reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Jak zwał tak zwał..
Pytanie jak określić, co uczula nie robiąc dziecku bezsensownych diet eliminacyjnych, bo przeciez jak cos uczula, to nie zniknie na drugi dzien, ale np po miesiącu.
A dziecko i siebie do tego czasu na marchewce mam trzymac - az wszystko zejdzie?
a potem okaze się że to wziewana alergia, a nie pokarmowa. :-)

Czy robi sie jakies testy u takich maluchów ( 7mieś)

No bo jak mi lekarz krzyczy ze azs i trzeba odstawic białko, ale nie mówi, ze może dziecko braknąć np witamin, albo co tak naprawde mam z tym fantem zrobić, to czuję się zagubiona. Pewnie jak większośc mam.

ps. dobry alergolog w Krakowie? Ktoś zna?

ps2. alergolog, czy dermatolog - do kogo najpierw uderzyc?
 
reklama
Masebi, testy możesz zrobić, najlepiej panel, ale one mogą jedynie w 50% wykazać, co uczula Twoje dziecko i stosuje się je ostatecznie, gdy już odstawiłaś wszystko a nadal dziecko ma alergię.
Ja z Łucją poszłam w tym samym tygodniu do dermatologa i alergologa - pierwszy podpowiedział jak pielęgnować atopową skórę, drugi - jak leczyć alergię.
 
Masebi, testy możesz zrobić, najlepiej panel, ale one mogą jedynie w 50% wykazać, co uczula Twoje dziecko i stosuje się je ostatecznie, gdy już odstawiłaś wszystko a nadal dziecko ma alergię.
Ja z Łucją poszłam w tym samym tygodniu do dermatologa i alergologa - pierwszy podpowiedział jak pielęgnować atopową skórę, drugi - jak leczyć alergię.
Ankami powiedz jakie rady dał Ci alergolog w sprawie leczenia alergii?????????????????????????????????????????????????
 
Agamal, oczywiście nic szczególnego dopóki nie wiemy, co tak naprawdę uczula Łucję. Pewnie jest to bardziej łagodzenie objawów niż leczenie. Każdy lekarz powtarza jednak, że jeśli teraz będę trzymać się zaleceń, to do 2. roku życia alergia Łucji powinna minąć.
Oczywiście mam trzymać się diety, a poza tym Łucja dostaje syrop Zaditen. U niej w całej tej wysypce najgorszy jest świąd, który sprawia, że mała nieustannie się drapie. Po nowych maściach i tym leku jest nieco lepiej, ale to dopiero tydzień leczenia w ten sposób.
 
Igorek Tez Ma Skaze Ma 4miesiace.wlasnie Dostalam Od Dermatologa Wytyczne Jak Sie Odzywiac Zeby Maluszek Korzystal Nadal Z Cyca.z Miesa Mozesz Jesc Indyka,królika,jagniecine,chuda Wieprzowina,kaczka I Dziczyzna Na Kurczaka Musisz Uwazac.warzywa Wszystkie Mozesz Oprocz Pomidora Selera I Cebuli.owoce Krore Mozesz To Jabłko,gruszka,sliwka Morela Brzoskwinia,wisnia,czeresnia I Banan.ja Kupuje Sobie Teraz Suszone Owoce Sa Pycha. Mozesz Tez Jesc Ryz Kukurydze I Oliwa Z Oliwek,a Oliwki Tez Mozesz.maslo Flora Light Ona Jest Dla Skazowcow I Oczywiscie Chleb Razowy I Graham.nie Wolno Zadnych Konserw Ostrych Przypraw I Konserwantow.mozna Przezyc Ja Jestem Na Tej Diecie Od Tygodnia I Juz Widac Poprawe.powodzenia.
 
wieprzowina -napewno nie
kurczak -raczej tak !
Z resztą się zgadzam.

Mój mały ma lekka skaze białkową i ja nie musze eliminowac niczego w swojej diecie, aczkolwiek z niczym nie przesadzam jem z umiarem.
Ogólnie napewno trzeba uważac na mleko i jego przetwory. Pozdrawiam
 
U mojej córeczki pojawiła się jakaś wysypka, tylko naprawde nie wiem skąd. Do tej pory nigdy sięnam nie zdarzyło nic takiego. Takie czerwone kropki jakby pod skórą no i policzki jak tarka:-( Jak narazie do diety nie wprowadziłyśmy nic nowego- ani mojej, ani Gosi także myślę że to nie tu leży przyczyna kłopotów. Nie zmieniłam ani proszku do prania, ani żadnych kosmetyków. Poprostu nie wiem skąd ta wysypka. Na dodatek równo z wysypką pojawił się jakiś dziwny śluz przy robieniu siku u mojego maleństwa. no i teraz to już nie wiem co robić. Dziś naszej Pani doktor nie ma bo jest na jakimś szkoleniu, ado innego lekarza nie chcę iść. Prosze może ktoś poradzi mi co mam robić żeby jakoś zlikwidować tę wysypkę?
 
Podejrzewam ze to AZS+alergia pokarmowa-mamy to samo.pojawiło sie nagle:baffled:idz do lekarza jak tylko bedziesz mogla:tak:oczywiscie moze to byc rownie dobrze nic
 
reklama
To napewno skaza białkowa (AZS) z doświadczenia wiem, że pojawia sie nagle. Lecz długo nie znika. Szorstka wysypka zawsze oznacza alergię. Musisz odwiedzić lekarza i on powie ci jak postepować dalej. Jeśli to skaza białkowa czeka Cię długa i mozolna walka.:-:)-:)-:)-:)-:)-(
 

Podobne tematy

Do góry