reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

A u nas z gadania to jak jest glodny to wychodzi mu amam:-) a tak to rozne od kilku dni zrobil sie bardzo gadatliwy:-) na zamknietym was nadrobilam ale tu nie moge jakos :-) na imprez moge chodzic dziecko grzeczne zostaje z babcią:-) a ja caly tydzien bede odsypiac wesele i poprawiny:-) miłego dnia

Napisane na LG-H635 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Gosia ja też na razie na samych warzywnych jadę [emoji6] ale na dniach planuję dac już słoiczek z mięskiem [emoji4]
Ja kaszke i kleik już daję jakiś czas i soczki ale nie codziennie na przemian z herbatką i wodą [emoji6]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas soki nie smakują. Tosia ma mleko zagęszczone, więc kaszek ani kleików nie daje. Skończy 6 miesięcy to przejdziemy na zwykłe mleko, jak będzie ulewać to jej wtedy zagęszczę. Teraz jej nie chce tuczyć. 23 idziemy do pediatry w poradni wcześniaków, to skonsultuje z nią jedzenie Tosi. Ja już dawałam Tosi słoiczki z mięskiem, te warzywne mnie dobijały.
 
aza to nie jest dobry pomysl, jak skonczy 6mc powinnas jej dac mleko modyfikowane z 2 a nie mleko krowie, juz wklejam dlaczego

Do końca pierwszego roku dominującym posiłkiem mlecznym pozostaje nadal pokarm kobiecy lub mleko modyfikowane. Zwykłe krowie mleko nie może być głównym pokarmem dla starszych niemowląt.

Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że zawiera mało żelaza, a w drugim półroczu życia dziecko bardzo potrzebuje tego pierwiastka. Wtedy właśnie kończą się rezerwy żelaza zgromadzone jeszcze w okresie życia płodowego i musimy zapewnić malcowi odpowiednią jego dawkę w diecie, by uniknąć niedokrwistości. Ale to nie wszystko. Znamy doniesienia, że wczesne (do 9. miesiąca życia) wprowadzanie mleka krowiego do diety może być przyczyną krwawienia jelitowego. Wyniki jeszcze innych badań sugerują znów, że picie go w wieku niemowlęcym może zwiększać ryzyko otyłości i nadciśnienia tętniczego w wieku późniejszym.

chyba ze nie o krowie mleko ci chodzilo to sorki [emoji3]
 
Ale ja jej nie chce dać krowiego. Chce dać jej zwykłe 2 nie zagęszczane. Bo 1 ma zagęszczane, 2 też są zagęszczane ale chce jej dać zwykłe 2.
 
Ja gotuje sama. Mięsa nie daje bo w ogóle nie będę dawała.



atdctrd8ammce1aq.png
 
Ania a jak Ty długo planujesz? Bo ja mam słoiczki po 6 miesiącu (jest ich niewiele) a potem będę próbować sama (boję się, bo kucharka ze mnie taka, że nawet gotowe produkty potrafię zwalić).
 
reklama
Ja z pierwszym też poszłam na łatwiznę i dawałam słoiki, z tym też póki co bo nawet nie wiem jak mialabym się do tego gotowania zabrać...
 
Do góry