reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Skaza białkowa :((((

reklama
sara - a tu Ciebie znalazłam :-). Cieszę się, że jesteście po wizycie u doktor Małaczyńskiej. Jak było??? Mam nadzieję, że teraz pójdzie ku lepszemu:-). Trzymajcie się zdrowo:-).
 
Sara, super że jesteś:tak:
ojj szkoda że ty tu nie zaglądnęłaś wcześniej :-:)-( w pon dostałam paczuszkę od teściowej z tymi kropelkami Fenistil.. gdybym wiedziała że jest na rynku dostępne coś innego to pewnie tych kropelek bym nie podawała :zawstydzona/y: teraz chyba za bardzo wyjścia nie mam jeśli rozpoczęłam tą kurację... obserwuje Marcelitka, jak tylko zobaczę coś co mi się nie spodoba wypiernicze te krople na zbity pysk :wściekła/y::wściekła/y::cool:
a co jeśli nie skaza może być u was? co powiedziała lekarka?

katarzyna, a czy masz w soim mieście jakąś polską klinikę, czy też polskiego lekarza? bo mnie tutaj prowadzi polska alergolog, i w sumie to nie wiem jakie podejście do skazy mają tubylcy :sorry:
jeśli masz u siebie polskie sklepy to tą Nestle Sinlac powinnaś dostać (choć niekoniecznie, bo nie wszystkie sklepy mają), mleka niestety nie dostaniesz :-( jest Bebilon Pepti i Nutramigen (ten drugi jest bardziej pewny :tak:), jak będziesz miała to specjalne mleko to wtedy możesz kupować każdą kaszkę która jest do zrobienia na mleku modyfikowanym (bo dla nas modyfikowane - oznacza nutramigen ;-))

a jeszcze mam pytanie - czy w Polsce na nutramigen muszę mieć recepte?
 
katarzyna, a czy masz w soim mieście jakąś polską klinikę, czy też polskiego lekarza? bo mnie tutaj prowadzi polska alergolog, i w sumie to nie wiem jakie podejście do skazy mają tubylcy :sorry:
jeśli masz u siebie polskie sklepy to tą Nestle Sinlac powinnaś dostać (choć niekoniecznie, bo nie wszystkie sklepy mają), mleka niestety nie dostaniesz :-( jest Bebilon Pepti i Nutramigen (ten drugi jest bardziej pewny :tak:), jak będziesz miała to specjalne mleko to wtedy możesz kupować każdą kaszkę która jest do zrobienia na mleku modyfikowanym (bo dla nas modyfikowane - oznacza nutramigen ;-))

zamowilam wlasnie Bebilon juz w polskim sklepie a Nestle niestety nie ma i na zamowienie tez nie:no:ale tesciowa jedzie niedlugo do Pl to mi przywiezie:tak:Sa u Nas polskie kliniki ale za sama wizyte placi sie od 60-80£ plus za kazda recepte 10£ a skaze to raczej musialby mi lekarz prowadzic jakis czas,a ja po prostu nie mam kasy na to:no:zwlaszcza ze nie ma na to leku i po prostu musze narazie dietke eliminacyjna miec i wlasnie sama kontrolowac co malutka dostaje:tak:lekarz nic nowego mi nie powie:sorry:a po 3 dniach bez nabialu mala ma ladniejsza buzke juz,oczka calkiem super i nie drapie sie juz tak mocno,minely tez kolki:-):tak:
za miesiac i tak idziemy na wizyte w szpitalu i dokladne badania wiec tam Ja juz Jej doktor wybada,specjalista,ktory zna Ja od urodzenia.niestety to szpital specjalistyczny i nie mozna tak po prostu brac wizyt,ale przynajm,niej wtedy Ja dokladnie sprawdzi,wiec tym bardziej nie chce placic za lekarzy polskich.


ACHA DZIEWCZYNY!A czy jak dostane juz to mleko Bebilon to poczekac z wyprubowaniem go az zejdzie egzema czy nie?chyba powinnam,co?
 
Ostatnia edycja:
Nie musisz czekać! Egzema czasem schodzi dopiero po miesiącu albo dwóch niezależnie od tego czy dziecko pije mleczko czy nie
Barmanko u nas nutramigen jak i bebilon pepti jest na recepte
 
Bohaciefka super, że mi poleciłaś tą lekarkę, wiążę z nią duże nadzieje:tak:bałam się, że będzie na nas krzyczeć bo naczytałam się, że potrafi się na rodziców wydrzeć, ale była bardzo miła :-D jak narazie od jej kosmetyków Mati wygląda bardzo ładnie a ja podjadam nabiał i rybki :-) czekam jeszcze na zamówiony balsam bo go nie ma w aptekach i muszą mi sprowadzić, ale narazie i tak jestem zdumiona - obawiałam się, że zaraz go wysypie i będę musiała się przeprosić ze sterydami.

Barmanko ten fenistil to nic złego, nawet znajoma farmaceutka (która mi odradzała smarowanie malucha tą maścią od doktorka) mówiła, że fenistil jak najbardziej żeby mu dawać. Ja dawałam 3x dziennie 5 kropli i nawet senny bardziej nie był a piszą, że to tak może działać.
Pani doktor kazała odstawić krople, bo przypuszcza, że nie są mu już potrzebne. Mówi, że te brzydkie objawy dwa miesiące temu pewnie były od nabiału, ale mogło to być ze względu na niedojrzały układ trawienny. Nie postawiła żadnej diagnozy, bo w sumie Mati aktualnie wygląda całkiem nieżle:tak:
Nutramigen jest niby na receptę, Pepti też, ale spokojnie kupisz bez recepty w prawie każdej aptece. Warto mieć receptę z zaznaczoną chorobą przewlekłą - wtedy płacisz połowę ceny. Przechodzicie na butekę czy dokarmiasz? Marcelkowi smakuje Nutra? Mati uwielbia ten jego dziwny smak:sorry:
 
sara, o tym fenistilu znam skutki uboczne, znaczy się czytałam o nich...
na butle nie przechodzę jeszcze, chce tak do 6 miesiąca karmić piersią, tyle tylko że alergolog zaleciła by wprowadzić mu nutre bo potem może nie zaakceptować tego mleka. na początku mieszałam ze swoim mlekiem, ale od 2 dni je już samą nutrę (niecały tydz czasu mi to zajęło) i teraz postanowiłam że raz dziennie dostanie taką butelkę. mam nadzieję że to wystarczy :tak:

kurczę ale ci zazdroszczę że jesz już nabiał....:zawstydzona/y::zawstydzona/y: chociaż w sumie bardziej zazdroszczę ci tego że to co spotkało Matiego to nie była skaza :sorry: bo teraz przy wprowadzaniu mu różnych posiłków masz o wiele, wiele łatwiej...
 
Barmanko mam nadzieję, że to nie było skazą, jeszcze na 100% nie wiadomo... Podjadam nabiał raptem 3 dni, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Mateuszek ma leciutką wysypkę ale taką miał i cześniej, jak byłam na diecie. Mam ogromną nadzieję, że się nic więcej nie pojawi:no: cały czas się boję, że wrócą te szorstkie placki...
 
A my dziewczyny w weekend próbujemy gluten wprowadzić Pani alergolog kazała wszystko wprowadzić tak jak się wprowadza normalnie i gluten końcem 5 miesiąca my już mamy skończone 5 więc spróbujemy zobaczymy co się będzie działo powiedzcie mi tylko czy grysio gotuje sie normalnie na wodzie a potem dodaje sie nutre?
 
reklama

na butle nie przechodzę jeszcze, chce tak do 6 miesiąca karmić piersią, tyle tylko że alergolog zaleciła by wprowadzić mu nutre bo potem może nie zaakceptować tego mleka. na początku mieszałam ze swoim mlekiem, ale od 2 dni je już samą nutrę (niecały tydz czasu mi to zajęło) i teraz postanowiłam że raz dziennie dostanie taką butelkę. mam nadzieję że to wystarczy :tak:


Zgadza się ja tez tak robiłam ,jak Tina miała 3 miesiące to zaczęłam od czasu do czasu podawać bebilon pepti żeby się przyzwyczaiła do dziwnego smaku i sprawdziło się w 4 podawałam jej jeden na noc posiłek i jak przeszła tylko na butelkę to nie było żadnych kłopotów
 
Do góry