reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

reklama
Justyna u mnie tak samo [emoji16]

Ja miałam wczoraj koszmarny wieczór. Zasnął po 22[emoji46]. Zbudzil się dopiero o 4:30, ale usypiałam go ponad godzinę[emoji46] Wstaliśmy o 7. Także dzisiaj miał 1 pobudkę.

Zrobię sobie chyba dzisiaj fotkę i jak mnie kiedyś spyta jak wygląda zombi, to mu pokażę to moje zdjęcie [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
O to jakaś czarna seria z wczorajsza noca☺☺☺. Mój też zasnął o 22. A Wcześniej tylko na rekach chciał być. Jak go brałam to spokojny a jak tylko poczuł ze go odkładam to ryk. Ale jak zasnął to obudził się o 5:30 a później po 7. Dziś byliśmy na szczepieniu. Sama zoltaczka, bo rozbiliśmy sobie 5w1.
 
Co do pieluch, to sprawdzam ręką czy jest pełna. Jeśli pełna to przebieram przed karmieniem. Jeśli się nie budzi do jedzenia albo ma "luz" w pieluszce to zostawiam.
 
Dostaliśmy skierowanie na fizjoterapie bo asymetria się utrzymuje. Buuu... Mogłam jednak zaufać swojej intuicji i wcześniej iść. Ale na poprzedniej wizycie lekarka mówiła ze to mija samo z czasem (do 3 m-ca). A tak mi się wydawało ze coś za mocna ta asymetria. Któraś z was chodzi na fizjoterapie?
 
No właśnie to mnie wkurza, że lekarze tak mówią. Bo rzadko samo przechodzi. Lekarz powinien chociaż powiedzieć, że jak się wygina w lewą stronę, to powinno się podchodzić do niego tylko z prawej, nosić na rękach zwiniętego w łódkę tak żeby patrzył na prawo itp. I wtedy może samo przejść.

Nie wiem czemu pediatrzy tego nie mówią. Moja na NFZ też twierdziła, że samo przejdzie. Jak poszłam prywatnie do profesora WUM, to powiedział, że trzeba zwracać uwagę na to co powyżej. I dzięki temu i paru prostym ćwiczeniom u mnie jest już ok.
 
Effa ja wiedziałam o tym pochodzeniu, układaniu na bok. Tylko to było moim zdaniem za mało. A ćwiczeń nie pokazał lekarz bo przecież samo miało przejść . Nie chciałam sama robić bo jakbym źle robiła to mogłabym jeszcze zaszkodzić. Morał taki ze intuicja matki najważniejsza. Juz przy pierwszym wychodziłam z takiego założenia a teraz to nie wiem czemu sobie nie zaufalam. A to noszenie w lodke to jakie? Może tak noszę tylko nie wiem ze się tak nazywa
 
Byłam jak miał 6 tyg. Od tamtej pory staraliśmy się go nosić i kłaść tak jak mówił. Po tym poprawiła mu się asymetria. I jak miał 1.5 mca zaczęłam z nim ćwiczyć na napięcie mięśniowe pleców. Tak naprawdę pierwsze efekty to było już widać po 3 dniach ćwiczeń, bo był jeszcze malutki.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
W łódkę - masz go do siebie bokiem, jego bok przy Twoim brzuchu, wtedy kręgosłup jest prosto. Lepiej unikać noszenia pionowo, bo jak staniesz przy lustrze to zobaczysz że ma krzywo kręgosłup.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No i się zaczęło, już nie mogłam się doczekać [emoji46] - skok.

Moje dziecko zawsze ma bezsenność, nawet cycek go nie uśpi, a jak cycek nie działa, to już nic nie zadziała [emoji23]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry