reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Mala nie ma zadnych kolek, biegunek. Jutro lece po oilatum. Boje sie ze jej brak wzrostu wagi w ostatnim tyg to efekt mojej scislej diety, bo wczesniej w tydzien przybierala mi ok 30 dkg.
 
reklama
Bbasia-koniecznie skonsultuj sie z innym lekarzem, najlepiej przez kogos poleconym, gdzie bedziesz miala pewnosc, ze to dobry specjalista z dystansem ;-) z doswiadczenia wiem, ze w Polsce kazda krostka jest uznawana za skaze, a biednej kobiecie zabrania sie jesc wlasciwie wszystkiego. Opisane przez ciebie objawy miala moja Bianka (glowy nie dam,ze na 100% te same) i okazalo sie, ze to reakcja na zbyt tlusty krem, ktorym lekarka kazala smarowac malej buzke -przy tak delikatnej skorze zapychal pory. Jesli smarujesz swojego babla czyms tlustym, to radze na dwa dni odstawic i zobaczyc co sie stanie.
I na pewno zanim zaczniesz odstawiac jedzenie idz do innego lekarza :tak: moze oszczedzic ci to wiele stresu!
 
Moja mała ciągle miała niedowagę,ale nadrobiła to i jest już wagowo w normie,podejrzewam w takim razie że to nie skaza białkowa:)nie wiem czy pisałam,oilatum kupisz w aptece,jak po tym efektów nie będzie to idż do alergologa,a i pamiętaj lepiej takiemu maluszkowi prać ciuszki w płatkach mydlanych,to też miałam zalecane póżniej możesz "testować"inne proszki dla dzieci ale narazie tylko płatki,kuptsz je w markecie raczej bez problemu.POZDRAWIAM
 
dodam jeszcze, ze w naszym przypadku byla to "milk rash" -po polskiemu mleczna wysypka. Jak wyjasnil mi lekarz organizm dziecka musi przystosowac sie do trawienia mleka-nie ma znaczenia czy z piersi c zy z butelki i ze po kilku tygodniach samo minie. Rzeczywiscie po okolo szesciu minelo i choc sama sugerowalam, ze to moze wplyw mojej diety ciesze sie bardzo, ze lekarz mial glowe na karku. Gdybym musiala przejsc na ta chora diete zrezygnowalabym z karmienia mlodej piersia..
 
Zgadzam się z mala czarownicą,najlepiej skonsultować sie z innym lekarzem,a na początek jednak kup płyn co Ci pisałam,po kąpieli jeśli skórka maluszka będzie miła w dotyku,nawilżona nie kremuj już jej,nadmiar kosmetyków też nie służy takiemu maleństwu.
 
u nas lekarz stwierdzil skaze ale nic poza tym wiec zmienilam lekarza ktory przedewszystkiem zmienil mleko na bebilon pepti ja kąpalam a kosmetykach Johnson&Johnson i bardzo nas pasuja w dalszym ciagu używam odpadają produkty mleczne i czasem wysypie malego kolo oczka lub buzki pomaga masc witaminowa z wit A oraz na oko oksykort pozdrawaim
 
Ja słyszałam dwie opinie pediatrów że johnson najbardziej uczula,teraz już używam go bo mała duża jest ale też wcześniej skusiłam się na johnsona takiego fioletowego i dzidzia wysypki dostała,raczej nie polecałabym dla maluszków z problemami skórnymi.
 
ja malutkiej buzki nie smarowalam wogole, jedynie do reszty ciala uzywalam oliwki z hippa. myslama ze wysypka to alergia na moje kosmetyki i sama tez zaczelam stosowac krem z hippa, ale to nic nie dalo.
 
reklama
Byłam wczoraj z mala u dermatologa, powiedziala zeby stwierdzic czy to skaza czy azs to trzeba poczekac do 3 miesiaca i wtedy mozna zrobic badania. kazala kapac mala 2 razy w tyg w emolium, buzki nie myc wogole, na dzien dala masc robiana a na noc przez 5 dni cortineff-steryd
 

Podobne tematy

Do góry