reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mój Ludzik w wieku 3 miesiecy waży 7kg. Karmię go tylko cycem.

Mój Ludź też sie wierci przy piersi, odrywa sie, possie chwilkę i znów się odrywa, i płacz. Najpierw myslałam, że cos nie tak z mlekiem. Ale mleko leci. I to dużo. W końcu doszłam do tego, o co mu chodzi. Mój dzieciak potrzebuje spokoju przy karmieniu: zadnego telewizora, zadnego gadania, żadnych telefonów i dyskusji z kimkolwiek. ZZamykam sie z dzieckiem w pokoju i sie karmimy- sam na sam.
Poza tym w okolicach 3 miesiąca zmienia sie skład mleka, podobno jest bardziej treściwe. Może dziecko się szybciej najada? A potem sie denerwuje, bo mama wciąż podaje piers? A jak sie dziecko denerwuje, to sie mama denerwuje i robi się bledne kolo.
 
reklama
Hej
niuniamilan jeśli wydaje Ci się że mleka płynie mniej i boisz się czy się najada, to waż go częściej. Dopóki przybiera na wadze prawidłowo to znaczy że się najada. Maluchy w tym wieku ssą bardziej efektywnie. Teraz maluch pewnie mam skok, urósł już sporo i potrzebuje więcej mleka, dlatego płacze. Jeśli masz na tyle cierpliwości to dostawiaj go do piersi wtedy gdy tylko chce i w dwie, trzy doby będziesz miała więcej mleka.
Jeśli będzie za mało przybierał to na pewno pediatra każe Ci go dokarniać. Ja już niestety dokarmiam ale mój mały w tym wieku waży 5600. Jest na 10 centylu, chudzinka z niego. I powiem Ci że bardzo żałuję że musiałam zacząć dokarmiać, Po tygodniu mały załapał że z butli leci szybko i nie chce jeść w dzień z piersi.
A co do odciągania to jak się unormuje laktacja, minął te nawały z początków karmienia to norma, że nie można ściągnąć laktatorem na raz za dużo. Piersi produkują tylko tyle ile ssie dziecko. Pozatym nawet najlepszy laktator Medeli nie wyciąga tak mleka z piersi jak dziecko. Także nawet ja wydaje Ci się że ściągnełaś wszystko i pierś pusta to dziecko i tak jeszcze coś z niej wyciągnie.
Dopóki maluch waży w normie i dobrze przybiera naprawdę nie masz się czym martwić.
 
witam

moj jasio w piatek skonczy 11tygodni,w 9tygodniu mial juz 7200,wiec teraz ma pewnie z pol kilo wiecej,jest wylacznie na cycu.i jak nie spi w ciagu dnia(mamy z tym problem od urodzenia, nie potrafi sam zasnac)to domaga sie karmienia co 2godziny,a w nocy tez dostaje cyca kolo 2-giej i potem okolo 6-tej rano.probowalam dawac mu herbatki lub zwykla wode, zeby go troszke oszukac, ale to nie skutkuje.ostatnio uslyszalam, ze w tym wieku powinien byc ostatni raz karmiony kolo 23.00 i potem spac do rana.z naszym jasiem to niemozliwe:-D
 
witam

moj jasio w piatek skonczy 11tygodni,w 9tygodniu mial juz 7200,wiec teraz ma pewnie z pol kilo wiecej,jest wylacznie na cycu.i jak nie spi w ciagu dnia(mamy z tym problem od urodzenia, nie potrafi sam zasnac)to domaga sie karmienia co 2godziny,a w nocy tez dostaje cyca kolo 2-giej i potem okolo 6-tej rano.probowalam dawac mu herbatki lub zwykla wode, zeby go troszke oszukac, ale to nie skutkuje.ostatnio uslyszalam, ze w tym wieku powinien byc ostatni raz karmiony kolo 23.00 i potem spac do rana.z naszym jasiem to niemozliwe:-D
co za tem zrobic jak moj idzie spac ok 9,przeciez nie bee go budzila o 23 na jedzenie,a tym samym on nie wytrzyma do rana:sorry2:
 
witam

moj jasio w piatek skonczy 11tygodni,w 9tygodniu mial juz 7200,wiec teraz ma pewnie z pol kilo wiecej,jest wylacznie na cycu.i jak nie spi w ciagu dnia(mamy z tym problem od urodzenia, nie potrafi sam zasnac)to domaga sie karmienia co 2godziny,a w nocy tez dostaje cyca kolo 2-giej i potem okolo 6-tej rano.probowalam dawac mu herbatki lub zwykla wode, zeby go troszke oszukac, ale to nie skutkuje.ostatnio uslyszalam, ze w tym wieku powinien byc ostatni raz karmiony kolo 23.00 i potem spac do rana.z naszym jasiem to niemozliwe:-D

łooo, to duży chopak z niego.
mój ma 13tygodni i nie przesypia całej nocy. Budzi się co najmniej raz na szamanie.
W innym wątku jest temat spania. Wynika z tego, że nawet roczne dzieci budzą się w czasie nocy.
Spooko, jak zaczną jeść inne rzeczy, to pewnie nauczą się przesypiać całą noc.
 
Witam,

imponujące wagi mają Wasze maluszki - niektóre się martwiłyście, ze może za dużo - mi pediatra powiedział, że wszystko zależy od ruchliwości dziecka - znajomej córka w 3 mc ważyła ok, 8kg i to na cycu. Chodzi z nią od miesiąca na gimnastykę, ponieważ nie podnosiła główki, właściwie się nie ruszała.
Mój synek ma 4 mc i kilka dni - mierzy 65cm i waży 6700 - od początku prawie karmimy go sztucznym mlekiem - Bebiko 1, teraz Bebiko 2 i powoli wprowadzam mu nowe smaki - zjada już marchewkę z jabłkiem i kaszkę bananową.
 
co za tem zrobic jak moj idzie spac ok 9,przeciez nie bee go budzila o 23 na jedzenie,a tym samym on nie wytrzyma do rana:sorry2:

tez sie zastanawiam,sprobowalam,obudzilam go o 23.00 dalam cyca, polozylam spac a on i tak obudzil sie o 2.00 bo byl glodny:-D
 

Załączniki

  • 2008 045.jpg
    2008 045.jpg
    492 KB · Wyświetleń: 31
Moja córcia ma 4,5 miesica i waży 5800 - niestety pani pediatra kazała ja dokarmiac, bo wczesniej była na 10 centylu, a teraz na 3.
Zaczełyśmy jeść kaszkę i zobaczymy jak bedzie.
 
reklama
mój synuś jak miał 3 i pół miesiąca to ważył 6100, ale wygląda dobrze, jest po prostu niezbyt wielki. Oprócz karmienia piersią dostaje od 3 tygodni jedną butelkę bebika
 
Do góry