reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Kiedy karmilam piersia podawalam Dicoflor na lyzeczce (rozmieszany w niewielkiej ilosci wody) a teraz po prostu wsypuje do wieczornej porcji mleka- zawsze zjada do dna.
Mysle, ze podany w zupce tez moze byc:tak:


Alergolog przepisala mi nowosc- Nutramigen LGG. Od tego normalnego rozni sie tym, ze ma w skladzie probiotyk. No i niby fajnie, ale... nie ma na niego znizki i puszka kosztuje 56zl!:szok:
 
reklama
ynia7, dzięki za linka i informacje:-) Chyba już dziś kupię ten Dicoflor. Biedne te atopowe dzieciaczki, sama się dziś w nocy drapałam - teraz zastanawiam się co takiego zjadłam:confused:
Jak byłam mała to żaden lekarz, do którego moja mama się ze mną wybrała, nie stwierdził AZS. Mówili właśnie o "skazie białkowej". Też miałam naderwane uszko, drapałam się niemiłosiernie i ogólnie było nieciekawie. Aż w końcu jedna pani dermatolog stwierdziła AZS i też właśnie powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak skaza białkowa... Sama nie wiem:confused:
Moja ginekolog wie, że mam AZS, ale wpisała to tylko w karcie ciąży, nie zaleciła żadnej specjalnej diety ani nie poleciła żadnych preparatów typu Dicoflor...No i tez nie wiem już co o tym myśleć.
 
Ja o tym dicoflorze dowiedziałam się przypadkiem czytając właśnie o nowych metodach leczenia azs.Mam nadzieję, że Wam się przyda :)Na pewno nie zaszkodzi,tylko ciężko go dostać.Ja musiałam zamówić w aptece.Powodzenia i dużo zdrówka :)
 
Dziewczyny prosze napiszcie mi jakie są typowe objawy skazy białkowej? Moj Maluch ma 6miesiecy i cały czas na obu policzkach ma czerwoną wysuszoną skórę....co 4 dni smaruje Mu buzie Laticortem....czy to skaza?
 
Aneczka Kuba tez tak ma. Podobno nie tylko skora ale tez ulewanie, wymioty sa objawami. Kiedys pediatra jak zobaczyla czerwona sucha skore na policzkach powiedziala ze to od slonca i kazala wysokie filtry w kremie stosowac. Tak wiec ja juz tez glupieje :eek: :baffled:
 
Moja mała też ma na policzkach skórę zaczerwienioną i wcale nie gładką...stosuje krem Elo-baza dla wrażliwej skóry...i to nie jest skaza tylko efekt słońca, wiatru i innych czynników...jakby była skaza to dochodzi jeszcze ból brzuszka i tak jak pisała megusek ulewanie i wymioty
 
u nas nie bylo wymiotow i ulewania a mala ma skaze mleczna...miala sucha skore na policzkach, nozkach, raczkach. Miejsca te po kapieli byly zaczerwienione. Dopiero jak zmienilismy mleko na bebilon peti zrobila sie gladka. Nie zawsze musza byc wymioty i bole brzuszka.
 
Dziewczyny prosze napiszcie mi jakie są typowe objawy skazy białkowej? Moj Maluch ma 6miesiecy i cały czas na obu policzkach ma czerwoną wysuszoną skórę....co 4 dni smaruje Mu buzie Laticortem....czy to skaza?
Moja pociecha dostała skaze bialkowa jak miala skonczone 7 miesiecy i juz od ponad 4 miesiecy byla na mleku modyfikowanym Bebico_Objawy to miala biegunke,co zjadla mleko to zaraz sie wyprozniala,a pieluche miala cala pelna.Miala tazke na zagieciach u raczek przy lokciach i przy nadgarstkach i pod kolanami,wysusazona czerwona skore.Jak ja kremowalam kremem na odparzenia Johnson@johnson to jej schodzilo,ale objawy suchej skory zeszly po kremie robionym na recepte,niestety nie znam skladnikow,dostalam go od dermatologa.
Jak na tylko wysuszona skore moze to atopowe zapalenie skory,zapytaj sie u swojej lekarki
 
W naszym przypadku lekarka dotknęła policzka, był szorstki i stwierdziła, że to skaza białkowa:confused:
Byliśmy u dermatologa, który powiedział że to może AZS. Dostaliśmy robioną maść na suchą skórę - jest cudowna, trzy razy posmarowałam i buzia jak przysłowiowa pupcia niemowlaka.

vit.A 100 000j.
3% sol. Acioli borici
Ung. Cholesteroli aa ad 100
M.f. ung.

Jeśli dobrze rozczytałam te hieroglify :-)
 
reklama
Dziewczyny prosze napiszcie mi jakie są typowe objawy skazy białkowej? Moj Maluch ma 6miesiecy i cały czas na obu policzkach ma czerwoną wysuszoną skórę....co 4 dni smaruje Mu buzie Laticortem....czy to skaza?


Idź do dermatologa. Laticort to sterydy, nie można go długo używać. Kup sobie tą maść robioną, nam pomogła. Daj znać czy poskutkowało. My zapłaciliśmy za nią 5 zł.
 

Podobne tematy

Do góry