reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Dziewczyny te pracujące na L4 jak to potem wygląda to przejście z L4 na macierzyński ?
Jak się urodzi to z aktem urodzenia idzie się do Zusu ??
Może któraś się orientuje jak wygląda ta procedura ?
 
reklama
tamtusia - to powodzenia z maleństwem już w domu!

aniab38 - składasz podanie o urlop macierzyński od dnia urodzenia dziecka.
najpierw dobrze zadzwonić dzień lub dwa po porodzie, zeby wiedzieli od którego dnia mają w systemie kadrowym zapisać macierzyński, a potem na spokojnie złożysz sobie podanie I deklarujesz na ile składasz - czy na rok czy na pół roku. w dniu urodzenia automatycznie przerywa się L4.
 
Ja to kwiatki dostanę najwcześniej chyba 30 sierpnia w rocznicę... Chyba że na imieniny coś w lipcu.
Tamtusia super! To teraz tylko cieszyć się maleństwem i przystosować się do codzienności ;-)
 
składasz podanie o urlop macierzyński od dnia urodzenia dziecka.
najpierw dobrze zadzwonić dzień lub dwa po porodzie, zeby wiedzieli od którego dnia mają w systemie kadrowym zapisać macierzyński, a potem na spokojnie złożysz sobie podanie I deklarujesz na ile składasz - czy na rok czy na pół roku. w dniu urodzenia automatycznie przerywa się L4.

Składam u pracodawcy tak ?
 
tak, u pracodawcy
tylko nie pamiętam jjuż jaki to jest wniosek. czy taki odręcznie pisany, czy jest jakiś druk.
możesz zapytać u siebie w pracy.
kiedyś chyba tak odręcznie pisałam.
 
Tamtusia na to świetnie, wiadomo, że będziesz mieć mniej czasu, ale w miarę możliwości daj nam znać, co tam u Ciebie:)
 
No olej z wiesiołka kupiony zaczynamy smarowanko :p :D
20160709_154527.jpg
 

Załączniki

  • 20160709_154527.jpg
    20160709_154527.jpg
    433,6 KB · Wyświetleń: 50
Ja mam dwie koleżanki i 8 kumpli i wolę ich niż baby. Baby są wredne i złośliwe :)

Ignaś 36 tc [emoji173]
Zgadzam się!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziewczyny melduję się tylko, że od wczoraj jesteśmy w domku :tak::tak::tak: niezły, szok przeżyłam jak Pani doktor mi powiedziała, że nie widzi potrzeby żebyśmy dłużej było w szpitalu:-D. Nocka była ciężka, ale daliśmy radę :biggrin2:. Zaczyna ładnie ssać piers, ale wczoraj maż pojechał kupic laktator, bo już nawał dostałam. Pewnie nie będę się za często odzywać, ale podczytywać będę. 3 majcie się i życzę jak najmniej dolegliwości!

Happymum! Dobrze, że już lepiej troszkę - nie było za ciekawie! To już niedługo też będziesz tulić maleństwo :)
Tamtusia chcemy fotke!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

dziewczęta do stołu podano: dzisiaj fasolka szparagowa żółta z jajeczkiem sadzonym i koperkiem[emoji39][emoji39][emoji39]

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja dziś zasnęłam o 5tej nad ranem, a syn obudził mnie o 7mej (jak na niego łaskawy był). Oczywiście wszystko dzięki ujadaniu psa sąsiadki, ona często zostawia go samego na weekendy. Już kiedyś jej zwracałam uwagę, ale jak widać nic to nie dało. Normalnie w nocy miałam ochotę tego psa rozszarpać, albo sąsiadkę :/

tamtusia
super, że już w domku jesteście, napisz od czasu do czasu ku pokrzepieniu, że z dwójką maluchów jest łatwiej niż z jednym :D :D

aniab38 ja w 2014 dzień po urodzeniu syna dzwoniłam do kadr z informacją, że urodziłam, a jak już byłam w domu to mąż podrzucił do mojej pracy wniosek o macierzyński (sama go pisałam, nie było druku żadnego).
 
Do góry