reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Hej, ja wrócę do asymetrii bo mam na tym punkcie hopla.
Generalnie juz w 6 tyg lekarz ( super specjalista, wszystkie matki w okolicy do niego z cztms poeazniejszym biegaja) mi powiedział że ma asymetrie boczna oraz napięcie mięśniowe pleców. Przez to zawsze układał się na 1 str, na 1 str trzymał główkę i cały czas odchylal główkę do tyłu.
Mówi się że do ukończenia 3 mca to jest akceptowalne, bo są to pozostałości po tym jak maluch leżał w brzuchu. Natomiast po tym terminie trzeba się już tym zainteresować i zacząć ćwiczyć, bo napięcie mięśniowe czy asymetria będą wpływać na rozwój niemowlaka.
Ja zaczęłam wcześniej ćwiczyć z moim małym , poprawiło mu się, asymetria zniknęła. Ale ciągle ma napięcie mięśni na plecach wiec ćwiczę z nim codziennie. I już widzę poprawę .
Ja też jestem ciekawa jakie ćwiczenia robicie. Mój 5. Kończy 3 miesiace
 
reklama
A jakie ćwiczenia robicie i ile razy dziennie?
Raz dziennie wystarcza, do tego ćwiczę biodra jak przewijam no i noszę tylko bokiem do siebie zwinietego w kulkę .
Ćwiczę to co nam pokazała rehabilitantka :
Siadam z nim na podłodze, zginął nogi w kolanach i kładę go przodem do siebie na kolanach.
- stopniowo naciskam mu na ramiona - rozluźniam barki
- łapie go za łokcie, obraca jego dłonie do siebie i klaszcze jego rączkami, uderzam o jego kolanka,,albo robie okrężnicy ruchy tak jakby sobie masowa brzuch - rozluźnia barki i ręce. Chodzi o to żeby "puścił" rączki, rozluźnił, tak żeby mu luźno latały
- łapie go 1 ręką pod kolanem i za dłoń , druga ręką, druga str i obraca go raz na 1 raz na 2 str.
Tylko moim zdaniem lepiej żeby pokazał Ci ćwiczenia rehabilitant. Tak jest bezpieczniej. Ja nie chcialam czekac wiec wzięłam prywatna wizytę w domu .
 
Co do ćwiczeń to naprawdę warto zrobić pierwsza sesje ze specjalistą, później można ćwiczyć w domu. Bo się boję że jak się źle malucha chwyci, czy za łokcie czy za biodra, to można zrobić mu krzywdę.
No i dwa - nigdy nie wiadomo czy nie dostaniecie innych ćwiczeń, bo wasze maluchy będą miały coś innego niż mój.
 
Mój też ma awersje na smoczek. Ale jakiś tydz temu miałam zapalenie ucha i nie dalam rady go usypiać w łóżeczku , bo bol był straszny. Zaczęłam go usypiać na cycku.
I niestety teraz widzę , że przy zasypianiu włącza mu się straszne ssanie.
3 mce usypianie w łóżeczku, wystarczył tydzień na cycku i jest już tylko cycek
 
reklama
Ok. To z tego co rozumiem to miarka kleiku do mleka tak jak robiłaś do tej pory. 150 ml 5 miarek mm i miarka kleiku. Zobaczysz jak się będzie zachowywała. No i najlepiej wieczorem albo/i na drugi posiłek.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry