reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U nas poczatki karmienia bo Mala ma dopiero tydzień, wiec karmień jest bardzo dużo, ponad 12-14. Sa chwile,ze co godzinę czy nawet 30 minut się domaga a sa i przerwy 3-4 godziny. Ale to początek wiec dopiero się wszystko unormuje za jakiś czas.
 
reklama
Mój Igi dużo śpi generalnie, ma tak z godzinę po spaniu stan czuwania to kładę go na kocyku i ćwiczy :) potem jedzenie i znowu kima. Koło 13 się budzi i na spacer to raz śpi raz ogląda świat a potem usypia :) potem o 16 kolejna kima i tak do 19 do kąpieli :D w nocy jest 23 , 3 i 5-6 rano mleko i śpi max do 9. I się dnie toczą.

Dziewczyny wpadłam na szalony pomysł. Farbuje się na blond.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Smarujecie czymś główki dzieciom. Mi położna odradzala bo niby przez to zatykaja się pory i szybciej o ciemieniuche. Tyle ze ta główkę ma taka sucha i sama nie wiem smarować czy nie

Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam pytanko. Jak ubieracie dzieciaczki w taka pogodę? Jest ciepło, bo około 23 stopni i wiaterek. Dorośli to wiadomo krotki rekaw i spodnie tez, a maluszek? Syna rodzilam we wrześniu to było łatwiej bo już chłodno raczej było. Teraz nie wiem czy czapeczkę zakładać? Czy dlugi rekaw i spodenki a może krotki?? Niby drugie dziecko a więcej rozsterek niż przy pierwszym...
Mamakulka - blond, no odważnie;) tylko właśnie, jeszcze powiedz jaki blond:)
 
Gosiek, u mnie taka pogoda jak opisalas i mala w bodziaku na dlugi, kaftanie i polspiochach na glowe cienka czapeczka albo opaska - to zestaw na dwor oczywiscie ;) albo zamiast bodziaka i kaftana, bodziak na krotki i bluza zapinana na zamek. Sprawdzam jej kark co jakis czas, jak cieply i suchy to ok :)

Czy tylko moja tak dlugo wisi na cycu (je bo slysze przelykanie) 2.5-3 godziny ? W nocy takie maratony i teraz w dzien tez... czasami sie uda i w godzine sie naje, ale w nocy i rano masakra. Moze to przez nakladki ?? Jak myslicie ??

Kulka, ja mam mega ochote zmienic fryzure :D moje wlosy sa okrepne teraz -spalone, zaniedbane ombre wpadajace w zolc jajecznicy :/ najchetniej machnelabym je na ciemny braz i sciela do ramion, tylko kiedy ja sie do fryzjera wybiore z tym moim ssakiem ;)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
O kurde mój to 20 minut i odpada, po brodzie mu leci i śpi [emoji16]

Ja na 23 stopnie body z krótkim i dres na giczki i kocyk albo body z długim i spodnie. Bez czapki. Tam jak sama bym się ubrała.

Blond platyna. Miałam już blond , tyle że taki miodowy.

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gosiek, u mnie taka pogoda jak opisalas i mala w bodziaku na dlugi, kaftanie i polspiochach na glowe cienka czapeczka albo opaska - to zestaw na dwor oczywiscie ;) albo zamiast bodziaka i kaftana, bodziak na krotki i bluza zapinana na zamek. Sprawdzam jej kark co jakis czas, jak cieply i suchy to ok :)

Czy tylko moja tak dlugo wisi na cycu (je bo slysze przelykanie) 2.5-3 godziny ? W nocy takie maratony i teraz w dzien tez... czasami sie uda i w godzine sie naje, ale w nocy i rano masakra. Moze to przez nakladki ?? Jak myslicie ??

Kulka, ja mam mega ochote zmienic fryzure :D moje wlosy sa okrepne teraz -spalone, zaniedbane ombre wpadajace w zolc jajecznicy :/ najchetniej machnelabym je na ciemny braz i sciela do ramion, tylko kiedy ja sie do fryzjera wybiore z tym moim ssakiem ;)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie na cycuchu często ale nie tak długo. Najczęściej przyssie się i zasypia... Wydaje mi się, ze to strasznie dlugo skoro piszesz, ze ponad 2 h. Chociaż w nocy moja domaga się momentami non stop cyca to faktycznie trwa to bardzo dlugo. Z nakładkami nie mam doświadczenia, wiec nie wiem czy mogą być przyczyna. Ale w zleceniach pielęgniarskich mam cos takiego: Czas jednego karmienia może być rozny, w zależności od wiku dziecka i siły ssania - przeważnie jest to 10-40 minut.
 
reklama
Kamcia, s czemu nakładki? Ja dobę używałam i już poprawa była, odważyłam się bez i zdecydowanie lepiej je. A wczoraj byłam też w poradni laktacyjnej i mimo że drugie dziecko, to znów coś nowego się dowiedziałam.

Ja ubieram pajaca lub body na krótki i pajaca, zależy jak ciepło jest. A reguluję na zewnątrz przykryciem- pielucha flanelowa lub kocyk. Ale my się narazie tylko balkonujemy, nie było czasu wyjść jeszcze porządnie, a i rytm muszę poznać bardziej, bo nie chcę na syrenie wracać.

A co do płaczu dziecka, to że płacze, nie oznacza że krzywda się dzieje albo jesteśmy złymi matkami. Dziecko po prostu w ten sposób komunikuje nam, że czegoś mu potrzeba. Ta wiedza pomogła mi bardzo z pierwszym dzieckiem, bo na każdy płacz panikowałam wtedy.
 
Do góry