reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Paper ja ostatnio od pediatry wracalam z wrzeszczacym wozkiem ale mam tam raptem niecale 5 min :-) i tez biegiem do domu :-) a mi tam nie przeszkadzalo ze sie ludzie patrza dziecko to dziecko ma prawo czasem poplakac:-)
 
reklama
Mamakulka nie wiem czy to kolki. Położna tak mówiła... Może lekarz coś dziś podpowie.


Peper moja też aferę w wozku wczoraj zrobiła. Znacznie przyspieszylysly do domu. Ale byłyśmy daleko :-)

I slyszalam tylko ' ooooo Ale dzidzia płacze ' ;-)
 
uwielbiam takie komentarze :D tak samo bylam u pediatry i babka z wiekszym dzieciakiem byla, mala krzyczy a ona oo patrz jak dzidzia placze, zobacz xd no super
 
U nas też ciężka noc, nie chciała nam spać między 3 a 5 potem co 2h pobudka, że niby jeść, ale albo przy tym jedzeniu usypiała albo krzyczała. Ostatnio robi nam kupę raz na dobę, karmię ja w sposób mieszany. Dajemy jej z racji wcześniactwa żelazo, lekarka mówiła że codziennie ale jakby co to zmniejszyć co 2 dobę, myślicie, że tak rzadko robi kupe przez te żelazo i zmniejszyć dawkę?
 
Azamamew żelazo na pewno wpływa na kupę ale ja bym nie zmniejszała dawki. Kupę w końcu zrobi a anemia jest groźna w tym wieku. My tez na żelazie do 1 roku zycia minimum.
U nas kupa jest raz na kilka dni przy kp. Położna mowi że do 10dni jest normalne. Mleko matki jest lekkostrawne i dziecko moze ale nie musi robić czesto kupy, po prostu lepiej przyswaja. U nas po 4 dniach juz sie zaczyna troszkę męczyć wiec robię ciepłe okłady i masażyk. Kupa jest do kilku godzin.
W ogóle polecam masaż Shantala dla niemowlaczkow.

Maldob oczywiscie ze twoje mleko jest wartościowe i te wszystke rady rodziny wpuszczaj jednym uchem i wypuszczaj drugim. Słuchaj lekarza/położnej i swojego instynktu. Ty wiesz co jest dla twojego dziecka najlepsze.

Nie wiem czy słyszałyście o metodzie 5 S. Ja tak uspokajam Kubusia i działa rewelacyjnie po kilku sekundach. Moze warto sprawdzic

Link do: Metoda dr Karpa - skuteczny sposób na ukojenie płaczu dziecka?
 
Mój Igi robi kupkę 1 raz dziennie zazwyczaj po kąpieli xD Ciepła woda działa na jego jelitka[emoji14]

Aniolkowa ten masaż podobno od 2 miesiąca życia fajnie wykonywać . Ja na pewno będę bo podobno rewelacja przy wyciszaniu maluszka.



Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
to moja conajmniej 3-4 wielkie kupy robi :o

zalatwilam na poniedzialek neurologa na wtorek fizjoterapeute niech zobacza co i jak z nincia, po przedstawieniu ze w polowie macicy siedziala scisnieta caly czas w tej samej pozycji udalo mi sie poprzyspieszac wszystko, inaczej pierwszy wolny termin kwiecien 2017 jakies zarty.. mam nadzieje, ze wszystko z nia dobrze ale upewnic sie nie zaszkodzi szczegolnie, ze to nietypowa sytuacja

zmeczenie rzuca sie na mozg, dostalam herbatke i zamiast 'dziekuje' radosnym glosem rzucilam 'dzien dobry' [emoji23]
 
Tylko, że ona wcześniej robiła dużo częściej i teraz się męczy, wręcz nie chce jeść z tego. Ja karmię w sposób mieszany.
 
reklama
z innej beczki - smarujecie czyms blizny po cc? dostalam masc contractubex zastanawiam sie czy mozna przy karmieniu piersia bo w ulotce jest brak badan w tej kwestii ale w internecie polecane na blizne po cc, juz sama nie wiem
 
Do góry