reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mogę ci napisać co ja wiem o gronkowcu Jest to bakteria zasiedlająca błony śluzowe i skórę ludzi i dla zdrowych dzieci jest niegroźna. Zupełnie inaczej jest w przypadku kiedy dziecko ma alergię lub AZS bo gronkowiec ma powinowactwo do suchej skóry i powoduje wtedy zakażenia. Powinno się go leczyć antybiotykiem albo miejscowym albo w cięższych przypadkach doustnie. Oksykotr to masc (lub areozol) sterydowa stosowana przy uczuleniach ale niezawsze skuteczna przy nadkażeniach Profilaktycznie zaleca się stosowanie silnych preparatów natłuszczajacych w postaci kremów i olejków do kąpieli dla alergików U nas to Oilatum Emolium SVR topialise i jeszcze kilka innych firm Jeśli mała ma już zmiany to możesz też kąpać ja w nadmanganianie potasu Ja bym starała się diagnozować ja w kierunku alergii skórnej albo AZS bo to najczęsztrza przyczyna choroby I zrób jej wymaz z gardła i nosa czy ma to cholerstwo w nosogardzieli Jak karmisz piersią czy butlą?
 
reklama
Witam!​

Na temat gronkowca poszukalam juz mase informacji. Oczywiscie na stronach holenderskich pisza, ze jest raczej niegrozny. Jezeli mowie komus tutaj, ze Emma ma gronkowca nawet nie wiedza co to jest i nic na jego temat w zyciu nie slyszeli...
Paranoja...
Skontaktowalam sie z ta nasza polska pediatra, kazala niezwlocznie robic badania. W piatek idziemy do lekarza domowego, ktory jest z pochodzenia Polakiem, mam nadzieje, ze on nam wyda przekaz...​

Karmie oczywiscie piersia. Emma pije na zadanie, bardzo czesto, musi wiec byc jakas przyczyna, ze nagle zaczela tak malo przybierac.​

Jezeli ktos moze napisac cos na temat gronkowca u (jego) dziecka, bylabym bardzo wdzieczna.​
 
kurcze napiszę coś długo sie zastanawiałam czy sie w ogóle wypowiedzieć-bo absolutnie nie chcę Cie straszyć!
moja Kajka urodziła sie z waga 3550!też mało mi przybierała była na piersi,jadła na ządanie,bardzo często,a mimo to była drobniutka,mało sie "powiekszałą"do dziś pamiętam te jej chude nóżki;-)!od 4-mca życia zaczęłam ją dokarmiać butlą i w sumie wtedy dopiero w oczach zaczęła sie zmieniać w okrągłego bobaska!lekarze tłumaczyli,ze to dziewczyna,że może taki jej urok ,ze jest drobna...a dziś gdy moja księżniczka ma niemal 4 lat wiem co było tego przyczyną-na poczatku tego roku jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomosc,ze Kaja ma wrodzoną wadę serduszka:sorry:...i że nie przybierała na wadze na 99% od tego,bo po prostu mimo iż jadła często to jadła mało...meczyło ja ssanie choć wcale tego nie pokazywała!
życzę Wam duzo zdrówka!!i wytrwałości w walce z pseudo lekarzami!ehh
 
Ja uważam, że dzieci tak jak i dorośli są różne - jedne pulchne, inne drobne, głodomory i niejadki.

Sama też się zamartwiałam wagą mojego synka. U mnie było podobnie jak pisze autorka. Staś urodził się z wagą 3880, jak miał 6 tygodni ważył już 6 kg, a jak miał 2,5 miesiąca - 7100. Pamiętam, jak poszłam na pierwsze szczepienie i pielęgniarka pyta: wiek dziecka? Ja mówię 6... Ona spojrzała: miesięcy? A ja: nie, tygodni...;-) Też karmiłam piersią. Tylko że on dodatkowo jest bardzo długi, więc mimo wagi - drobny

Ale na tym 7100 się skończyło na długi czas. Przez kolejne 3 miesiące synek przybrał do 8 kg. Teraz ma 8,5 miesiąca i waży jakieś niecałe 9 kg czyli w samym środku normy. Nadal jest drobniutki i długi, ciuszki nosi na 18 miesięcy.

To się wszystko może zmienić. Przez pierwsze 3 miesiące wzrost jest bardzo szybki, a potem zwykle zwalnia. Ja też się martwiłam, ze będę miała grubasa czy olbrzyma:-) A potem się wszystko odwróciło i martwilam się, ze nie rośnie i też zachodziłam w głowę, co jest przyczyną.

A teraz w ogóle się nad tym nie zastanawiam. Wyniki są w porządku, dziecko zadowolone i tak naprawdę im dalej, to wszystko się coraz bardziej rozmywa i różnice pomiędzy dziećmi są coraz większe. Po prostu jedne mają większyu apetyt, inne są bardziej aktywne, jeszcze inne mają szybką przemianę materii...

Ja sama w wieku 12 miesięcy ważyłam 13 kg - sprawdzałam w książeczce i byłam niezłym pultasem, a mój osobisty mąż - 7kg;-)
A jakoś teraz oboje jesteśmy całkiem średni:-)
 
Witam!
Moja córcia od kilku dni nie ma ochoty na jedzonko.Myślałam że to ząbki bo się ślini bardzo.Ale dziś zauważyłam ropę w jej oczku.Wiem że to infekcja bo miała to już wcześniej ale w drugim oczku.Było to dość dawno i nie pamiętam czy i wtedy nie chciała mi jeść.Zapisałam ją do lekarza żeby sprawdzić co nieco i być może przepisać coś na apetyt ale czy to możliwe że to przez to oczko nie chce jeść???gdzieś czytałam że jeżeli organizm dziecka walczy z jakąkolwiek infekcją to dziecko traci apetyt.ale nie wiem czy to prawda bo to też pisała jedna z forumowiczek.pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 
Bardzo prawdopodobne,ze brak apetytu spowodowany jest przez tą rope w oczku. Dzieci reagują podobnie jak dorośli,kiedy coś cie boli to automatycznie tracisz apetyt. Napisz co powiedział lekarz.
 
Witam dziewczyny!!
Bardzo dlugo mnie nie było na tym forum a to dlatego że moja córcia jest pochłaniaczem czasu i nie ma kiedy wejść:-)Chciałabym się Was zapytac ile wasze maluszki ważą.Moja niunia mało przybierana wadze ale przybiera.Czekam na odpowiedzi pozdrawiam Agnieszka
 
generalnie zasada jest taka, że w 6 miesiącu dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniową ;-) więc inną wagę będzie miało dziecko, które urodziło się z wagą 3000g a inną dziecko z 4000g - moja podwoiła, ważyła 8900g ;-)
 
reklama
Do góry