reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Ja tez sie strasznie martwilam. Bo jak sie slyszy ze " o moj ma 4 mies i ma 6 kg, albo moj ma 6 mies i ma 9 kg" to sobie czlowiek mysli co kurcze jest grane. Karmilam piersia do 4 mies pod koniec juz malemu spadala waga wiec przenioslam sie na modyfikowane i jak sie okazalo po modyf .tez malo przybiera.
Badalam mocz - wszystko dobrze wiec nie mialam pomyslu. No najgoarsze jest jeszcze to iz moja mama " a przytyl cos - mi go daj to go utucze" :no: no i co , czlowiek sie martwi. No ale doszlam do wniosku , skoro maly jest aktywny zadowolony robi duzo (bo juz od mies sam siedzi poza tym staje na chwilke i cochwile skacze) to nie ma sie czym martwic , widocznie aktywne dzieci szybciej gubia kilogramy no i dbaja o urode:-D
 
reklama
Mój mały ma ponad 9 miesięcy i waży ok 7700 Apetyt ma dobry wyniki w normie I chwili w miejscu nie usiedzi od kilku dni ćwiczy już samodzielne kroczki tak po 2-3 na raz A w wieku 6 miesięcy to on juz całkiem nieźle raczkował raczej nie ma czasu na zawiązanie sadełka Myślę że to taki typ i nie ma się co przejmować:-D
 
doveinred mnie tez strasznie denerwuje porownywanie dzieci-nasze sa szczuplutkie i juz:)Chrześnica mojego meza ma 2,5 miesiaca i wazy 6 kg a Natalka ma 6 miesiecy i wazy 6250.Natalka jest bardzo ale to bardzo aktywna caly czas ise porusza nawet jak je z cyka:)A powiedz mi ile dokladnie ma Twoja pociecha?co juz je??mm jeszce jedn pytanie w jaki sposob wprowadzacie gluten??pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
moj ma 6 mies 1 tydzien i 2 dni. Ja ze karmilam do 4,5 z cyca podalam malemu gluten wczesniej. mowi sie ze dzieci karmione cycem moga dostac gluten po 5 mies a karmione mlekem modyf. po 6 - tym miesiacu. Ja zaczelam dawac taki sloiczek na sniadanie z HiIPP " ofsianka" potem tez sa obiadki np. z makaronu itp. Mozna rowniez dac kaszke mamma.
 
Olek jak zaczal 6 mcy to wazyl 8 kg a bylo to pod koniec pazdziernika ;) Zaznaczam ze po urodzeniu wazyl 3330 gramow, ale wcale nie jest grubym bobaskiem wrecz przeciwnie.
 
moj ma 6 mies 1 tydzien i 2 dni. Ja ze karmilam do 4,5 z cyca podalam malemu gluten wczesniej. mowi sie ze dzieci karmione cycem moga dostac gluten po 5 mies a karmione mlekem modyf. po 6 - tym miesiacu. Ja zaczelam dawac taki sloiczek na sniadanie z HiIPP " ofsianka" potem tez sa obiadki np. z makaronu itp. Mozna rowniez dac kaszke mamma.
Hej!!A powiedz mi w jaki sposob podawalas kaszke manne bo wszedzie pisza ze nalezy okolo lyzeczki manny dodac do przecieru jarzynowego wiec sucha sie dodaje czy trzeba ja jakos na wodzie ugotowac i dodac do zupki??a ta "ofsianka" od ktorego jest miesiaca??Ja nie spotkalam obioadko z glutenem wszystkie ktore mam to sa bezglutenowe.A ile teraz wazy Twoja pociecha??Widze ze sa urodzone prawie w tym samym czasie bo moja Natalka ma 6 miesiecy 1 tydzien i 4 dni:)A powiedz mi jeszzce co do jedzonka podajesz swojemu maluchowi??jakie owoce zajada??zupki podajesz gotowe czy sama gotujes??bardzo miło ze Cie spotkalam i do tego nasze dzieciaczki slabo przybieraja i sa w tym samym wieku pozdrawiam zycze milego dnia i czekam na odpowiedz:)
 
Stopi69 widzę że Ty miałas bardziej szczegółowe badania niz my-my miałyśmy podstatowe i na szczescie wyszly dobrze.Jeżeli chodzi o jedzenie u Natalki to ona jadla dosc czesto(teraz troszke rzadziej) ale krotko.Jak inne kolezanki mi mowia ze ich dzieciaczki spedzaja p[o30 min przy cyku to dla mnie to bardzo dlugo bo moja corcia najada sie tak srednio w 5-10 min.Przez to ze tak krotko jadla balam sie ze malo sie najada i probowalam ja dokarmic butla tzn dawalam jej dwie piersi a pozniej butle no i wypijala czasem tylk 10 ml wiec stwierzdilam ze sie najada.Pozatym balam sie ze mam slaby pokaram(malowartoscowy) ale polozne i lekarka mowila ze nie ma czegos takiego jak malowartosciowy pokaram.Niby jest tak ze on jest albo go nie ma.Ja do konca sie z tym nie zgadzam i wiele osob tez nie a Wy co o tym sadzicie??
Moja niunia tojest chyba szczupla po tatusiu(choc jak byl dzieckiem to byl grubaskiem a teraz jest szcuply)Ja jak bylam mala to tez bylam przy kosci tzn tak mniej wiecej do 3 lat.Mysle ze ona ma tez tendence po mezu bo maz pewnego czasu nie mogl przytyc choc jadl bardzo duzo.Kochane dziewczyny musimy sie trzymac my mamy problem z niska waga a inne mamy z nadwaga.Pozdrawiam
 
myszka - ja wprowadziłam gluten jak Ola miała 5,5 miesiąca (jest na cycu) - wprowadziłam w ten sposób, że pół łyżeczki kaszy manny gotowałam w małej ilości wody i potem to dodawałam do mojego mleka - bo przez 6 miesięcy była tylko na cycu, potem zaczęłam wprowadzać inne posiłki i jak już je wprowadziłam to do tego dodawałam - jak robiłam zupkę to pod koniec gotowania wsypywałam kaszkę mannę, a potem kupiłam jakąś kaszkę glutenową np zdrowy brzuszek z nestle (5 zbóż z lipą albo owsiana ze śliwką) i jak robiłam młodej kaszkę to dawałam łyżeczkę tej glutenowej i resztę bezglutenowej (np jaglana).
są też gotowe dania z kaszką manną - z gerbera przynajmniej widziałam taki słoiczek :tak:
 
myszka - ja wprowadziłam gluten jak Ola miała 5,5 miesiąca (jest na cycu) - wprowadziłam w ten sposób, że pół łyżeczki kaszy manny gotowałam w małej ilości wody i potem to dodawałam do mojego mleka - bo przez 6 miesięcy była tylko na cycu, potem zaczęłam wprowadzać inne posiłki i jak już je wprowadziłam to do tego dodawałam - jak robiłam zupkę to pod koniec gotowania wsypywałam kaszkę mannę, a potem kupiłam jakąś kaszkę glutenową np zdrowy brzuszek z nestle (5 zbóż z lipą albo owsiana ze śliwką) i jak robiłam młodej kaszkę to dawałam łyżeczkę tej glutenowej i resztę bezglutenowej (np jaglana).
są też gotowe dania z kaszką manną - z gerbera przynajmniej widziałam taki słoiczek :tak:
mamjakty-dziekuje za odpowiedz ale mam jeszcze male pytanko a mianowicie jezeli kupuje gotowe zupki bezglutenowe to w jaki sposob mam dodac ta kaszke manne??ugotowac troche na wodzie i dodac do zupki??Szczerze mówiac t nie chce mi sie sciagac mleka i dodawac kaszki(nie lubie sciagac mleka laktatorem).Moja mała je juz zupki i kleik kukurydziany od czasu gdy skonczyla 4,5 miesiaca.Moze moge dodac tej kaszki do kleiku??Tylko wtedy to nie bedzie ugotowana kaszka manna??!
 
reklama
Hej!!A powiedz mi w jaki sposob podawalas kaszke manne bo wszedzie pisza ze nalezy okolo lyzeczki manny dodac do przecieru jarzynowego wiec sucha sie dodaje czy trzeba ja jakos na wodzie ugotowac i dodac do zupki??a ta "ofsianka" od ktorego jest miesiaca??Ja nie spotkalam obioadko z glutenem wszystkie ktore mam to sa bezglutenowe.A ile teraz wazy Twoja pociecha??Widze ze sa urodzone prawie w tym samym czasie bo moja Natalka ma 6 miesiecy 1 tydzien i 4 dni:)A powiedz mi jeszzce co do jedzonka podajesz swojemu maluchowi??jakie owoce zajada??zupki podajesz gotowe czy sama gotujes??bardzo miło ze Cie spotkalam i do tego nasze dzieciaczki slabo przybieraja i sa w tym samym wieku pozdrawiam zycze milego dnia i czekam na odpowiedz:)

Rowniez jest mi Cie milo poznac. :-)
Ja zrobilam sama kaszke manna tak jak sie robi inne kaszki np z bobovity. Jeszcze nie dodawalam do zadnego z obiadkow. Zupek jeszcze nie dawalam bo z HIPP-a nie ma wiec stwierdzilam ze kupie malkemu w polskim sklepie z bobovity bo zupki maja.

To przykladowe sloiczki z HIPP zawierajace gluten.
Product Details - Creamed Porridge Breakfast
Product Details - Pasta in a Tomato & Ham Sauce
Product Details - Penne with Tomato & Courgette
A to z Bobovity zawierajace gluten
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!

Moj pewnie teraz ma cos okolo 6.600 kg warzylam go niecale 2 tyg temu i mial 6.500 kg. Ja podaje malemu mleczko modyfikowane potem dostaje kaszki z bobovity a na obiadki daje malemu rozne sloiczki. Niestety nie mam dostepu dodobrych warzyw , bo nie kupie malemu z Lidla! wies sama nie gotuje. Chcialam malemu sama gotowac ale dopoki lubi sloiczki to pojade na sloiczkach. Owocow nie je. Probowalam banana i zabardzo nie lubi, jabluszko potarte tez zabardzo mu nie podchodzi.
 
Do góry