reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Jak najbardziej staraj karmić się dziecko piersią bo jak przestaniesz to będzie jeszcze gorzej. eliminuj w diecie białko, cytrusy, szczególnie czekolade, orzechy .ta choroba jest przewlekła ja z
 
reklama
Witajcie Mój Synek Miał Na Szyji Chroski I Cała Czerwona , Pediatra Powiedzial Ze Musze Odstawic Nabiał Sery Mleko I Jajka. Przepisła Mi Maść Advantan Krem I Balneum Hermal Płyn Do Kąpieli . Stosowałam 10 Dni Nie Ma Juz Ani Sladu. Ograniczyłam Oczywiście Nabiął Ale Nie Zrezygnowałam Zupełnie Z Tych Produktów. Narazie Nie Pojawia Sie Wysypka. Pozdrawiamy
 
Atopowe zapalenie skóry (wyprysk atopowy), popularnie zwane "skazą białkową"- mnie tak uczono w szkole:) jestem kosmetyczka i na temat atopii troszke uczylam sie, ja wiem, ze to jest to samo i moj pediatra rowniez uzywa tej nazwy
Atopowe zapalenie skóry - Wikipedia, wolna encyklopedia
Skaza białkowa ,jak sama NAZWA WSKAZUJE ,jest to nietolerancja białka(mleka krowiego)
AZS to troche szersze pojęcie,na nie ma wpływ wiele czynników.
Radzę poczytać,bo wiele w tej materii widocznie sie zmieniło od czasów Twojej szkoły.
 
Atopowe zapalenie skóry - Wikipedia, wolna encyklopedia
Skaza białkowa ,jak sama NAZWA WSKAZUJE ,jest to nietolerancja białka(mleka krowiego)
AZS to troche szersze pojęcie,na nie ma wpływ wiele czynników.
Radzę poczytać,bo wiele w tej materii widocznie sie zmieniło od czasów Twojej szkoły.

Dodam tylko ze szersze pojecie w zakres którego moze wchodzic aletgia na bialko-ale jedno nie wiaze sie z drugim w zaden sposób-chociaz czesto wystepuja razem:tak:
 
Atopowe zapalenie skóry (wyprysk atopowy), popularnie zwane "skazą białkową"- mnie tak uczono w szkole:) jestem kosmetyczka i na temat atopii troszke uczylam sie, ja wiem, ze to jest to samo i moj pediatra rowniez uzywa tej nazwy

Kazda skaza białkowa bedzie AZS, natomiast nie kazde AZS bedzie skaza białkowa, wiec podzielam poglad powyzej, ze to zdecydowanie nie to samo.
 
Dziewczyny powiem Wam jak mi powiedziala moja dermatolog-skazabiałkowa to stare pojecie i raczej uzywaja go lekarze starej daty-kiedys oznaczalo wszystko-jak lekarz nie wiedzial co jest-skaza białkowa.AZS to choroba skóry,ale jest pojeciem szerokim i w jego sklad wchodza wszelkiego typu alergie-takze na białko-ale fakt ze w 90% przypadkow jak dziecko ma AZS to ma alergie na białko,ale nie zawsze majac alergie na białko ma AZS:dry:-nie wiem czy przypadkiem bardziej nie zamotalam:sorry2:
Czyli(bo sama juz sie3 zamotalam)Gwiazdeczka napisala dobrze
 
Dziewczyny powiem Wam jak mi powiedziala moja dermatolog-skazabiałkowa to stare pojecie i raczej uzywaja go lekarze starej daty-kiedys oznaczalo wszystko-jak lekarz nie wiedzial co jest-skaza białkowa.AZS to choroba skóry,ale jest pojeciem szerokim i w jego sklad wchodza wszelkiego typu alergie-takze na białko-ale fakt ze w 90% przypadkow jak dziecko ma AZS to ma alergie na białko,ale nie zawsze majac alergie na białko ma AZS:dry:-nie wiem czy przypadkiem bardziej nie zamotalam:sorry2:
Nie zamotałaś,ja sie zgadzam.:tak:
A ja mam inny problem,moje dziecko piło Bebilon Amino i wczoraj sie okazało,że to mleko wycofali z produkcji.Po prostu skandal,bez żadnego ostrzeżenia,żadnych oficjalnych komunikatów.Dzwoniłam do producenta i jest to prawda.Preparat,który wprowadzaja w zamian,to Neocate,NIEREFUNDOWANE jeszcze w Polsce,koszt puszki,uwaga,ok. 150 zł.:szok:
Próbujemy z powrotem Bebilon Pepti,wcześniej było przez moje dziecko nietolerowane,podobnie jak Nutramigen,zobaczymy....Jak nie przejdzie,to.....:szok::no:
I bądz tu mądry...
 
witam jestem pierwszy raz na forum. Szukam mam niemowlaków ze skazą białkową
Jestem już w lekkiej desperacji wyeliminowałam z diety nabiał , cytrusy i większość produktów niestety mały ciągle wygląda jak raczek. Zastanawiam się czy nie przejść na mleko modyfikowane. Maksio ma dopiero 2 miesiące starszego syna karmiłam piersią do roku i wszystko było ok.Jego też chciałam karmić jak najdłużej ale już sama nie wiem co będzie lepsze.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry