reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

Okasia czytałam kiedyś że kobiety które miały ciężko początek ciąży i towarzyszący temu spadek wagi, nadrabiają potem te wszystkie zaległości, taki jakby efekt jojo. Także spokojnie, większość z nas jest już na plusie a ty dopiero wychodzisz na zero także ciesz się zamiast zamartwiać :)
Koficzka ja jestem zgoła innego zdania, dzieci to nasza przyszłość i jak sobie pościelimy tak będziemy spać :) Jasne że miłość jest najważniejsza i ja właśnie z miłości robiłam to wszystko:) Nawet króliki i kurczaki hodowaliśmy po to żeby córce jak najmniej serwować przetworzonej żywności. Teraz wszyscy zaczęliśmy jeść zdrowiej, bo od roku gotuję wspólne obiady:) W czasach kiedy nie było tych wszystkich "dobrodziejstw" ludzie żyli dłużej, a nasze dzieci będą pierwszym pokoleniem którego długość życia skróci się. Nie uchronimy maluchów przed wszystkim złem tego świata ale puki mam jeszcze wpływ na życie córki wykorzystuję to :)
U mnie waga rośnie ale powoli za to brzuch już mam duży, nawet pod kurtką zaczyna rysować się piłeczka :)
Happy każda ciąża jest inna, jesteś parę lat starsza i Twój organizm mógł tak zareagować. Uspokoisz się na pewno po USG.
W sprawie ospy nie wypowiem się bo nie miałam, w ogóle żadnej choroby nie przechodziłam poza przeziębieniem.
 
reklama
Ja myślę, że żadna z nas praniem czy prasowaniem nie chce zastąpić miłości do dziecka :) Nie jestem z tych przewrażliwionych na każdym punkcie, ale wiedząc, że sama mam alergie i często kończyło się to w szpitalu chciałabym uchronić przed takimi przyjemnościami moje dziecko. Dla mnie jakość jedzenia i ustalone pory posiłków są bardzo ważne, sama wiem jak się czułam kiedy jadłam kiedy chciałam i co było pod ręką a jak kiedy jadłam o ustalonych porach przemyślane posiłki. Myślę, że właśnie miłość do męża czy dzieci przejawia się także w dbałości o ich zdrowie :)

Niestety też czytałam o "yoyo" w ciąży i niestety przypadki w najbliższym otoczeniu potwierdzają, że jak są silne wymioty na początku to potem faktycznie waga potrafi skakać jak szalona. Dlatego muszę to solidnie kontrolować :/
 
Okasia-ja mam alergie,maly egzeme i astme a pralam w priszku i plukalam w lenorze i mie prasowalam...wiec nie do konca ma to znaczenie
 
nati z uogólnieniem "wszystko" chodziło mi o wrzucenie na luz- naprawdę znam mamuśki co prały ubranka w orzechach i w najtańszym proszku, w najdroższym proszku - wysypka czy alergia może być od wielu rzeczy i nie ma co popadać w skrajność i robić tu reklamę dla wymienionych już proszków - z deka przereklamowanych bo są tak samo chemiczne jak inne :D to moja opinie a nie atak :)

okasia rozumiem troskę- my w domu nie jemy wielu rzeczy czy nie pijemy soków z syropem glukozowo-fruktozowym i wiem że dużo można , mój syn alergik - i ja alergik- i dajemy radę w tej dbałości o zdrowie :)
 
Happy Zależy dla kogo. Każdy jest inny, u mnie mimo, że jestem dorosła ma to znaczenie. Są proszki, w których nie mogę prać, bo od razu swędzi mnie dokładnie wszystko. Raz od proszku (vizir) wylądowałam w przychodni na zastrzykach odczulających. Jak już wiem jak to wygląda to musiałabym być kretynką żeby nie chcieć oszczędzić tego dziecku i tyle. Gdybym nie miała ze sobą takich problemów to nie przykładałabym aż takiej wagi do kwestii prania :)

Koficzka ja tu nie zauważyłam żeby którakolwiek z nas wpadała w jakieś skrajności. Zadałam pytanie o to w jakim proszku dziewczyny piorą ciuszki dzieci, bo będę mamą po raz pierwszy i cenię forum właśnie ze względu na możliwą wymianę myśli i doświadczeń. Jak odbierasz mnie jako oszalałą wariatkę, bo pytam o proszek dla dziecka czy kupię wędlinę z wyższą zawartością mięsa, to nic nie poradzę :)

Trochę jestem zaskoczona, bo na początku wydawało mi się, że mamy spory dystans. Aż byłam zaskoczona jak, któraś napisała, że wypaliła w ciąży papierosa i nikt jej za to nie zlinczował. A teraz sama jestem linczowana za pytanie o proszek :)
 
Hmmm a ja się dziś wystraszyłam, że zgniotłam dzidziusia... bo musialam kleknac na ziemi.. i tak sie wycignac troche do przodu, zeby cos siegnac, co mi wpadlo pod stol.. ;/ ale chyba dziecko jest dobrze chronione?
 
okasia hormony szaleją uwierz mi że cie rozumiem, i jakby mi jakiś proszek zaszkodził kupiłabym inny- i tyle. Jeżeli kupujesz wędliny z większą zawartością mięsa to jesteś taka samą wariatką jak ja. I też nic na to nie poradzę :D Tylko zauważ że nie ma linczu-(czy ja linczuję?) wypowiedź jednej z dziewczyn mi się nie spodobała nikt tu nie jest lepszy ani gorszy - bo użyje tańszy czy droższy proszek.... to nie jest kwestia oszczędności na dziecku tylko bardziej dobrania produktu do dziecka i tyle....
zaraz się porodzą te dzieci i się zaczną kupy zielone, wysypki pierwsze kaszelki to będzie jadka ahahahahah syropowo-antybiotykowa :D (to żarcik)
z tym papierochem to ja wtedy nie komentowałam bo aż mdłości dostałam i bałam się że to ja zacznę lincz :D odpuściłam....
 
Hmmm a ja się dziś wystraszyłam, że zgniotłam dzidziusia... bo musialam kleknac na ziemi.. i tak sie wycignac troche do przodu, zeby cos siegnac, co mi wpadlo pod stol.. ;/ ale chyba dziecko jest dobrze chronione?
Nic się nie martw, dziecko jest bardzo dobrze chronione. Projektant uwzględnił wszelkie zmienne :)
 
reklama
okasia :-) dziekuje.. to moja pierwsza ciaza i strasznie panikuje :-) czyli smialo mozna sie ruszac.. i nie obawiac sie kazdego ruchu?
 
Do góry