reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Ja to sie zastanawiam tez nad jakaś kaszką, bo moja ewidentne jest głodna po samym mleku, bo przy butli 150 to wyczyn zeby 3,5h wytrzymała. Dwie łyżeczki marchewki jej pewnie nie zapchają wiec myśle o tej kaszce, tylko nie wiem jak sie do tego zabrać :(
 
reklama
moj starszy synek nigdy kaszki nie jadl ani nigdy nie zageszczalam mu mleka. nie mam pojecia jak on się uchwał hahahaha ja zaczynałam od owockow jakoś nie wiedzialam ze lepiej od warzyw zacząć teraz będę mądrzejsza o wasze doswiadczenia

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nie wychodzę codziennie przy takiej pogodzie, jesli już to na chwile po starszego do przedszkola. Mała mi praktycznie odrazu w wózku zasypia i to mnie wkurza trochę, bo ona sobie śpi, a ja w tym czasie nic w domu nie zrobię, jak wracamy to ona gotowa do zajęć i znowu jazda z nią przez min 3 h.
Nawet próbowałam ja brać na spacer zaraz po tym jak sie obudzi, ale to bez znaczenia , 10 min i znowu śpiocha.
Agnes u nas jest równo lata i myśle ze taka różnica jest ok. Nie wyobrażam sobie rocznego i malucha, z dwulatkiem tez jeszcze jest ciężko. Minus jest taki, ze faktycznie człowiek po 4 latach już sie odzwyczaja i właśnie nabiera oddechu od dzieciaka wiec decyzja o drugim to wyzwanie wtedy.
Ale u nas to już był ostatni dzwonek, bo ja stara już jestem :) Zawodowo tez już parcia jakiegoś nie mam na zmiany, jest mi dobrze z tym co mam , wiec zdecydowaliśmy ze będziemy robić, a zrobiła sie mała odrazu wiec nie było jak sie z decyzji wycofać :) Nawet mój maż sie śmiał ze on chciał trochę porobić to drugie dziecko, a nie odrazu zrobić ;)
Hahaha mieliśmy tak samo z tym porobieniem drugiego☺. U mnie też równo 4 lata miesiąc i 7dni. U mnie w pracy nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko. No i stara tez juz jestem . Przynajmniej na dziecko ostatni dzwonek dla mnie. Bo nie chciałam mieć dziecka po 35 r.z.
 
Hej, ja wrócę do asymetrii bo mam na tym punkcie hopla.
Generalnie juz w 6 tyg lekarz ( super specjalista, wszystkie matki w okolicy do niego z cztms poeazniejszym biegaja) mi powiedział że ma asymetrie boczna oraz napięcie mięśniowe pleców. Przez to zawsze układał się na 1 str, na 1 str trzymał główkę i cały czas odchylal główkę do tyłu.
Mówi się że do ukończenia 3 mca to jest akceptowalne, bo są to pozostałości po tym jak maluch leżał w brzuchu. Natomiast po tym terminie trzeba się już tym zainteresować i zacząć ćwiczyć, bo napięcie mięśniowe czy asymetria będą wpływać na rozwój niemowlaka.
Ja zaczęłam wcześniej ćwiczyć z moim małym , poprawiło mu się, asymetria zniknęła. Ale ciągle ma napięcie mięśni na plecach wiec ćwiczę z nim codziennie. I już widzę poprawę .
 
Anpio nasze dzieci to chyba mają jednakowe żołądki. Igi tez 3.5 max wytrzyma. Chyba ze noc to cała przespi. Teraz jak zaczną 5 miesiąc to chyba można już 180 dać? Poszperam za kaszka mi i dam znać :)



Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kulcia ja już daje180 jak wiem ze mam gdzieś wyjść i mogę nie zdążyć wrócić po3, 3,5h od jedzenia. Na noc tez 180 i wtedy 6 lub 7h ciągnie. W sumie takie dziecko 7 kg to chyba już potrzebuje sie najeść :) Jak coś znajdziesz w temacie kaszek daj znać :)
Agnes, Julka jest po 35 u mnie. Miałam stresa, ale podobno drugie w tym wieku to jeszcze ok, gorzej o pierwsze sie starać.
 
Hej, ja wrócę do asymetrii bo mam na tym punkcie hopla.
Generalnie juz w 6 tyg lekarz ( super specjalista, wszystkie matki w okolicy do niego z cztms poeazniejszym biegaja) mi powiedział że ma asymetrie boczna oraz napięcie mięśniowe pleców. Przez to zawsze układał się na 1 str, na 1 str trzymał główkę i cały czas odchylal główkę do tyłu.
Mówi się że do ukończenia 3 mca to jest akceptowalne, bo są to pozostałości po tym jak maluch leżał w brzuchu. Natomiast po tym terminie trzeba się już tym zainteresować i zacząć ćwiczyć, bo napięcie mięśniowe czy asymetria będą wpływać na rozwój niemowlaka.
Ja zaczęłam wcześniej ćwiczyć z moim małym , poprawiło mu się, asymetria zniknęła. Ale ciągle ma napięcie mięśni na plecach wiec ćwiczę z nim codziennie. I już widzę poprawę .
A jakie ćwiczenia robicie i ile razy dziennie?
 
reklama
I jeszcze mam pytanie.
Jakie smoczki lubią wasze maluchy? Chodzi mi o firmę i kształt .
Mój W Ogóle Nie Lubi. Nieraz tylko na spacerze zanim zaśnie i poplakuje weźmie aventa. Mamy jeszcze chyba nuka takiego ze ścięty czubkiem. Tego to kompletnie nie chce. Oba są silikonowe. Nie próbowałam kauczukowych. Może lepiej by poszło z akceptacja smoka.
 
Do góry