i wieczorem kaszke a rano kleik kukurydziany wiec sadze ze tez mam apetyt apozatym dosc czesto ssie piers.Jezeli chodzi o Natalke to nie wyglada na chuda,jest poprostu drobniutka.
 
reklama
Camel84 powiedz mi a ile wzrostu ma Twoj synek??Jakie badania mu robilas??Ja robiłam krew(zawartosc zelaza) oraz mocz i wszystko wyszlo ok.Karmisz synka piersia czy juz nie??Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
Do góry