reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Mój półtoramiesięczny synek dostał wysypki alergicznej (drobniutkie, bardzo suche krostki, najwięcej na buzi). Pani doktor powiedziała, że jest to zaczątek atopowego zapalenia skóry. Kazała smarować "Cutibazą", zwracać bacznie uwagę na moją dietę i nadal karmić piersią. Mimo, iż wystrzegam się produktów uczulających, od dwóch tygodni nie widzę poprawy u mojego synka. Co to może oznaczać, czy nadal go coś uczula, czy może potrzeba czasu aby wysypka zniknęła i czy mimo utrzymujacej się wysypki powinnam karmić dziecko piersią, czy to nie zaszkodzi dziecku ??????????????????????
 
reklama
Może łatwiej byłoby powiedzieć co jem - kasza, ryż, drób, wędliny drobiowe lub wieprzowe, królik, chleb biały, marchew, jabłko, herbatniki, czasami wieprzowinę. Zero nabiału, czekolady, jajek, orzechów, cytrusów
 
Może proszek albo kosmetyk...:sorry2:
Ja mam atopowe i przed zrobieniem testow bylam w ciązy wiec lekarka kazala mi sie wystrzegac na wszelki wypadek tego o czym pisalas plus truskawki maliny i ogolnie owoce drobnopestkowe plus gazowane konserwowane napoje i ryb tez nie kazala jeść...
 
Może łatwiej byłoby powiedzieć co jem - kasza, ryż, drób, wędliny drobiowe lub wieprzowe, królik, chleb biały, marchew, jabłko, herbatniki, czasami wieprzowinę. Zero nabiału, czekolady, jajek, orzechów, cytrusów

zwróć uwagę na skład herbatników - dodają czasem serwatkę. Z pieczywem też dopytałabym na Twoim miejscu.
U mojej córki pomimo stosowania diety (tzn. ja stosuję, a ona nadal tylko na cycu),wysypka nie schodzi od 2 miesięcy. Teraz trochę eksperymentujemy wg zaleceń dermatologa i alergologa. Coś się chyba poprawia, ale za wcześnie, żeby przesądzać.

Powodzenia :)
 
zwróć uwagę na skład herbatników - dodają czasem serwatkę. Z pieczywem też dopytałabym na Twoim miejscu.
U mojej córki pomimo stosowania diety (tzn. ja stosuję, a ona nadal tylko na cycu),wysypka nie schodzi od 2 miesięcy. Teraz trochę eksperymentujemy wg zaleceń dermatologa i alergologa. Coś się chyba poprawia, ale za wcześnie, żeby przesądzać.

Powodzenia :)

Ankami powiedz mi coś bliżej o wysypce Twojej córki, o Twojej diecie, jak zamierzasz eksperymentować, czy pytałaś lekarzy czy mimo utrzymującej się wysypki nadal powinno się karmić piersią (to w końcu narażanie dziecka na działanie alergenów).
 
Ankami powiedz mi coś bliżej o wysypce Twojej córki, o Twojej diecie, jak zamierzasz eksperymentować, czy pytałaś lekarzy czy mimo utrzymującej się wysypki nadal powinno się karmić piersią (to w końcu narażanie dziecka na działanie alergenów).

Łucja ma AZS, ale na razie lekarz nie odważył się zdiagnozować, czym wywołane.
diety mam wyeliminować wszystkie potencjalne alergeny. Karmię nadal tylko piersią, bo dopóki choć trochę stan skóry się nie poprawi, nie mogę podawać Łucji żadnych nowości. A potem w odstępach dwutygodniowych.
Kąpiemy Łu w takim glucie z siemienia lnianego (4 łyżki nasion trzeba ugotować w 2 szklankach wody, odstawić na cały dzień i wieczorem dodać do wody, w której kąpiemy Łu), 2 razy - po kąpieli i rano - smaruję ją "białą papką" (robiona w aptece na receptę). W ciągu dnia smaruję ją maścią cholesterolową. To są zalecenia dermatologa. Alergolog zaordynował podawanie doustnie Zaditenu (syrop), 2 razy dziennie po 2 ml. Oboje radzili uważać na ubranka - mają być 100% bawełna i jak najmniej barwione.
Czekam na efekty.
 
Też mamy podejrzenie AZS, ale lekarka za szybko to wykrzyczała, dlatego idziemy jeszcze do dermatologa. ( Lekarze ostatnio coś za często krzyczą AZS, a nie kazda wysypka to odrazu skaza białkowa). Młodej nigdy na nic nie wysypało. ( Karmię piersią i rozszerzam dietę). A z moich obserwacji stan się polepsza jak odstawiam witaminy - Cebion Multi. Podobno Cebion też może uczulać. Jak daje - znow wysypka się zaognia. Pogorsza się tez od tarcia buzią w koc i nasze swetry. Na razie czekamy na wizyte i dermatologa. Mam nadzieje ze to nie AZS. Kąpię małą w Oilatum i smaruje Lipikarem. Poprawa jest, bo z rączek obu zeszło ( z 2 strony zeszło jak przestała ząbkować i trzymać łapy w buzi). na buzi ciągle widać kilka brzydkich plam.
 
Tez jestem tego zdania, ze nie kazda wysypka jest AZS.
Moja Ola jak miala 6 miesiecy strasznie wysypalo, na plecach, raczkach, nogach, takie wlasnie czerwone, drobne krosteczki, na buzi miala czysciutko. Dodam, ze karmilam ja piersia, zupkami, deserki, soczki. Poszlysmy do pediatry i oczywiscie stwierdzila, ze to skaza bialkowa. Kazala ograniczyc podawanie pokarmow, zwlaszcza nabialu oraz przepisala mi bebilon 1 , no i mnostwo masci. Powiem, ze wysypka zeszla, do dzsiaj moja Ola uwielbia serki homogenizowane, je danonki- co sa najbardziej uczulajace i nic nie wyskakuje. Nigdy nie dalam jej bebilon. A wprowadzilam mleko Humana2. No i minelo juz 3 miesiace od wysypki. Ostatnio dalam jej ogorka kiszonego i na drugi dzien ja wysypalo. ZTakze wszystko tez jest uwarunkowane od tego, co nasza pociecha je. A zeby sprawdzic, czy nie ma na dany produkt uczulenia, przeciez musimy to sprawdzic. I jak tylko pojawia sie wsypka, od razu lecimy do lekarza, a oni, zeby postawic jakas diagnoze od razu mowia, ze SKAZA
 
Hola, hola, przecież atopowe zapalenie skóry (AZS) to nie to samo co skaza białkowa (zresztą lekarze, głównie dermatolodzy nie lubią tego określenia).
U Łucji stwierdzono AZS, ale nie określono czym jest wywołane, bo u niej to raczej nie jest kwestia samego nabiału.
 
reklama
Atopowe zapalenie skóry (wyprysk atopowy), popularnie zwane "skazą białkową"- mnie tak uczono w szkole:) jestem kosmetyczka i na temat atopii troszke uczylam sie, ja wiem, ze to jest to samo i moj pediatra rowniez uzywa tej nazwy
 

Podobne tematy

Do góry