reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

No właśnie myślę, że będę gotować warzywa i mięsko (może na parze) i blendować. Najgorzej jakieś zupki, bo ja nienawidzę doprawiania, bo nie wiem czego ile.
 
reklama
Wiesz co Ania wszystkie ona po pierwsze mają 70 procent marchewki a marchewka zatwardza kupsko i dodatkowo wszystko smak ten sam. Poza tym my bezmięsne ludzie to mało co Igi by jadł z tych słoików. A tak wrzucam warzywa dodaje trochę soli, ew kleiku jak za rzadkie i nara :)

atdctrd8ammce1aq.png
 
Ja wczoraj dałam danie z mięskiem, jakaś jarzynowa z kurczakiem. A co do gotowania to raz uparowałam pietruszkę i ziemniaka. Dodałam oliwy z oliwek i trochę przegotowanej wody. Przetarłam i dałam. Zjadła:p. Na razie daję słoiczki, bo bardzo mało j. Poza tym daję też soczki, ale nie co dziennie.
 
Aza dwoje starszych też za niemowlęcia na słoikach było [emoji4] już nie pamiętam nawet do kiedy [emoji12]
Teraz nic nie planuje zobaczymy ..

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
My zaczniemy po 6 m-cu. Na początku na pewno będą słoiki Hippa. A jak już zacznie więcej jeść to zobaczę czy będę gotować dla niego czy jeszcze przeciągne słoiki.
 
Ja gotuje sama. Robie mu zupke z warzyw ktore blenduje. Najgorsze, ze kupilam mu specjalnie ten smoczek krzyzykowy do zupek a ten nie chce z butelki tylko lyzeczka :/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
74dii09ku6mxcfne.png
 
Ja dawalam sloiczki, ale wczoraj ugotowalam pierwszy raz zupke jarzynowa[emoji3] mlody jadl az mu sie uszy trzesly hehe. Od tej pory bede juz sama robic. Duzo lepszy smak jest.

zrz63e5ehh2r0bb8.png
 
Ja dałam tylko marchewkę ze słoiczka jako pierwsze warzywko, ale nie smakowało synkowi za bardzo, mi z resztą też, koniec końców nawet pies nie chciał tego zjeść :laugh2: dzisiaj ugotowałam dynię, potraktowałam ją blenderem i o dziwo zjadł. Na początku dużo wypadało z buzi, bo jeszcze nie za bardzo umie jeść łyżeczką a potem poszło gładko :) no i 3 dzień na drugie śniadanie dostaje kaszkę jabłkową - uwielbia i wciąga ją jak szalony :-p
Ogólnie obiadki będę raczej sama gotować, ale kilka awaryjnych słoiczków kupię.
 
reklama
Hej, ja dzisiaj odebrałam z księgarni polecaną przez was książkę "U malucha na talerzu" i jest super.

Jest to książka z przepisami. Podzielona wg miesięcy życia, np 4 mc i do tego przepisy posegregowane: zupki, dania obiadowe i deserki.

Jak dla mnie mega, szczególnie że nie jestem zbyt biegła w gotowaniu [emoji5]

Przykładowa strona
20170110_215545.jpg



Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 20170110_215545.jpg
    20170110_215545.jpg
    44,4 KB · Wyświetleń: 277
Do góry